Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кашемір: пряжа для в'язання преміум класу від найкращих італійських виробників
Той, хто хоч раз одягав в'язану річ із вовни кашеміру погодиться: немає нічого м'якшого і приємнішого на дотик, він ніби обіймає комфортом і теплом. Італійський кашемір для в'язання відомий у всьому світі високою якістю. Саме з такої пряжі в'яжуть красиві статусні вироби, які ми можемо бачити на сторінках журналів та на модних показах. Кашемірову вовну отримують лише з пуху (підшерстка) кашемірових гірських кіз, що мешкають у північних регіонах Індії, Китаю, Непалу, Пакистану, Монголії.
Саме підшерстя цих тварин і надає унікальних властивостей пряжі:
- тепліше будь-якої іншої вовни
- невагомість
- м'якість
- майже ніколи не викликає алергію
Його дбайливо вичісують руками навесні, під час линяння кіз та збирають для подальшого виготовлення пряжі.
Цікавий факт: кашемір – всесезонний матеріал. Вироби з нього приємно носити не лише холодною зимою та восени, але й прохолодними літніми вечорами.
Що потрібно знати про виробництво пряжі з кашеміру:
Монголія, Китай, Італія – основні експортери сировини для кашеміру по всьому світу. Італійські виробники використовують передові технології для виробництва кашемірової вовни, яка вважається однією з найкращих у світі.
Завдяки суворому клімату, в якому мешкають кози, за своєю структурою така пряжа у 8 разів тепліша, ніж овеча вовна. Щільний високий підшорсток дуже легкий. Все через те, що ворсинки всередині порожні, і в них краще зберігається тепло.
Незважаючи на високу вартість кашеміру, він цінується на ринку текстилю. Пух високогірних кіз збирається виключно вручну. Традиція збору сировини не змінилася багато століть. Одна тварина здатна дати всього 200-300 грамів пуху за рік, що і відображається на вартості пряжі.
Види кашеміру
Як і будь-яка пряжа для в'язання, кашемір відрізняється за способом прядіння.
1. Кардний кашемір
Шорсткий, товстіший і легкий. Чесання волокон виконується на кардочесальних машинах. Тонкий шар волокон, що знімається з цих машин, формується в стрічку. Потім стрічку витягують у витяжних машинах, досягаючи певної товщини. За цією системою отримують пряжу лінійної щільності 15-84 текс із коротких волокон та середньоволокнистої сировини. Це найбільш оптимальний метод виробництва у співвідношенні ціна – якість. Зв'язаний виріб із кардного кашеміру після ВТО покривається всіма улюбленим ніжним пухом. Така пряжа не тримає арани та резинки, але дуже приємна тактильно, за що її і люблять багато в'язальниць. Завдяки італійським стокам зараз можна купити зовсім недорого хорошої якості бобінну кашемірову пряжу.
2. Гребінний кашемір
Шовковистий, "важкий", з дуже делікатним пухом, або зовсім без пуху. Виробництво гребенного кашеміру трудомісткий процес, який, крім кардного способу, вимагає виконувати додаткове розчісування волокон на часальному верстаті. На даному етапі видаляються короткі волоски, а довгі розпрямляються і розташовуються паралельно до осі нитки, яка стає ідеально рівною і гладкою. Вважається, що чим тонша кашемірова нитка, тим вона якісніша і, відповідно, коштує дорожче. Такі нитки для в'язання міцніші, практично не пілінгуються, добре тримають аран і резинки, але й коштують набагато дорожче.
3. Еко кашемір
Популярний напрямок в італійській кашеміровій індустрії. Охорона екології – найважливіше питання сучасності. Провідні виробники дбають про довкілля за допомогою переробки кашемірових виробів та залишків виробництва. На спеціальному обладнанні речі ріжуть, перетворюють на сировину і далі виготовляють пряжу. За своїми тепловими властивостями така пряжа не відрізняється від дорогого кашеміру, але грубіше на дотик, дешевша і доступніша для покупця.
Купити якісний кашемір для в'язання в Україні не так просто! У нашому інтернет магазині SAKWOYAG (Саквояж) представлена пряжа найкращих італійських виробників: Cariaggi, Biagioli Modesto, Loro Piana та інших провідних брендів. Виконуємо прямі поставки з Італії з доставкою по Україні та всьому світу.