Кількість
|
Вартість
|
||
|
Льон – універсальна пряжа з унікальними властивостями
Про в'язання з лляної пряжі, мабуть, замислювалася кожна жінка, яка цікавиться тематикою ЗОЖ. Вважається, що лляний одяг захищає від хвороб та сприяє загоєнню ран. Що ж людям подобається у цій еко-пряжі?
Безперечні переваги льону
- Так як лляна пряжа дуже міцна, про її покупку не шкодують навіть через довгі роки. Зношується вона дуже неохоче, тому можна не боятися вкладати свої сили у в'язання лляної сукні, топу чи жилету. Їхній розмір теж не зміниться, тому що льон стійкий до деформацій під час прання.
- Льон має прекрасний тепловодообмін, тому лляний одяг зазвичай в'яжуть або купують до літа, щоб він вбирав піт і відводив від тіла зайву вологу. Крім того, вона «дихає».
- Пряжа льон абсолютно екологічна і не завдає жодної шкоди здоров'ю. Вона підходить навіть алергікам і настільки безпечна, що з неї роблять дитячий одяг із віку немовляти.
- Лляна тканина вбиває мікроби, що робить її влітку особливо актуальною.
- Лляний одяг здатний знижувати температуру людини на кілька градусів, що дарує їй додатковий комфорт у спеку.
- Лляні речі поглинають іонізуюче випромінювання (від якого не страждали наші предки, але, виявляється, були захищені і від нього).
- Льон відбиває ультрафіолетові промені, тому такий одяг рекомендується тим, хто погано переносить перебування на сонці, кому шкідливо багато засмагати.
- Льон швидко сохне і здатний створювати навколо себе корисний для здоров'я мікроклімат. А ще лляні вироби поглинають усі запахи.
Можна додати, що багато з цих властивостей роблять льон одним із найфункціональніших матеріалів для одягу. Всі ці якості швидко перетворюють споживачів льону на його шанувальників.
Особливості вибору льону
Льон від різних виробників дуже відрізняється. Перед тим як вибрати собі певну пряжу для в'язання, краще прочитати відгуки на її конкретну марку, тому що пряжа з льону буває різна: гладка або колюча, приємна на дотик і зовсім неприємна - це залежить від обробки сировини та способу прядіння. Якщо потрібний ніжний матеріал, рекомендують спочатку торкнутися його зап'ястям, а потім робити висновки. Щоб пом'якшити лляне полотно, рекомендується замочити виріб у бальзамі для волосся мін на 10, потім добре прополоскати.
Читати необхідно не лише відгуки, а й інформацію на етикетці. Намагайтеся для одного виробу купувати пряжу однієї партії, щоб її відтінки не суперечили (зазвичай інформація про партію написана на етикетці). Ще там може бути написано, що річ не покриватиметься катишками при пранні (це може позначатися словом «антипілінг»). І не викидайте етикетку до самого кінця роботи - вона зможе добре послужити вам, якщо ваша пряжа закінчиться раніше, ніж ви закінчите виріб. Показавши етикетку продавцю, ви, можливо, зможете купити лляні нитки для в'язання того самого відтінку з тієї ж партії.
Звертайте увагу на довжину та вагу нитки, тому що від цього залежить, які інструменти ви використовуватимете при в'язанні. Спиці люблять товщу нитку, а гачок – тоншу. Крім того, нитка має бути однорідною.Якщо вона місцями товста, місцями тонка, це може негативно вплинути на готовий виріб.
І не забувайте правильно підбирати пряжу під майбутній виріб: дітям не підходять колючі кофточки, а для літніх речей доцільно вибирати лише світлі відтінки, бо вони краще відбивають сонячні промені.
Більше в'яжіть із пряжі і пам'ятайте: шлях до самопізнання починається з першої петельки!