Футболка «Portofino» покроковий опис.

Футболка «Portofino»Футболка «Portofino»_1

Розміри виробу:

Таблиця розмірів футболки "Portofino"

Таблиця 1.

Топ виконаний у стилі оверсайз. Параметри виробу залежатимуть від попадання в задану щільність, яка регулюється підбором розміру спиць. Схема №1 топа Portofino (ліва поличка) з детальними розмірами, см:

Схема візерунка футболки "Portofino"

Малюнок 1. Схема 1.

Рекомендації щодо пряжі:

Шовк, бавовна, льон, будь-які суміші, метраж нитки близько 85 -130м / 50г. Цю та багато інших видів пряжі можна знайти у магазині пряжі "Саквояж".

Витрата – 300г/350г/400г, залежно від розміру.

Витрата – 300г/350г/400г, залежно від розміру.

Пряжу можна підібрати самостійно, орієнтир – рекомендований розмір спиці 4,5-5мм.

Інструменти:

-Кругові спиці №4,5 або №5 на волосіні 80-120см, залежно від вашої щільності.

- Гачок 3-5мм.

-Голка з широким вушкам з тупим кінцем.

-Голка з широким вушкам з гострим кінцем.

-ножиці.

-Сантиметрова стрічка.

-Маркери.

Візерунки:

Лицьова гладь - у круговому в'язанні в'яжеться лицевими петлями за передню стінку.

Візерунок дрібні перли – 1 лицьова і 1 виворітна повторюється обумовлена ​​кількість разів. У наступному ряду петлі редагуються: 1 виворітна, 1 лицьова петля.

Раппорт 2 петлі, 2 ряди. Схема №2:

Футболка «Portofino»_2

Малюнок 2. Схема 2.

Щільність в'язання полотна:

Після ВТО (волого-теплової обробки) 20п х 26 ряду = 10см х 10см. Обов'язково випрайте зразок!

Вам необхідно обов'язково потрапити в задану щільність. Вона регулюється розміром спиць.

Перед початком робіт обов'язково прочитайте опис до кінця, зв'яжіть зразок, зробіть йому ВТО, тільки потім приступайте до в'язання виробу.

УВАГА!

Щоб уникнути можливих перекосів полотна, рекомендуємо в'язати лицеві та виворітні петлі «бабусиним» способом. Якщо стійкий прихильник класичного способу, можна використовувати і його, тільки переконайтеся, що і лицьову петлю ви, точно в'яжете класичним способом.

Порядок виконання робіт.

1. На спицях №4,5 або №5 набираємо 212/228/244 петель (залежно від розміру) плюс 1 петля для з'єднання в'язання в коло. Змикаємо петлі для кругового в'язання.

2. В'яжемо візерунком перли (схема №2) на всіх набраних петлях 8 рядів.

3. У 9 ряду розподіляємо петлі наступним чином: 15 петель візерунок перлів (ліва бокова планка), 38/42/46 петель лицьова гладь (перед), 15 петель візерунок перлів (планка переда), 38/42/46 петель лицьова гладь (перед 15 петель візерунок перлів (права бокова планка), 91/99/107 лицьова гладінь (спинка). В'яжемо таким чином 28см.

4. Надбавки на рукави. Починаємо додавати петлі навколо бокових планок, на стику узорів перлів і лицьової гладі. Пров'язуємо 15 петель візерунка перлів, додаємо 1 петлю з протяжки з нахилом вправо.

В'яжемо38/42/46 петель лицьова гладь (перед), 15 петель візерунок перлів (планка переда), 38/42/46 петель лицьова гладь (перед). Робимо чергову надбавку з протяжки з нахилом вліво, пров'язуємо 15 петель візерунка перлів. Далі надбавка з протяжки з нахилом праворуч, пров'язуємо 91/99/107 лицьову гладь (спинка).

Робимо останню надбавку з протяжки з нахилом вліво. За один ряд додаємо 4 петлі. Надбавки робимо в кожному 2 ряду.

Повторюємо всього 14 разів, протягом 28 рядів. Загальна надбавка складе 56 петель. Після останньої надбавки петлі повинні бути розподілені наступним чином: 15 петель візерунок перлів (ліва бокова планка), 52/56/60 петель лицьова гладь (перед), 15 петель візерунок перлів (планка переда), 52/56/60 петель лицьова (права бокова планка), 119/127/135 лицьова гладь (спинка).

5. Потім в'язання необхідно розділити на перед і спинку і продовжити в'язати поворотними рядами.

Поділ проводимо з бокових планок. 8 петель візерунку перлів розподіляється на перед ліворуч і праворуч.З боку спинки необхідно додати по 1 одній петлі з кожної сторони. Таким чином, вийде також по 8 петель з кожної сторони візерунком перлин (з урахуванням кромкової). Кількість петель переда і спинки однакова становить 135/143/151.

6. Перед. Після розділу полотна в'яжемо по малюнку поворотними рядами: 8 петель візерунок перлів, 52/56/60 петель лицьова гладь, 15 петель візерунок перлів (планка переда), 52/56/60 петель лицьова гладь, 8 петель візерунок перлів. В'яжемо таким чином, поки загальна висота виробу не складе 42см.

7. Убавки на вирізпереду. Для цього необхідно розділити перед на ліву та праву поличку. Розділення проводимо посередині планки переду. 8 петель візерунка перлів пров'язуємо в лівій полиці, у правій необхідно додати одну петлю, щоб вийшло також 8 петель візерунка перлів (з урахуванням кромкової). Таким чином,кількість петель лівої та правої полички становить68/72/76. Убавки робимо в кожному другому ряду, пров'язуючи по 2 петлі місця на кордоні візерунку перлів і лицьова гладь.

На лівій полиці петлі пров'язуємо по 2 разом лицевим з нахилом вліво. , на правій полиці з нахилом праворуч. За один ряд зменшуємо 2 петлі по одній з кожної сторони. Загальна кількість убавок 25 з кожної сторони (всього 50 петель).

8. Плечовий спереду. На висоті 20 убавки вирізана починаємо формувати плечовий скос, шляхом пров'язування укорочених рядів. Для цього необхідно петлі плеча 43/47/51 розподілити умовно на 5 частин. На спицях ще в роботі 5 петель горловини, які не потрібно забути зменшувати паралельно вив'язуванню плечових скосів за схемою, описаною вище.

* Для розміру 42-44 петлі розподіляємо: 8, 8, 8, 9 та 10 петель.

* Для розміру 46-50 петлі розподіляємо: 9, 9, 9, 10 та 10 петель.

* Для розміру 52-54 петлі розподіляємо: 10, 10, 10, 10 та 11 петель.

Саме на цю кількість петель ми будемо коротити (не дов'язувати) ряди.

Укорочені ряди для скосів плечей ліва поличка:

Після 20 убавки в горловині, починаємо в'язати укорочені ряди з виворітної сторони (це буде 1 ряд): пров'язуємо за малюнком 40/43/46 петлю, потім розгортаємо в'язання на лицьову сторону, знімаємо перед нами з'явилися 2 стінки петлі попереднього ряду (цю петлю бажано відзначити маркером). Далі в'яжем лицевий ряд по малюнку, не забуваючи робити убавки в горловині. У наступному оздоблювальному ряду пров'язуємо за малюнком 31/33/35 і розгортаємо в'язання на лицьову сторону, пров'язуємо до кінця лицяряду по малюнку. Повторюємо дії з формування плечового скосу, щоразу скорочуючи свідкові ряди на потрібну кількість петель (см *).

 Повинно вийти 5 укорочених виворітних рядів.

Після останнього (4 розвороти) пров'язується ще 2 ряди за малюнком: 8 петель візерунок перлів, 27/31/35 петель лицьова гладь, 8 петель візерунок перлів, при цьому подвійні петлі пров'язуємо. Залишаємо петлі плечевого скосу відкритими на спиці.

Укорочені ряди для скосів плечей права поличка:

Після 20 убавки в горловині, починаємо в'язати укорочені ряди з лицьової сторони: пров'язуємо за малюнком 40/43/46 петлю, потім розгортаємо в'язання на виворітний бік, знімаємо першу пров'язану петлю і затягуємо на ній робочу нитку ззаду так (щоб перед нами). Далі в'яже мізковий ряд до кінця по малюнку.У наступному лицевому ряді пров'язуємо за малюнком 31/33/35, (не забуваючи при цьому робити убавки в горловині) і розгортаємо в'язання на виворітний бік, пров'язуємо до кінця виворітного ряду по малюнку. Повторюємо дії з формування плечового скосу, щоразу скорочуючи лицеві ряди на потрібну кількість петель (см *).

Разом має вийти 5 укорочених лицевих рядів.

Після останнього (4 розвороти) пров'язують ще 2 ряди за малюнком: 8 петель візерунок перлів, 27/31/35 петель лицьова гладь, 8 петель візерунок перлів, при цьому подвійні петлі пров'язуємо. Залишаємо петлі плечевого скосу відкритими на спиці.

9. Спинка. Вам необхідно зв'язати таку ж кількість рядів, як спереду, до початку формування плечового скосу, за малюнком: 8 петель візерунок перлів, 119/127/135 лицьова гладь, 8 петель візерунок перлів. Плечові скоси пров'язуються одночасно зліва і справа, кількість петель і рядована логічно переда. Для правої полички спинки порядок убавок лівої полички переда, для лівої полички спинки – правої полички переда. Після того, як ви пров'язали 4 ряди плечових скосів (2 розвороти), в 5 ряду формування плечових скосів потрібно починаючи з 44/48/52 петлі (рахуємо всі петлі з кромкової) на центральних 49 петлях спинки необхідно почати вив'язувати візерунок перлів.

Футболка «Portofino»_3

Рисунок 3.

У кожному ряду додаємо по 1 петлі візерунка перли ліворуч і праворуч, за рахунок усунення візерунка лицьової гладі. Кількість петель при цьому не додається! ТОБТО  У КОЖНОМУ НАСТУПНОМУ РЯДУ БУДЕ 51,53,55, і т.д. петель візерунка перли (всього 8 рядів). У вас повинна вийде планка шириною 65 петель і висотою 8 рядів візерунка перлів. Закриваємо 49 петель горловини.

При цьому останні 8 петель цієї планки повинні будуть розташовані навпроти планки з 8 петель візерунка перлів переда.

Потім зшиваємо перед та спинку.

10. Зшивання плечового скосу. Маємо петлі відповідних (ліве з лівим, праве з правим) плечей лицевою стороною один навпроти одного. І починаємо зшивати петля у петлю трикотажним горизонтальним швом.

11. Ховаємо кінчики. Все, виріб готовий!