Рукавиці «Bubble» докладний опис. 

Рукавиці «Bubble»

Рівень складності: впевнений новачок.

Перед початком роботи рекомендую прочитати інструкцію до кінця.

ВАРІАНТИ ПРЯЖІ ТА ОРІЄНТУВАЛЬНА ВИТРАТА.

Пряжу для рукавиць необхідно підібрати досить товстеньку, так як це зимовий аксесуар, рукавиці повинні добре зберігати тепло.

Варіанти:

- Бобинна пряжа Mirage, Puno - 50гр/175м, моточна 50гр/130м - в'язати у дві складки - 80-100гр. (1,5-2 мотка). Зверніть увагу, що щільність полотна з пряжі Puno відрізняється у велику сторону, тому на обхват долоні 17-20см в'яжіть розмір 2, щоб рукавиці не вийшли маленькими.

- Бобинна пряжа Blaze 50гр / 150м - в'язати в два додавання - 80-100гр.

- DropsWish (50гр/70м) – 2 мотки.

- DropsAir (50гр/150м) в'язати у дві будови – 1-1,5 мотка.

Ви можете використовувати альтернативну пряжу, що підходить за фактурою та щільністю.

Щільність полотна повинна орієнтовно становити 17 петель за 10см, допускається невелике відхилення.

Кращий вибір пряжі в магазині пряжі "Саквояж".

ІНСТРУМЕНТИ.

- Спиці кругові 80-100см №4,5-5мм (або 5 панчішних спиць такої ж товщини, якщо звикли в'язати таким спицями).

- Голка з товстим вушкам для заправки кінчиків.

- Декілька маркерів для розмітки.

- Гачок 2,5-3мм.

- Лінійка для вимірювання густини в'язання.

- Додаткова (кидова) нитка контрастного кольору.

- сантиметр для зняття мірок.

НЕОБХІДНІ НАВИЧКИ.

- Лицьові та виворітні петлі.

- Додавання та убавки петель.

- Кругове в'язання/magicloop.

ТЕХНОЛОГІЯ В'ЯЗАННЯ І НАСЛІДНІСТЬ.

Рукавички в'яжуться на кругових спицях з довгим лісом. Якщо ви володієте способом MagicLoop, то ви можете в'язати одночасно дві рукавиці.Я так і роблю, це дуже зручно.

Якщо ж ви в'яжете рукавиці окремо, то стежте за тим, що щільність обох рукавиць у вас збігалася.

Великий палець анатомічно вив'язується шляхом добавок в полотні.

Етапи:

- Манжети.

- Ділянка до великого пальця.

- Формування анатомічного великого пальця шляхом надбавок.

- Ділянка до убавок на мисці - убавки на мисці рукавичок.

ПАРАМЕТРИ РУКАВИЧОК, НЕОБХІДНІ ЗАМІРИ.

Розмір рукавиць визначається двома основними мірками: - обхват долоні в найширшому місці; - довжина долоні від зап'ястя до кінчика середнього пальця. Під час зняття мірок сантиметр не повинен бути в натягнутому стані.

Рукавиці «Bubble» 1

Малюнок 1.

Фото долонь із сантиметром (ширина долоні/довжина долоні): Довжину рукавичок ви можете коригувати, приміряючи рукавичку по ходу роботи.

Розмір 1 / Обхват долоні 16-17см / Кількість петель для наборного ряду32.

Розмір2 / Обхват долоні 20-21см / Кількість петель для наборного ряду36.

Значення розмірів в інструкції наведені через дріб (/). Візерунок стільника (в круговому в'язанні) ПО ТИЛЬНІЙ СТОРОНІ РУКАВИЧОК.

Рукавиці «Bubble» 2

Схема 1.

1. – дві петлі, перехрещені вправо (пров'язати лицевою спочатку 2-гу петлю, розташовуючи її перед 1-ї, а потім пров'язати лицевою 1-шу петлю).

2. - дві петлі, перехрещені вліво (пров'язати лицевою спочатку 2-гу петлю, розташовуючи її позаду 1-ї, а потім пров'язати лицевою 1-шу петлю).

3. - лицьова петля.

4. - Шишечки на краю манжет.

Число петель має бути кратним 4. 1,2,3 ряди – всі лицьові; 4 ряд ​​– 2 лицьові, перехрещені вправо (пров'яжіть лицьовий спочатку 2-у петлю, розташовуючи її перед 1-ю петлею, потім пров'яжіть лицьовий 1-у петлю), 2 лицьові, перехрещені вліво (пров'яжіть лицьовий спочатку 2-у петлю, маючи її в розпорядженні. позаду 1-ї, а потім пров'язати лицьову 1-у петлю), повторюйте ці перехрещення по черзі до кінця тильного боку рукавичок.

5,6,7 ряди – всі лицьові.

8 ряд - 2 лицьові, перехрещені вліво (пров'яжіть лицьовий спочатку 2-ю петлю, розташовуючи її позаду 1-ї, а потім пров'язати лицьовий 1-у петлю), 2 лицьові, перехрещені вправо (пров'яжіть лицьовий спочатку 2-у петлю, розташовуючи її перед першою петлею, потім пров'яжіть лицьову 1-у петлю), повторюйте ці перехрещення по черзі до кінця тильного боку рукавичок.

Зверніть увагу: перехльости у візерунку ви можете зробити не в 4-му/8-му і т.д. рядах, а в 5-му/10-му рядах, трохи витягнувши візерунок.

ВИКОНАННЯ РОБОТИ.

1. НАБІР ПЕТЕЛЬ.

Увага: в описі я розповідаю про набір петель і в'язання способом MagicLoop одночасно обох рукавичок. Якщо ви хочете в'язати рукавиці на п'яти спицях, то набирайте петлі звичним для вас способом.

Для в'язання одночасно двох рукавиць способом MagicLoop зручніше взяти два мотки пряжі або перемотати пряжу з одного клубка в два.

- Наберіть на спицю з ліскою 80-100см 32/36 петель з одного клубка і потім також 32/36 петель з другого клубка.

Ділимо на дві рівні частини петлі від кожного клубка (по 16/18 петель). Там, де в нас середина петель кожного клубка, ми витягаємо петлю волосіні (з одного і з іншого боку).Додаткової петлі для з'єднання в'язання в коло нам не потрібно.

- Початок в'язання (1-а рукавиця) у нас буде розташовуватися зліва (на лівій спиці), вішаєм маркер початку ряду на ці петельки. При цьому робоча нитка у нас повинна розташовуватися навпроти спиці, щоб з'єднати в'язання в коло. Відповідно, робоча нитка другої рукавиці повинна розташовуватися дзеркально.

По тому боці, де ми повісили маркер початку в'язання, у нас буде тильна сторона рукавичок, на якій буде розташовуватися візерунок, а з іншого боку у нас будуть петлі з боку долонів, кожна сторона кожної рукавиці, відповідно, становить половину загальної кількості петель: по 16/ 18 петель. Якщо ви в'яжете на 5 спицях, враховуйте цей момент.

Будь-який ряд роботи у нас буде ділитися на дві частини: тильна сторона рукавичок (на лівій спіцеперша рукавиця/початок в'язання) та долоні. Тільки пров'язавши повне коло (1-у та 2-у рукавичку), ви пров'язуєте ряд повністю. Початок ряду завжди починається з тильного боку рукавиці, розташованої на лівій спиці. Щоб не плутатися, обов'язково встановіть маркер у цьому місці.

- Приступаємо до в'язання 1-го ряду. У цьому ряду ми вив'язуємо шишечки по краю манжету. Шишечки вив'язуються на кожній 4 петлі по ходу в'язання.

В'яжемо так:

- Три лицьові петлі, шишечка з 4-х петель (з однієї петлі вив'язати 4 петлі: за передню стінку, за задню стінку, за передню стінку і знову за задню стінку).

- Розгорнути в'язання, виворітний бік: 1-петлю знімаємо, не пров'язуючи, нитку перед роботою, далі в'яжемо 3 виворотні петлі.- Розвертаємо в'язання і в'яжемо 4 петлі по лицьовій стороні так: 1-у петлю зняти, нитку перед роботою, потім пров'язати 2 петлі лицьові, останню петлю пров'язати виворітною петлею.

- Розгорнути в'язання, виворітна сторона: 1-петлю знімаємо, не пров'язуючи, нитку перед роботою, далі в'яжемо 3 виворітні петлі.

- Розгорнути в'язання. Пров'язати 4 петлі місця за допомогою гачка.

- Після шишечки знов в'яжемо 3 лицьові петлі, потім знову шишечка. В'яжемо так до кінця ряду.

У наступному після вив'язування шишечок ряду пров'язуємо петлі лицьовими, міняючи при цьому місцями петлю перед шишечкою з петлею з шишечкою: петлю, яка розташована у нас перед петлею з шишечкою знімаємо, не пров'язуючи, за роботу, а петлю з шишечкою переміщаємо вперед шишечкою щоб була попереду, після чого кожну пров'язуємо лицевою схрещеною.

Так у нас у полотні не буде утворюватися непотрібних дірочок.

2. В'ЯЖЕМО МАНЖЕТИ РУКАВИЧОК І ДІЛЯНОК ДО ФОРМУВАННЯ ВЕЛИКОГО ПАЛЬЦЯ.

На цій ділянці ми в'яжемо кругові ряди ріжок на висоту до розташування великого пальця.

У 4-му ряду нашого в'язання ми приступаємо до вив'язую першого перехлеста узору по тильній стороні рукавичок (дивіться схему на стор. 3,4).

Таким чином далі в'яжемо кругові ряди обох рукавичок, формуючи візерунок по тильній стороні. Усього пров'язати 5-7 см від початку роботи. При цьому довжину зап'ястя (манжет) ви можете регулювати на свій розсуд: можете зробити її коротшим або трохи довшим.

3. ФОРМУВАННЯ АНАТОМІЧНОГО ВЕЛИКОГО ПАЛЬЦЯ ШЛЯХОМ ПРИБАВОК.

Після того, як ми пров'язали манжети рукавичок на необхідну нам висоту, ми переходимо до формування анатомічного великого пальця. Анатомічний він тому, що має зміщення по стороні долонь рукавичок, що робить комфортним положення великих пальців рук в рукавицях в процесі носіння.Петлі великого пальця формуватимуться шляхом добавок з протяжок попереднього ряду.

Прибавки для формування великого пальця будемо робити тільки по стороні розташування долоней дзеркально по відношенню один до одного.

Надбавки будемо чергувати, роблячи їх через 1 або 2 ряди.

Паралельно з надбавками клину великого пальця не забуваємо вив'язувати візерунок по тильній стороні рукавичок.

1 ряд (з надбавками, в цьому ряду буде по 1-й надбавці на сторону рукавичок): пров'язуємо петлі тильної сторони першої рукавички за візерунком, перевертаємо в'язання і переходимо на бік долонь. Пров'язуємо дві перші петлі долоні першої рукавички, ставимо маркер, робимо прибавку вправо однієї лицевої петлі з протяжки, ставимо маркер, дов'язуємо до кінця петлі долоні першої рукавички. Переходимо до петель долоні другої рушниці, в'яжем лицевими до останніх двох петель, ставимо маркер, робимо збільшення в лівій лицевій петлі з протяжки, ставимо маркер, в'яжем лицевими дві останні петлі долоні другої рукавиці. Перевертаємо в'язання на тильну сторону рукавичок. В'яжем петлі тильної сторони другої рукавиці за візерунком. Ми закінчили перший круговий ряд з надбавками для формування великого пальця.

2 ряд пров'язуємо по колу без надбавок.

3 ряд (з надбавками, з цього ряду буде вже по 2 надбавки на кожній рукавичці): пров'язуємо петлі тильної сторони першої рукавички за візерунком, перевертаємо в'язання і переходимо на бік долонь. Пров'язуємо дві перші петлі долоні першої рукавички до маркера, робимо додаток однієї лицевої петлі з протяжки з нахилом вправо, пров'язуємо 1 лицьову петлю, робимо додаток однієї лицевої петлі з протяжки з нахилом вліво, маркер, дов'язуємо до кінця петлі долоні першої рукавички. Переходимо до петлів долоні другої рушниці, в'яжем лицевими до першого маркера, робимо додаток однієї лицевої петлі з протягом з нахилом вправо, пров'язуємо 1 лицьову петлю, робимо додаток однієї лицьової петлі з протяжки з нахилом вліво, вторинною лицьовою. Перевертаємо в'язання на тильну сторону рукавичок. В'яжем петлі тильної сторони другої рукавиці за візерунком.

4-5 ряд пров'язуємо по колу без надбавок.

6 ряд (з надбавками): пров'язується аналогічно 3-му ряду, тільки між надбавками на кожній рукавичці буде вже не по 1, а по 3 петлі.

7-8 ряд пров'язуємо по колу без надбавок.

9 ряд (з надбавками): пров'язується аналогічно 3-му і 6-му рядам, тільки між надбавками на кожній рукавичці буде вже не по 3, а по 5 петель.

10 ряд пров'язуємо по колу без надбавок.

11 ряд (з надбавками): пров'язується монологічно 9-му ряду, тільки між надбавками на кожній рукавичці буде вже не по 5, а по 7 петель. У цьому ряду надбавки для формування клина великого пальця для розміру 1 закінчуються. Всього петель клину великого пальця вийшло 9.

12 ряд пров'язуємо по колу без надбавок.13 ряд (з надбавками): пров'язується аналогічно 11-му ряду, тільки між надбавками на кожній рукавичці буде вже не по 7, а по 9 петель. У цьому ряду надбавки для формування клина великого пальця для розміру 2 закінчуються. Всього петель клину великого пальця вийшло 11.

14 ряд ​​пров'язуємо по колу без надбавок.

Схеми надбавок у клинах великого пальця:

Рукавиці «Bubble» Схема. Розмір 1

Схема. Размір 1.

Рукавиці «Bubble» Схема. Розмір 2

Схема. Размір 2.

Після того, як кількість петель у клині кожного великого пальця становитиме 9/11, ми перезнімаємо петлі клину на додаткову (кидну нитку) за допомогою трикотажної голки. Голку забираємо, кінчики додаткової нитки зв'язуємо між собою. Петлі клинів великого пальця нам поки що не знадобляться.

4. ДІЛЯНКА ДО НАДБАВОК НА МИСКУ.

Після того, як ми від'єднали петлі клину великих пальців на додаткову нитку, ми продовжуємо в'язати наші ріжки по колу, дотримуючись візерунком по тильній стороні ріжок, поки їх висота не досягне кінчиками зинця (можна трохи вище), орієнтовно 7,5-8,5 см від початку в'язання (залежить). Після чого можна переходити до убавок на миску рукавичок.

5. УБАВКИ НА МИСКУ РУКАВИЧОК (ЗАКРИТТЯ).

Закриття рукавичок за допомогою убавок на мисці виконується на обох рукавичках однаково.

Перші убавки на миску рукависчок краще почати робтити після того,як зроблено перехльост в рапорті візерунка, щоб за лицьові ряди між перехльостами у візерунку зробити 2 убавки на мисці,так миски рукавичок будуть виглядати акуратніше.

Перехлести у візерунку продовжуємо робити до тих пір, поки це можливо, при одночасному убавленні петель на мисці.

1 ряд:

Тильна сторона першої рукавички: 1 лицьова петля, дві петлі пров'язуємо разом лицьовою з нахилом вправо, далі в'яжемо за візерунком до останніх трьох петель на тильній стороні першої рукавички, дві петлі пров'язуємо разом лицьовою з нахилом вліво, 1 лицьова петля.

Перевертаємо в'язання на бік долонь.

Долоня першої рукавички: 1 лицьова петля, 2 лицьові разом з нахилом вправо, далі в'яжем лицевими петлями до останніх трьох петель на стороні долоні першої рукавички, дві лицеві разом з нахилом вліво, 1 лиц петля.

Долоня другої рукавиці: 1 лицьова петля, 2 лицьові разом з нахилом вправо, далі в'яжем лицевими петлями до останніх трьох петель на стороні долоні другої рушниці, дві лицеві разом з нахилом вліво, 1 лицьова петля. Перевертаємо в'язання на тильну сторону рукавичок.Тильна сторона другої рукавиці: 1 лицьова петля, дві петлі пров'язуємо разом лицьовою з нахилом вправо, далі в'яжемо за візерунком до останніх трьох петель на тильній стороні другої рушниці, дві лиц разом з нахилом вліво, 1 лицьова петля. Ми закінчили перше коло з убавками на мису рукавичок.

2 ряд:

Цей ряд пров'язуємо без убавок: тильну сторону рукавичок пров'язуємо за візерунком, а бік долонь рукавичок в'яжемо лиц петлями.

3 ряд:

Повторюємо убавки аналогічно 1-му ряду.

4 ряд:

Цей ряд пров'язуємо без убавок аналогічно 2-го ряду.

5 ряд:

Починаючи з 5-го ряду убавки робимо в кожному ряду по тильних сторонах і по сторонах долонь-рукавиць, поки на спицях не залишиться 8-12 петель у кожної рукавиці.

Тепер відріжте робочу нитку від кожної рукавиці. Вставте кінчик нитки в голку з товстим вушком і стягніть петлі, що залишилися, на першій рукавиці, потім також стягніть петлі на другій рукавиці. Кінчики ниток обох рукавиць виведіть голкою навиворіт і акуратно заправте, обріжте нитки.

6. В'ЯЖЕМО ВЕЛИКИЙ ПАЛЕЦЬ.

Великі пальці в'яжуться однаково на обох рукавичках. Спочатку зв'яжіть великий палець на одній рукавиці, і потім точно також на другій рукавиці.

Перезніміть петлі великого пальця з додаткової нитки на 3 панчішні спиці. Або ви можете в'язати петлі пальця також, як і рукавиці, на спиці з довгою ліскою, відділивши петлі один від одного маркерами, якщо вам так буде зручніше. Петлі на спицях розподіляємо рівномірно по 3 петлі для розміру 1 (бо петель клину всього 9) і по 3-4-4 для розміру 2 (бо петель клину всього 11). Те, що петель великого пальця в розмірі 2 буде не рівна кількість на кожній спиці, не страшно і не впливає на те, як виглядатиме зв'язаний палець рукавички.

Підніміть з проміжку між петлями клину великого пальця 3-4 петлі на 4-ю панчішну спицю. Після набору додаткових петель 3-4 петель на спицях виходить 12-13 петель (для розміру 1) і 14-15 петель (для розміру 2).

Ці додаткові петлі ми набираємо для того, щоб у полотні не було дірочок при в'язанні великого пальця. Не обов'язково, щоб на кожній спиці вийшло в підсумку парна кількість петель після цього набору. Важливо, щоб полотно вийшло акуратним, без дірочок.

Початком в'язання вважайте першу петлю після 3-4 додатково піднятих петель з проміжку.В'яжемо по колу лицьовими петлі великого пальця поки великий палець практично не закриється (для цього потрібно приміряти рукавичку або попросити, щоб ваш клієнт / замовник виміряв довжину свого великого пальця від його початку).

Після того, як видали петлі великого пальця на необхідну висоту, можна переходити до їх закриття. Для цього пров'яжіть на кожній спиці перші 2 петлі лиц з нахилом вправо. Після цього відріжте нитку від клубка, залишивши хвостик довжиною близько 15см.

Втягніть кінчик нитки в трикотажну голку і стягніть петлі великого пальця.

Після цього виведіть голку з ниткою на виворітний бік і сховайте хвостик нитки.

Аналогічно зв'яжіть великий палець другої рукавички.

Заправте наявні хвостики ниток по виворітному боці рукавичок.

ВТО.

Після того, як всі хвостики ниток акуратно заправлені по виворітному боці рукавичок, можна переходити до прання.

Дбайливо праємо рукавички вручну в прохолодній воді не вище 30-40 градусів спеціальним рідким засобом для прання вовни. Також дбайливо ополіскуємо. При віджиманні не скручуємо, а просто вичавлюємо воду рукавичок, притискаючи їх до борту раковини/ванни. Після цього хвилин на 30 залишаємо виріб загорнутим у сухий махровий рушник, щоб вся зайва влагавпиталась. Ну і останній етап - розкладаємо рукавиці на сухий махровий рушник на рівну горизонтальну поверхню.

Ось і все, рукавиці висохли і готові тішити вас своїм теплом. Носіть із задоволенням.