Чоловічий базовий светр спицями по колу.

Чоловічий базовий светр

За даним описом ви зможете зв'язати чоловічий светр розміру S(46-48)/M(48-50)/L(50-52)/XL(52-54) будь-якої пряжі, яка потрапить у щільність - 1,9п на 2,7р (19 петель та 27 рядів в 10х10см) після ВТО.

Светр прилеглого силуету Slim в'яжеться в техніці реглан зверху вниз без швів.

Перед початком роботи прочитайте опис до кінця.

Матеріали.

Для роботи вам знадобиться:

- Пряжа190м/25гр - в три нитки -13/14/16/18 мотків.

Кращий вибір пряжі в магазині пряжі "Саквояж".

Також можна використовувати будь-яку іншу пряжу, що підходить за густиною - 120м/50гр.

- Спиці кругові №4,5 або №5 на волосіні 40см, 60см та 80см.

- Спиці кругові №3 або №3,5 на волосіні 40см та 80см.

- Гачок №3.

- Маркери.

- Голка трикотажна для зшивання деталей.

- Ножиці.

- Сантиметрова стрічка.

- Лічильник рядів.

- Допоміжна нитка контрастного кольору.

Початок роботи.

Зв'яжемо зразок лицьовою гладдю з вашої пряжі на спицях, якими будемо в'язати светр.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Якщо ви в'яжете петлі «бабусиним» способом, стежте, щоб при в'язанні поворотними рядами в лицьових рядах петлі не перехрещувалися.

Коли зразок буде готовий, вимірюємо кількість петель у вашому зразку 10см по горизонталі та кількість рядів 10см по вертикалі. Зразок необхідно в'язати, звичайно ж, більше 10см завширшки і більше 10см заввишки, щоб виміри вийшли коректними. Не робіть виміри, коли зразок знаходиться на спицях, це призводить до деформації полотна, а отже, до неправильних розрахункових даних.

Обов'язково проводьте ВТО зразка, щоб зрозуміти, наскільки змінюються властивості пряжі після прання. Зразок може дати усадку або навпаки витягнути.Якщо ви не потрапили у вказану густину, спробуйте взяти спиці на розмір більше або менше.

Як визначити свій розмір.

Чоловічий базовий светр таблиця 1

Таблиця 1.

Воріт.

Светр в'яжемо зверху вниз. Тому починаємо в'язання з вороту. Я пропоную два варіанти – високий комір та круглий комір. Відмінність у кількості пов'язаних рядів.

Ворота в'яжемо резинкою 2х2 (2 лицьових, 2 виворітних), тому кількість петель має бути кратно 4.

Край воріт оформляємо «фабричним краєм». Для цього використовуватимемо допоміжну нитку контрастного кольору. За допомогою гачка набираємо на спиці №3,5 допоміжною ниткою кількість петель, що відповідає вашому розміру (див. таблицю).

Чоловічий базовий светр таблиця 2

Таблиця 2.

Після набору допоміжних петель, пров'язуємо перший ряд основних пряж лицьовими петлями. Далі замикаємо в'язання в коло, ставимо маркер початку ряду і продовжуємо в'язати лицьовою гладдю ще 3 ряди. Тобто лицьовою гладдю у нас пров'язано всього 4 ряди.

У наступному ряду піднімаємо петлі з першого ряду, одночасно формуючи візерунок резинки 2х2. Тобто лицьові петлі на спиці в'яжемо лицьовими, а підняті петлі з першого ряду пров'язуємо виворітними. Відео детально показано, як це зробити.

Коли всі петлю будуть підняті в резинку, починаємо в'язання вороту. Для високого вороту в'яжемо висоту 15-18см, для круглого – 10-12 рядів.

Через кілька зв'язаних рядів ворота можна видалити допоміжну нитку, щоб вона не заважала роботі.

Ложна кетлівка.

Після того, як пов'язана вся висота ворота, приступаємо до в'язання ложної кеттлівки.

Спочатку в'яжемо настановний ряд: *1 лицьова, 1 накид схрещеною петлею* - від * до * повторювати до кінця ряду.

Далі в'яжемо 3 ряди порожнистої резинки. У кожному ряду порожнистої резинки спочатку пров'язуємо бічну сторону, потім пров'язуємо лицьову сторону.

Зв'язавши 3 ряди порожнистої резинки, в'яжемо останній ряд кеттлевки. Пров'язуємо по дві петлі разом (лицьова та виворітна) виворітною петлею. Для цього розвертаємо петлі праворуч і пров'язуємо за задню стінку. Виходить, що лицьова петля знаходиться зверху виворітною. Так в'яжемо до кінця ряду.

Також можна завершити пров'язати лицьовими петлями.

Розподіл маркерів. Росток.

Тепер переходимо на спиці №5. Продовжуємо в'язати лицьовими петлями один настановний ряд, одночасно розподіляючи маркери відповідно до схем.

Чоловічий базовий светр 2

Малюнок 1.

У таблиці вказано, яку кількість петель розподіляємо на перед, спинку та рукави у відповідність до вашого розміру. На лінії реглану у всіх розмірах розподіляємо по 2 петлі (всього 8 петель).

Чоловічий базовий светр таблиця 3

Таблиця 3.

Також з маркерами, що позначають лінії реглану, ставимо маркери, що позначають точки розвороту в'язання на іншу сторону. Цифри позначають кількість петель від маркера до маркера. Кожна точка – це маркер.

Чоловічий базовий светр 3

Малюнок 2.

Щоб не заплутатись, лінії реглану виділяйте однаковими маркерами. А також, маркер початку ряду повинен відрізнятися від решти, щоб ви його не втратили. Інші маркери можуть бути зовсім різні, по ходу в'язання поворотних рядів ми їх зніматимемо.

Коли всі маркери розставлені, приступаємо до в'язання паростка.В'яжемо поворотними рядами. По лицьовому боці – лицьовими петлями, по виворітному боці – виворітними петлями.

Крапки розвороту робимо через обвивання наступної петлі.

Надбавки вздовж регланних ліній робимо тільки з лицьового боку. Надбавки в'яжемо з протяжок.

1 ряд, лицьова сторона.

Починаємо від маркера М1. В'яжемо 27 лицьових петель до першої точки розвороту, позначеної маркером. Маркер знімаємо, наступну петлю обвиваємо, розгортаємо в'язання.

2 ряд, виворітний бік.

В'яжемо виворітними петлями до найближчої точки розвороту, позначеної маркером (перебуває після маркера М8). Маркер знімаємо, наступну петлю обвиваємо, розгортаємо в'язання.

3 ряд, лицьова сторона.

В'яжемо лицьовими петлями до маркера М8, перед маркером робимо праву надбавку з протяжки, далі дві лицьові. Після маркера М1 робимо ліве збільшення з протяжки. Далі в'яжемо до маркера М2, перед маркером робимо праву надбавку з протяжки, далі дві лицьові. Після маркера М3 робимо ліву надбавку з протяжки і продовжуємо в'язати до найближчої точки розвороту, позначеної маркером. Маркер знімаємо, наступну петлю обвиваємо, розгортаємо в'язання.

4 ряд, виворітний бік.

В'яжемо виворітними петлями до найближчої точки розвороту, позначеної маркером. Маркер знімаємо, наступну петлю обвиваємо, розгортаємо в'язання.

І так далі, в'яжемо поворотними рядами доти, доки не пройдемо всі точки розвороту.

Обвиті петлі, які йдуть по ходу пров'язування рядів, пров'язуємо по малюнку разом з обвиті - з виворітного боку петлями, з лицьового боку лицьовими петлями.

Усього потрібно пров'язати 17 рядів. Останній 17-й ряд буде з лицьового боку. Дійшовши до останнього маркера, який означає точку розвороту в цьому ряду, просто знімаємо його і продовжуємо в'язати по колу.

Дійшовши до петлі, обвитої з виворітного боку, піднімаємо обвиток на спицю і пров'язуємо разом з петлею. В'яжемо до маркера М6 та міняємо його на маркер М1 початку ряду. Тобто точка початку ряду у нас зсувається на регланну лінію передньої частини светра.

Отже, паросток пов'язаний. Пров'яжіть 18-й ряд без маніпуляцій.При цьому можна перейти на спиці з зручнішою довгою ліскою. Проміжну кількість петель на спицях дивіться у таблиці відповідно до свого розміру:

Чоловічий базовий светр таблиця 4

Таблиця 4.

Кокетка.

Після завершення паростка переходимо до кругового в'язання кокетки – це 19-й ряд нашого в'язання. Надбавки вздовж регланних ліній продовжуємо робити в непарних рядах. Парні ряди пров'язуємо без маніпуляцій. Далі в таблиці приведені дані у відповідність до вашого розміру – скільки всього пров'язати рядів, яка висота регланної лінії, скільки петель має бути на спицях в останньому ряду кокетки. Висоту регланної лінії вимірюємо по спинці. Допускається похибка +/-1см.

Чоловічий базовий светр таблиця 5

Таблиця 5.

Відділення рукавів від тіла виробу. Підріз. Пров'язавши всі ряди кокетки, необхідно відокремити петлі рукавів від загальної кількості петель. Петлі рукавів можна перенести на додаткову волосінь або тимчасово закрити допоміжною ниткою. Петлі регланої лінії підуть у тіло.

Кількість петель підрізу, які необхідно набрати у вашому розмірі, дивіться у таблиці. Таким чином, після відділення рукавів та добору петель підрізу, отримуємо:

Чоловічий базовий светр таблиця 6

Таблиця 6.

Ставимо маркер початку ряду на те місце, де був маркер М8, виділяємо центральну петлю в кожному підрізі, і в'яжемо прямо кількість рядів, що дорівнює кількості петель підрізу у вашому розмірі. Тобто для розмірів S та М – 7 рядів, для розмірів L та XL – 9 рядів.

Виділена центральна петля в підрізі позначатиме бічну лінію светра. Уздовж неї робитимемо зменшення петель, щоб забезпечити посадку Slim.

Перше зменшення петель робимо в 8-му або 10-му ряду (залежно від вашого розміру). До центральної петлі в'яжемо дві петлі разом лицьовою петлею з нахилом вліво, після центральної петлі - в'яжемо дві петлі разом лицьовою петлею з нахилом вправо.

Таким чином у кожному убавочному ряду зменшується по 2 петлі. Далі робимо ще два таких зменшення у кожному 10-му ряду (для всіх розмірів), і ще одне через 18 рядів після останнього зменшення. Усього виходить по 4 зменшення вздовж кожної бічної лінії.

Чоловічий базовий светр таблиця 7

Таблиця 7.

Після всіх зменшень в'яжемо рівно до нижньої планки необхідну довжину виробу. У моєму светрі після останнього зменшення пов'язано ще 52 ряди.Коли необхідна довжина виробу зв'язана, переходимо на спиці №3,5 (такі ж, якими в'язали воріт) і в'яжемо нижню планку резинкою 2х2 (дві лицьових, дві виворітних) всього 20 рядів. Далі закриваємо петлі.

Рукави.

Переходимо до рукавів. Спочатку переносимо петлі рукава на спиці, якщо ви їх тимчасово закривали допоміжною ниткою. Коли петлі перенесені на робочі спиці, піднімаємо петлі з підрізу.

З кожного підрізу піднімаємо кількість петель рівну кількості петель підрізу + 4 петлі (по дві петлі з кожного боку від підрізу).

За підсумками отримуємо таку кількість петель у рукаві:

Чоловічий базовий светр таблиця 8

Таблиця 8.

Ставимо маркер початку ряду з місця, де починали піднімати петлі з підрізу. Позначаємо маркерами центральну петлю підрізу. Уздовж неї будемо робити зменшення тим самим способом, як уздовж бічних ліній светра. І в'яжемо прямо кількість рядів, що дорівнює кількості петель підрізу у вашому розмірі. Тобто для розмірів S та М – 7 рядів, для розмірів L та XL – 9 рядів.

Перше зменшення петель робимо в 8-му або 10-му ряду (залежно від вашого розміру). До центральної петлі - в'яжемо дві петлі разом лицьовою петлею з нахилом вліво, після центральної петлі - в'яжемо дві петлі разом лицьовою петлею з нахилом вправо.

Таким чином у кожному убавочном ряду зменшується по 2 петлі. Далі ритм зменшень наступний: у кожному 5-му ряду для розмірів S і М - ще 8 разів, для розмірів L і XL - ще 9 разів, потім у кожному 10-му ряду ще 6 разів (для всіх розмірів). Після всіх зменшень дов'язуємо прямо необхідну довжину рукава до манжету. У моєму светрі пов'язано ще 5 рядів. На спицях має залишитися така кількість петель:

Чоловічий базовий светр таблиця 9

Таблиця 9.

Коли основна довжина рукава зв'язана, переходимо на спиці №3,5 і в'яжемо манжет резинкою 2х2 (2 лицьові, 2 виворітні) всього 20 рядів.

Далі резинку закриваємо тим самим способом, як у нижній планці светра. Другий рукав в'яжемо аналогічно. По завершенню роботи вивертаємо виріб на виворот, закріплюємо нитки в проймі рукавів, прибираємо всі кінчики пряжі.

Волого-теплова обробка.

Волого-теплову обробку (прання) проводимо відповідно до рекомендацій щодо догляду за виробами з пряжі, з якої пов'язаний виріб. Це може бути ручне прання або прання в пральній машині з рекомендованим режимом.

Якщо ви праєте виріб у пральній машині, вибирайте програму зі щадним режимом - дбайливе прання, ручне прання, шерсть, шовк. Температура води трохи більше 30-40 градусів.

Миючий засіб вибирайте у вигляді гелю.

Якщо ви праєте руками, використовуйте також рідкі або спеціальні миючі засоби. Виріб злегка віджимайте руками і остаточно для віджиму використовуйте м'який рушник, що добре вбирає.

Після прання та віджимання вологий виріб розкласти на горизонтальній поверхні та розправити. Залишити до повного висихання.

Ваш ідеальний светр готовий!