Шкарпетки "LINE" гачком.

Шкарпетки "LINE"Шкарпетки "LINE"_1

Матеріали та інструменти:

- Будь-яка шкарпетка з характеристиками: 100гр/400-460м.

Наш магазин пряжі пропонує широкий асортимент пряжі для втілення ваших творчих задумів.

- Гачок 2мм.

Витрата на пару залежить від розміру та висоти голенища:

До 30 розмірів 40-60гр.

До 40 розмірів 90-110гр.

До 45 розмірів 110-150гр.

Щільність в'язання має бути не тугою, але при цьому і не бути слабкою та пухкою. В'яжіть шкарпетки трохи тугіше, ніж плечові вироби. Зв'яжіть зразок 10 на 10см, проведіть ВТО і порахуйте вашу щільність для подальшого розрахунку.

Ви можете підібрати свою щільність, орієнтуючись на зразкові розрахунки (з невеликою похибкою +-2 ПЛССН І +-2 РЯДИ).

Полотно 10см*10см = 32 напівстовпчики з накидом.

За задню напівпетлю* 28 рядів.

Тіло шкарпеток в'яжеться поворотними рядами, які складаються з напівстовпчиків з накидом за задню напівпетлю:

Далі необхідно виміряти в см наступні параметри: висота голенища, довжина стопи без миска та п'яти та обхват підйому.

Шкарпетки "LINE" схема

Малюнок 1.

Після чого додайте ваші значення в таблицю, а отримані результати округліть у більшу сторону, для частини 1 округлення до парного значення, для частин 2 і 3 округлення до непарного числа (на один ряд менше, ніж 1 частина):

Всі розрахунки за щільністю в рядах розраховані з урахуванням розтягування полотна на 30%, переконайтеся, що ваша пряжа дає розтяжку, тобто полотно розтягується в ширину з 5см до 7см без труднощів! Якщо полотно не тягнеться, збільшуйте кількість рядів до потрібного для кожної частини (нога без труднощів пройшла в носок).

Шкарпетки "LINE" таблиця

Таблиця 1.

Друга таблиця: мій приклад розміру 38.

Шкарпетки "LINE"_2

Малюнок 2.

Маючи всі необхідні розрахунки, приступаємо до в'язання тіла шкарпеток. Так як шов практично непомітний і еластичний, обидві шкарпетки в'яжуться за одним принципом і за однією схемою.

Якщо охоплення підйому стандартне і ви потрапили в задану щільність, можна в'язати шкарпетки за усередненими значеннями:

Шкарпетки "LINE" таблиця 1

Таблиця 2.

Для нестандартних параметрів буде відрізнятися кількість рядів першої (отже і 2 і 3) частини, наприклад якщо обхват підйому більш об'ємний або навпаки - нога дуже вузька, тоді краще застосувати індивідуальний розрахунок.

В'язання шкарпетки.

Шкарпетки "LINE"_3

Малюнок 3.

1. В'язання 1 частини, найдовша частина, яка включає в себе довжину голенища і довжину верхньої частини стопи.

2. В'язання 2 частини, в'язання нижньої частини стопи (підошва шкарпетки).

3. В'язання пошуку.

4. В'язання 3 частини, в'язання частини голенища.

5. В'язання п'яти.

Починаємо в'язання першої частини.

В'язання носіння тіла. Перша частина.

Після того, як ви отримали всі необхідні розрахунки, приступаємо до в'язання петель першого ряду, їх загальна кількість рівнокількість петель ступні + у петель голенища.

Кількість петель голенища може бути різною, тому що ви самі вирішуєте якої довжини у вас буде голенище, а ось у петель ступні і довжина завжди незмінні для певного розміру і повинні бути розраховані максимально точно!

Для еластичного шва перший ряд в'яжеться відразу без набору ланцюжка повітряних петель тим же номером гачка, що і все інше полотно.

ВАЖЛИВО! Довжина цього ряду не відповідає довжині щільності, в процесі в'язання його довжина зміниться в потрібну сторону.

Як тільки будуть зв'язані всі петлі першого ряду, переходимо до в'язання другого, повертаємо полотно, пров'язуємо 1 ВП підйому і в'яжемо другий ряд.

Якщо голенище не об'ємне і не висока (не робіть резинку у високому голенищі, так як нога може не пройти по ширині) необхідно більш щільне прилягання його до ноги, то в другому, а потім у кожному парному ряду (4, 6, 8, 10 і т д) в'яжемо перші 10 -15 петель.

Сполучними стовпчиками з накидом за задній напів, тим самим імітуємо резинку.

Важливо! Не втрачайте останні петлі в рядах.

Шкарпетки "LINE"_4

Малюнок 4.

Отже, в'яжемо поворотними рядами потрібну кількість рядів (вказано в таблиці: кількість рядів першої частини, яку необхідно округлити до парного значення), орієнтуючись на схему, останнім повинен бути лицьовий ряд в'язання (парний ряд):

Шкарпетки "LINE" схема 1

Схема 1 частини – чорний колір.

Схема 2 частини – синій колір.

Схема 3 частини – червоний колір.

Шкарпетки "LINE"_5

Малюнок 5.

У схемі не зазначені ОП підйому, т.к. кількість петель та рядів не відповідає жодному з розмірів. Схема є прикладом в'язання кожної частини. 1 ВП підйому необхідно в'язати завжди на початку кожного з рядів.

В'язання тіла. 2 частина. Стопа шкарпетки.

Після виконання першої частини, переходимо до в'язання другої частини - стопи шкарпетки, яке ми продовжуємо тією ж ниткою. У першому ряду (див. схему, початок синя стрілка) пров'язуємо потрібне число НАПІВСТОВБЧИКІВ З НАКИДОМ ЗА ЗАДНЮ НАПІВПЕТЮ (у розраховано в таблиці: у петель - ДОВЖИНА СТОПИ В ПЕТЛЯХ). Останній ПССН пров'язується з двох напівпітель одна крайня вимушеного числа (див. таблицю), друга - наступна за нею.

Шкарпетки "LINE"_6

Малюнок 6.

Кількість рядів повинна бути на один менше, ніж у першій частині і в'язання стопи потрібно закінчити виворітним (непарним) рядом.

Відразу ж ниткою зшиваємо другу частину з початком в'язання першої частини. Відраховуємо потрібне число петель від початкового ряду в'язання першої частини (рівну кількість петель стопи +1, т до перших двох петлель  ланцюжки потрібно пров'язати разом) і за допомогою в'язання наступного ряду зв'язуємо ці частини між собою. У схемі напрямок позначений лівою стрілкою.

Переходимо до в'язання миска цією ж ниткою.

В'язання миска шкарпетки.

Відразу після сполучного ряду пров'язуємо 1 в підйому і переходимо до в'язання першого виворотного ряду миска.

Перший ряд: виворітний ряд із сполучних стовпчиків з накидом ССсН за крайні петлі тіла шкарпетки. Кількість цих петель пораховано в таблиці і залежить від висоти першої і другої частини в'язання шкарпетки.

ВАЖЛИВО! НЕ В'ЯЖІТЬ ПЕРШИЙ РЯД ТУГО, ВІН НЕ ПОВИНЕН Стягувати КРАЙ ТІЛА ШКАРПЕТКИ!

Принцип розрахунку при в'язанні першого ряду - 3 ССсН на кожні 2 ряда тіла, тобто 3 петлі між двома кісками візерунка резинка).

Шкарпетки "LINE" таблиця 2

Таблиця 3.

Шкарпетки "LINE"_7

Малюнок 7.

Потім вивертаємо роботу лицевою стороною і замикаємо цей ряд у коло.

Другий ряд: лицьовий ряд ПЛССН за задню напівпетлю. У цьому ряду ми робимо перші убавки.Розподіл убавок розмічено в таблиці і залежить від кількості петель миска.

Після того, як зв'язали останню убавку в цьому ряду, замикаємо ряд у коло по лицьовій стороні, нитку при цьому залишаємо за роботою.

Третій і слід. ряди: в'яжемо 2 ВП підйому і в'яжемо наступний ряд з убавками. Петлі в цьому ряду в'яжемо як ПЛССН за накид попереднього ряду (накид розташований далі за вершинами попереднього ряду, вершини повинні залишатися попереду і утворювати кіску.

Всі ряди, окрім першого, у в'язанні миска лицеві кругові!

Важливо: рахуйте петлі між убавками, в кожному наступному ряду після другого, число петель між убавками зменшується на 2 петлі в кожному наступному ряду (див. таблицю).

На непотрібне підставити своє значення: значення числа ПЛССН між убавками в 2 ряду.

Приблизна кількість рядів миска вказана у ТАБЛИЦІ.

Шкарпетки "LINE" таблиця 3

Таблиця 4.

Шкарпетки "LINE"_8

Малюнок 8.

В'язання 3 частини. Голенище.

Після того як зв'язали мисок, переходимо до в'язання 3 частини (в'язання голенища). В'язання починаємо новою ниткою. В'яже необхідне число рядів (пораховано в таблиці) орієнтуючись на схему.

Зшиваємо за тим самим принципом, що й попередні частини. Напрямок шва зазначено у схемі правою стрілкою. Початком нитки робимо декоративну петлю.

Шкарпетки "LINE"_9

Малюнок 9.

Після чого цією ж ниткою переходимо до в'язання п'яти, попередньо поєднавши обидві частини (стопа і халява) декоративною петлею.

Довжина нитки для в'язання п'яти прикладна (для дитячого розміру 20м, жіночого 25-30м, чоловічого 30-35м) цю кількість нитки необхідно відмотати попередньо і шляхом витягування всієї довжини зробити декоративну петлю. Простіше відрізати нитку - зробити часткою, що залишилася, декоративну петлю і потім почати в'язати п'ятку новою ниткою, але тоді кількість кінців для заправки стане більше.

В'язання п'яти.

Починаємо з виворітного ряду Сполучених стовпчиків з накидом за крайні петлі (кількість і принцип в'язання збігається з миском). У верхніх кутах п'ятки необхідно в'язати так само 3 петлі (вибрати 3 нитки між кутом і опуклою косою). Важливо не включати у в'язання декоративні петлі.

ВАЖЛИВО! НЕ В'ЯЖІТЬ ПЕРШИЙ РЯД ТУГО, ВІН НЕ ПОВИНЕН СТЯГУВАТИ КРАЙ ТІЛА ШКАРПЕТКИ!

Далі принцип в'язання збігається з в'язанням миска з однією відмінністю: у наступних рядах убавки робити не потрібно. Кількість рядів без убавок див. у таблиці. Кількість рядів з убавками п'яти для кожного розміру так само зазначено в таблиці.

Шкарпетки "LINE" таблиця 4

Таблиця 5.

Підбирайте загальну кількість рядів так, щоб п'ята не стягувала весь носок! число рядів п'яти = перший ряд ССсН + ряди ПЛССН без убавок + ряди з убавками.

Шкарпетки "LINE"_10

Малюнок 10.

Розмір і кількість рядів п'яти повинні бути більшими, ніж у миска. Друга шкарпетка в'яжеться за тим самим принципом. Обов'язково зробіть ВТО, розправляючи в процесі полотно та мисок з п'ятою.

Розтягуйте та надавайте потрібну форму. Можна сушити у горизонтальному положенні або надати форму за допомогою блокаторів.