Стислий опис кардигана-бомбера "малинки".

Кардиган-бомбер «малинки»Кардиган-бомбер «малинки»_2

Кардиган зв'язаний хустковою в'язкою, на рукавах об'ємний візерунок «малинки».

Модель може бути довжиною до талії або середини стегна. У нашому випадку модель до пояса, довжиною 50см.

Кардиган не передбачає застібки, в'яжеться загальним полотном зверху донизу до рукава. Потім полотно ділиться на три частини і дов'язується окремо полички та окремо спинка.

Після з'єднання плечових швів з пройми набираються петлі для рукавів.

Після обв'язуємо планкою і наш кардиган готовий!

Мій приклад розрахований на розмір SM.

Пряжа – будь-яка вовна, суміші з вовною, мертаж 300м/100гр, два складання, витрата 600гр.

Спиці №7,5.

У мене спиць з таким номером не виявилося, тому я поєднала на волосінь дві різні спиці-одна спиця №7, одна спиця №8.

Резинка-спиці №5.

Моя густина 1,4 петлі/1см.

Зразок!

Дівчата, у кожної в'язальниці своя щільність в'язання, вона індивідуальна, тому в'язання зразка необхідне.

Зразок має бути розміром від 10см. Я зазвичай набираю не менше 20 петель. Якщо в'яжеться складний малюнок з великим рапортом, то зразок може бути половиною светра!

Ми зв'язали зразок і дивимося, чи влаштовує нас результат! Якщо полотно здається нам занадто рихлим, надалі є ймовірність того, що готовий виріб сильно потягнеться. Ми беремо спиці на розмір або половину розміру менше і в'яжемо ще один зразок.

Якщо ж зразок занадто туго зв'язаний, є ймовірність того, що майбутній виріб просто «стоятиме». Отже, беремо спиці на розмір більше!

Наш зразок має бути досить пластичним, але не «дірявим», досить щільним, але не тугим. Дівчатка, зразків може бути дуже багато!

ВТО волого-теплова обробка.

І зразок, і готовий виріб обов'язково має піддаватися ВТО! Зараз поговоримо лише про прання.

Обробка температурою, прасування вимагає суто індивідуального підходу до кожного виду пряжі, тому йтиме окремим блоком!

Прання.

У ємність із прохолодною водою, саме прохолодною для рук, додаємо засіб для прання вовняних виробів (я користуюся Ласком) і занурюємо туди наш зразок. Він повинен добре просочитися водою!

Італійська бобінна пряжа вимагає особливої ​​уваги на даному етапі, оскільки, як правило, це пряжа стокова, призначена для машинного в'язання. Для полегшення ковзання її в верстаті пряжу обробляють спеціальним складом. Наше завдання – звільнити її від цього складу. Іноді це непросто. Якщо продавець пообіцяв вам пухнастика, а за фактом прийшла мотузка, швидше за все доведеться помучитися, щоб побачити того самого пухнастика! Чим страшніша італійська пряжа при отриманні, тим цікавішою вона має бути після ВТО. Якщо делікатне звернення не допомогло розкритися вашому зразку, доведеться провести не одне прання, а, можливо, скупати ще й у засобі для миття посуду!

Моточна пряжа, як правило, не потребує таких зусиль. Ми просто добре просочуємо зразок, просто у воді намагаємося поправити, вирівняти наші петельки, трохи потягуючи його руками вздовж та впоперек! Потім зразок розкладаємо на рушник, добре розправивши його руками. Після висихання він готовий до вимірювань!

Вимірюємо щільність в'язання! Дівчатка, ось цей момент дуже важливий!

Лінійку, сантиметр прикладаємо до зразка та знімаємо (обов'язково) кілька мірок. Ми вважаємо кількість петель в одному сантиметрі, в двох сантиметрах, в п'яти сантиметрах і цілком в зразку!

Ніколи не користуйтеся одними мірками, інакше дані будуть неточними!

Найбільш точними є дані, взяті за більшою кількістю петель, тобто в 10см дані будуть більш правильні, але є можливість того, що полотно потягнулося і цифри будуть спотвореними.

Саме тому ми беремо кілька значень і малих, і великих.

Потім знаходимо середнє значення - це і буде Ваша індивідуальна щільність, зв'язана Вашими руками, для даної пряжі, спицями!

Пояснення – якщо Ви зміните пряжу, чи спиці, чи навіть настрій, процедура повторюється. Теж саме проробляємо з рядами, за тією ж схемою!

Обов'язково фіксуємо собі в блокнот усі дані: назву пряжі, метраж, спиці, які використовувалися та отриману щільність. У майбутньому обов'язково знадобиться!

Приклад.

Рахуємо нашу щільність: петлі ділимо на сантиметри!

Пряжа моя пряжа100% вовна, метраж 300м/100гр.

Я в'язатиму у дві будови на спицях №7,5.

Моя густина склала 1,4 петлі в 1см.

Усі цифри дано для прикладу, їх у розрахунок брати не можна!

Ви користуєтесь у розрахунку лише своїми даними.

Я рекомендую після того, як зроблено всі розрахунки, і Ви пров'язали якусь частину полички або спинки, обов'язково робіть у процесі контрольні виміри вже всього полотна.

Резинка ці дані спотворює, тому після резинки пров'яжіть 10-20см після неї і обов'язково зробіть контрольні виміри.

Поміряйте все полотно повністю, поділіть на кількість петель.

Це буде найвірніша щільність. Якщо вона відрізняється від перших розрахунків, необхідно її коригувати.

Як порахувати метраж нитки в 100 грамах за кількох додавань.

Припустимо, у Вас є пряжа метражем 500метрів в 100грамах. Вам треба отримати товсту нитку 100 метрів за 100 грамів.

Значить потрібно 500 метрів поділити на 100 метрів. Виходить, щоб на виході мати метраж 100 метрів у 100 грамах, потрібно в'язати у 5 додавань.

Припустимо у Вас італійська пряжа у бобіні. Метраж 1500 метрів за 100 грамів. Ми хочемо в'язати в 3 нитки - питання який метраж ми отримаємо?

1500/3 = 500 метрів на 100 грамах.

А якщо в чотири додавання 1500/4=375 метрів у 100 грамах.

Відповідно п'ять додавань 1500/5=300 метрів у 100 грамах.

Принцип - існуючий метраж / у складах нитки = метраж на 100г.

Якщо клубок 50г? Наприклад175 метрів в 50 грамах. А наше завдання -отримати метраж, близький до 120м. в 100 грамах. Рахуємо два додавання 175/2 = 87,5м. Так як у нас 50гр., а наші орієнтири на 100гр, ми множимо на 2,87,5 * 2 = 175м, замало буде). Рахуємо три додавання 175/3 = 58,3 * 2 = 116,6.

Ми отримали бажаний результат, найближчий до поставленого завдання!

Знімаємо мірки.

Якщо Ви в'яжете на дитину, і у вас немає її мірок, Ви можете скористатися даними з таблиці, розташованої нижче.

Якщо в'яжете дорослій людині, наполегливо раджу знімати мірки, оскільки фігури у нас не завжди є стандартними.

Кардиган-бомбер «малинки». ТАблица размеров

Рисунок 1. Таблица.

1 Для плечових виробів головною міркою є обхват грудей (ОГ). Мірка знімається сантиметровою стрічкою (у крайньому випадку рулеткою чоловіка) під пахвовими западинами, строго горизонтально, ті паралельно підлозі, по крапках грудей, що виступають. Якщо кардиган нижче стегна, то стегна ми міряємо таким же чином, по найточніших точках. І визначаємося, яка мірка в нашому випадку більша, таку і використовуватимемо в подальших розрахунках.

2 Наступна мірка -бажана довжина нашого майбутнього бомбера (знімається від зчленування шиї і плеча до потрібної довжини) по точках грудей, що виступають. На додаток зніміть бажану довжину від пахвової западини до низу кардигану.

3 Остання необхідна мірка – довжина рукава. У нашому випадку її краще зняти від основи шиї, через напівзігнутий лікоть до бажаної довжини рукава.

Свобода облягання.

Свобода облягання може бути нульова, або відсутні взагалі. Наприклад, при в'язанні літньої віскозної майки, що облягає топ! В інших випадках на свободу облягання додається від 2 см до нескінченності.

Приклад.

ОГ обхват грудей - 94см.В нашій моделі кардигану або бомбера відсутня застібка. Планка, якою ми обв'язуватимемо поличку, не повинна за задумом бути з нахлестом. Вона йтиме «в стик».

Ширина однієї планки буде близько 5см, тобто близько 10см буде загальна ширина планки у готовому виробі, ці 10см нам додадуться у загальній ширині кардигану після обв'язування планкою.

Значить на свободу облягання я закладу трохи - наприклад 3см. Якщо Ви збираєтеся вив'язувати застібку, то планка піде в нахлест, значить ширина планки, що закладається, в загальній ширині кардигану дорівнюватиме всього 5см і свободу облягання кардигану слід збільшити.

У мене 94см. (ОГ) + 3см. (свобода облягання) = 97см. Але мій кардиган без застібки, і планка йтиме в стик, значить ширину планки я повинна відняти від ширини кардигану. 97см - 10см (планка шириною 5см на обох поличках 5 * 2 = 10) = 87см.

Є інший варіант. Берете вже існуючу річ, ширина якої. Вас повністю влаштовує, вимірюєте її та визначаєте з шириною Вашого майбутнього кардигану!

Рахуємо необхідну кількість петель. Дані для прикладу (їх у розрахунок не беремо) 87см (ширина кардигану) * 1,4 (щільність) = 122 петлі.

Я збираюся в'язати кардиган хустковою в'язкою. Я знаю з досвіду, що це вид в'язки при переході від резинки до основного полотна, що дає велике розширення.

Крім того, резинка у мене зв'язана спицями №5. Тому, враховуючи всі ці факти, при наборі петель на резинку я вирішила додати 22петлі. 122 +22 = 144 петлі.

Технологія вив'язування кардигана-бомбера "малинки".

Технология вывязывания кардигана-бомбера «малинки»

Рисунок 2.

Набираємо на спиці необхідну кількість петель!

Кромочні пров'язуємо класичним способом - першу знімаємо, останню виворітною!

Я набираю на спиці № 5 - 144 петлі. Якщо Ви не збираєтеся змінювати розмір спиць на резинку, кількість петель, що додаються на резинку, у Вас буде набагато менше.

Але щонайменше 4 петлі я додаю завжди, щоб прибрати перекіс резинки внизу при вив'язуванні планки.

Мої цифри як орієнтир, Ви повинні мати свої дані.

В'яжу резинку 2/2 орієнтовно 5см. Через 5см міняємо спиці на №7,5 і переходимо на платочну в'язку (всі петлі в'яжуться лицьовими).

У моєму випадку, при переході, в першому ряду я повинна рівномірно скоротити 22 петлі.

Чотири петлі скорочуються на початку та в кінці полотна одномоментно, пров'язуючи по дві петлі один за одним.

Тобто в першому ряду хусткової в'язки, знімаємо кромочну, потім двічі пров'язуємо по дві петлі разом, теж робимо в кінці полотна. Це необхідно зробити, щоб планка нашого кардигану не була стягнута резинкою внизу.

Інші петлі рівномірно скорочуємо по всьому полотну. Разом на спицях, після переходу на хусткову в'язку, у мене залишилося 122 петлі.

Далі в'яжемо вгору по прямій до першої убавки під горловину.

Тепер нам необхідно зробити перше скорочення на поличках для горловини (тобто оформити скоси на поличках).

Це скорочення має бути виконане до оформлення пахвових западин, і розташовуватися під грудьми (у мене це 16 см від початку резинки).

У вас перше скорочення може бути трохи вище або трохи нижче за Вашим бажанням.

Скорочення виконується пров'язуванням двох петель разом, після кромкових, на початку та в кінці полотна.

Я в'яжу полотно вгору, роблячи убавки по поличках з обох боків кожні 3см.

Загальна довжина бомбера приблизно 50см.

Убавки я почала робити пров'язавши 16см.

50 - 16 = 34 см я в'яжу, скорочуючи кожні 2,5-3 сантиметри по 1 петлі з обох боків полотна.

Разом я зробила скорочення 12 разів по 2 петлі .12 * 2 = 24 скоротилися.

122-24 = 98 петель у мене залишається на спицях, коли довжина мого майбутнього бомбера становила 50см.

Але... Нам треба ще вив'язати пройму для рукава.

2 РОЗДІЛ ПОЛОТНА.

Загальна теорія проста: ділимо на дві частини та передню половинку ділимо ще на дві. Якщо в'яжемо без планки та застібки, то ці цифри можна так і залишити.

У нашому варіанті ми обв'язуватимемо краї планкою.

Нам необхідно залишити відстань між поличками 10см. У мене застібки не буде, краї полички будуть встик, тому я заклала 10см (5 см планки з двох сторін).

Якщо передбачається застібка, залишаєте відстань між поличками рівну одній ширині майбутньої планки, тому що потім у застібки буде нахльост один на одного (у мене закладено дві ширини, тому що я роблю в стик).

Я поділила свої зашморги так.

25 петель -1а поличка.

62 петлі-спинка.

25 петель - друга поличка.

Тепер в'яжемо трьома окремими полотнами від різних клубків.

Розраховуємо ширину рукава.

Висота рукава дорослої людини, як правило, від 16-16,5см (це висота рукава, або ½ ширини рукава в найширшій його частині).

Як порахувати?

1-ий -Найпростіший спосіб-поміряти висоту рукава по наявній речі і скористатися цією міркою.

2 ой -Ми можемо її порахувати. Поміряйте коло руки в найширшій її частині. У моєму випадку це 25см.

У нас вільний кардиган, тому надбавка на свободу має бути суттєвою, у мене на цілий рукав це 10-12см.

Маємо разом: ВР у мене 25см + 11см свобода = 36см ширина рукава.

½ мірки це 18см(див. малюнок вище).

Значить, після поділу я в'яжу від окремих клубків три полотна (дві полички та спинку) завдовжки 18см.

Не забуваючи робити убавки під горловину.

Тепер ми маємо оформити плечові шви.

19 петель полички і спинки зшиваю по відкритих петлях гачком або спицями, потім закриваю 22 середніх петель спинки класичним способом закриття петель, і 19 петель спинки і полички, що залишилися, знову зшиваю. Кардиганська тушка готова.

Ви можете закрити петлі та пошити їх тим способом, яким Ви звикли це робити.

Рукави.

По краю полички та спинки круговими спицями (вони мають бути на розмір менше спиць, якими в'язали основне полотно) набираємо петлі для рукава. Ми набираємо у кожну кромкову петлю. У моєму прикладі вийшло 54 петлі.

Петлі не замикаємо у коло. Малюнок *малинки* в'яжеться лише у прямому полотні.

Після набору повертаємо спиці, якими в'язали основне полотно, і пров'язуємо 4 ряди хустковою в'язкою прямими та зворотними рядами (всі ряди петлями лицьовими).

Перші ряди, після набору петель буде в'язати трохи незручно, але через кілька рядів, це виправиться. Через 4 ряди (орієнтовно) з лицьового ряду ми починаємо вив'язувати візерунок *малинки *.

Схема узора кардигана-бомбера «малинки»

Рисунок 3. Схема узора.

Схема читається завжди знизу нагору, праворуч наліво (там зазвичай стоїть цифра один).

Деякі схеми містять у описі лише лицьові ряди, це передбачає, що виворітні ряди в'яжуться просто по малюнку.

У цій схемі містяться і лицьові та виворітні ряди.

Тут дана схема стандартної *малинки*.

Я свої малинки в'яжу у висоту не 5 рядів, як на схемі, а 9 рядів.

Мені так вони здаються симпатичнішими. Ви можете в'язати за схемою, можете збільшити кількість рядів шишки у висоту, так само як я.

Після пров'язування першого ряду малинок в моєму прикладі, на спицях виявилося 8 шишок.

У висоту рукава в моєму прикладі помістилося 6 рядів малинок

Завширшки в першому ряду в мене помістилося 8 малинок.

1 ряд - я пров'язала з 8 малинками завширшки.

3 ряди – 7 малинок завширшки.

2 ряди - 6 малинок завширшки.

Як скорочуємо шишки?

Просто при переході з одного ряду шишок в інший ми з краю нашого рукава одну з кісок не розкриваємо (не вив'язуємо 5 петель з однієї кіски).

У 6-му, останньому, ряду шишок, перед пров'язуванням резинки, я змінюю схему. Я пров'язую за схемою 5 петель разом, але при цьому не вив'язую 5 петель з однієї, а просто в'яжу її на малюнку.

Тобто в ряду, де ми закриваємо одні шишечки і починаємо вив'язувати інший ряд шишечок, я закриття роблю, а нові шишечки вже не вив'язую.

У результаті на резинку у мене залишилося 42 петлі.

Змінюю спиці на №6 і в'яжу бажану довжину рукава манжета резинкою 2/2.

Закриваю петлі еластичним способом через накид.

Планка.

У кожну кромкову петлю, круговими спицями на розмір менше, ми набираємо петлі для вив'язування планки.

Потім спицями №6 в'яжемо планку резинкою 2/2 шириною 5см.

У своєму кардигані я закривала петлі планки класичним способом через протяжку.

Нам залишилося пошити рукави і наш кардиган готовий! Не забудьте провести ВТО.