Покроковий опис базової майки.

Описание вязания спицами базовой майкиОписание вязания спицами базовой майки_1

• Майка в'яжеться спицями вниз по колу до пройм.

• Дійшовши до пройм, в'язання розділяється на перед та спинку, далі в'яжеться поворотними рядами з рівномірними зменшеннями. З'єднуються дві частини трикотажним швом петля у петлю.

• Обв'язування горловини та лямок.

• Рівень складності: середній.

Перед тим як розпочати в'язання, прохання уважно ознайомитися з описом! Всі нюанси докладно розписані, також є фото складних моментів!

Матеріали.

1. Кругові спиці довжиною 50см номер 4, також знадобляться кругові спицидліною 30см номер 3.

2. Гачок номер 3.

3. Сантиметрова стрічка.

4. Маркер, щоб відзначити початок ряду.

5. Голка з широким вушком.

6. Ножиці.

7. Пряжа Бавовна, льон, шовк, суміші - в 220 - 250м/100г.

Витрата:

- На розмір XS-S (40-42)/ Обхват грудей 80-84см/ Кількість 200г. Якщо Ваш зріст більше 175см, витрата пряжі може збільшитися.

- Нарозмір S-M (42-44)/ Обхват грудей 84-89см/ Кількість 250г.

- Нарозмір M-L (44-46)/ Обхват грудей 89-94см/ Кількість 300г.

- Нарозмір L-XL (48-50)/ Обхват грудей 94-100см/ Кількість 350г.

Зразок та розрахунок необхідної кількості петель. Зразок необхідно в'язати тим самим номером спиць, що і сам виріб.

На спиці номер 4 наберіть приблизно 33 петлі і в'яжіть лицьовою гладдю не менше 13см заввишки.

Обов'язково випрати і висушити зразок, Я не раджу обрізати робочу нитку. Після розрахунків зразок можна розпустити і використовувати цю пряжу для обробки горловини або пройми.

Іноді густина в'язання поворотними рядами може значно відрізнятися від густини в'язання по колу. У цьому випадку я раджу порівняти два зразки. Якщо щільність відрізняється значно, то орієнтуйтеся на ту, що виходить при в'язанні по колу. У мене щільність по колу та поворотними рядами з даної пряжі – однакова.

Прикладіть лінійку і порахуйте скільки петель виходить в 10см завширшки і скільки рядів 10см заввишки.

Моя щільність після ВТО: 21 петля х 33 ряду = 10см х 10см і від загального числа забираю 15% на розтяг.

Щоб зв'язати майку за моїми розрахунками, необхідно потрапити максимально в мою щільність. Також щільність можна відрегулювати розміром спиць, наприклад: якщо в'яжете вільно, візьміть спиці на менший розмір, а якщо навпаки туго, тоді більшого розміру.

Або можна зміститися на розмірний ряд у більшу чи меншу сторону.

Для в'язання майки нам знадобиться зняти мірки, зокрема обхват грудей (ОГ). Беремо найбільше значення. Нижче в таблиці дано мірки, що відповідає розмірному ряду та кількості петель.

таблица размеров базовой майки

Таблиця 2.

Умовні позначення.

Лиц - лицьова петля.

вив – виворітна петля.

лр - лицьовий ряд.

Вр - виворітний ряд.

Опис.

На спиці номер 4 з ліскою 50см набираємо:

• Для розміру XS-S 144 петлі плюс одна для з'єднання в коло, в результаті 145 петель.

• Для розміру S-M 152 петлі плюс одна для з'єднання в коло, в результаті 153 петлі.

• Для розміру M-L 160 петель плюс одна для з'єднання в коло, в результаті 161 петля.

• Для розміру L-XL168 петель плюс одна для з'єднання в коло, в результаті 169 петель.

З'єднуємо в'язання у коло. Вішаємо маркер – це буде початок низки. Далі в'яжемо по колу лицьовими петлями.

Невелика порада від мене. Якщо ви в'яжете роз'ємними круговими спицями, візьміть ліву спицю на розмір менше.

Майку я в'яжу на спицях номер 4. Права, вона ж робоча спиця, у мене основний розмір номер 4, а ліва спиця - допоміжна, її беру розміром 3,25 або 3. Це дозволяє петлям легко ковзати і прискорює процес в'язання. Також дозволить прибрати рядність у полотні. За рахунок цього петлі будуть рівнішими.

Пров'язавши 8 рядів (2,5см) лицьовою гладдю, потрібно зафіксувати край виробу. Для цього підгортаємо полотно та підхоплюємо за стінку петлі у набірного ряду. Далі пров'язати петлю, яку підхопили і наступну, разом із нахилом вправо. Детальніше цей момент можна подивитися на малюнку 1 показано за яку стінку необхідно підхоплювати петлю набірного ряду.

Описание вязания спицами базовой майки_2

Рисунок 1.

Після того, як зафіксували край, в'яжемо майку лицьовою гладдю. Нитки бавовни та інших складів, крім мериноса, тобто ті, які неможливо з'єднати між собою шляхом валяння, я з'єдную за допомогою ткацького вузла. Такий спосіб надійний і практично непомітний у виробі. Після того, як зв'язали нитки між собою, необхідно пров'язати таким чином, щоб вузлик залишився з вивороту між петлями.

На малюнку 2 зазначено місце з'єднання, ось так має виглядати з виворітного боку.

Описание вязания спицами базовой майки_3

Малюнок 2.

Довжина майки до пройм залежить від вашого зросту та бажаної довжини. У прикладі майка стандартна, оптимальної довжини. Для середнього жіночого зросту 164-167см. достатньо пров'язати 36см. Якщо ваш зріст нижче середнього, то в цьому випадку можна пров'язати на 2-3см менше. Якщо вище за середнє, то на 2-3см більше. Обов'язково враховуйте той факт, що в довжину майка після ВТО витягується ще на кілька сантиметрів.

Нижче наведено вимірювання готового виробу.

Описание вязания спицами базовой майки_4

Таблиця 3.

Після того, як необхідна довжина зв'язана, потрібно розділити в'язання на перед і спинку. Далі буде опис для XS-S розміру.

Для решти розмірів опис аналогічний. В кінці опису ви знайдете схеми зменшень для лівої та правої полички переда та лівої та правої полички спинки.

Тут не забудьте поміняти ліву спицю, яку на початку я радила брати на розмір менше, тому що цей спосіб підходить для кругового в'язання, а далі в'язатимемо поворотними рядами.

Розмір XS-S (144 петлі).

Пров'язуємо 71 петлю лицьовими, щоб уникнути в районі пахв розтягнутої петлі, необхідно 72 петлю поміняти місцями з 73 петлею і пров'язати лицьовою. Ці 72 петлі – петлі переда.

Щоб не довелося ховати зайві хвостики, обривати нитку тут не треба, а краще взяти інші спиці і пров'язати наступні 71 петлю спинки, останню 72 петлю поміняти місцями з петлею нового ряду і пров'язати лицьовою. Таким чином ми відокремили спинки. Якщо немає додаткових спиць, можна зняти петлі на контрастну нитку.

Далі працюватимемо з петлями переда.

Для того, щоб вийшла акуратна і плавна пройма, необхідно на початку та в кінці переда поступово скоротити по 7 петель з кожного боку.

Перше зменшення по три 3 петлі з кожного боку, друге - по 2 петлі, третє - по 1 петлі, останнє - по 1 петлі.

•1й. лр. Потрібно рівномірно зменшити відразу 3 петлі, для цього: 1 лиц знімаємо на праву спицю не пров'язану, наступну в'яжемо лицьову і протягуємо через не пров'язану, далі в'яжемо 1 лиц і протягуємо через попередню, і ще пров'язуємо 1 лицьову і протягуємо через 6. . На спицях залишилося 2 петлі, знімаємо їх на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед 7 роботою і розгортаємо в'язання на виворітний бік.

• 2й. вр. Перші 2 петлі пров'язати разом лицьовою петлею, за задню стінку, далі 1 вив і протягнути через попередню, ще 1 вив і протягнути через попередню. Таким чином ми зменшили 3 петлі з іншого боку. Далі 63 виворітних петель. На спицях залишилося 2 петлі, знімаємо їх на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 3-й. лр. Пров'язати 2 разом лицьовою за задню стінку, далі 1 лиц і протягнути через попередню. Таким чином ми зменшили ще 2 петлі. Далі 61 лицьових петель. Залишилося 2 петлі, знімаємо на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 4-й. вр. Пров'язати 2 петлі разом лицьовою за задню стінку, 1 вив і протягнути через попередню. Таким чином ми зменшили дві петлі та з цього боку. Далі 59 виворітних петель, дві петлі знімаємо на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 5й. лр. Пров'язати 2 разом лицьовою за задню стінку. Далі 58 лиц, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 6-й. вр. Пров'язати 2 разом лицьовою за задню стінку. Далі 57 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 7-й. лр. Пров'язати 2 разом лицьовою за задню стінку. Далі 56 лиц, 2 лиц зняти на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 8-й. вр. Пров'язати 2 лиц разом за задню стінку. Далі 56 вив., 1 лиц.

Таким чином, рівномірно та плавно скоротили по 7 петель з кожного боку. Саме цей спосіб зменшення допоможе уникнути негарних «сходинок» у проймі та на горловині виробу.

Далі в'язати поворотними рядами без зменшення ще 9см.

Для того щоб виходила акуратна кромкова, знімати її не будемо. Необхідно в кожному ряду першу петлю пров'язувати виворітним, класичним способом, а останню петлю в кожному ряду пров'язувати лицьовою за передню стінку. У цьому випадку кромкова петля виходить із вузликом, а поруч петля виглядає акуратно.

Пров'язавши 9 см лицьовою гладдю, приступаємо до формування круглої горловини. Тут принцип зменшення буде такий самий, як і в проймах, тільки петлі розподіляються інакше. На даний момент на спицях 58 петель, ділимо це на дві частини, виходить по 29 петель на кожну поличку, з них по 8 петель на лямки. На малюнку показана схема зменшень для лівої та правої полички переда. Цифрами зазначено кількість петель, що зменшуються в одному ряду.

Описание вязания спицами базовой майки_5

Малюнок 3.

Для зручності нумерація рядів починається спочатку. Ліва поличка переда (початок в'язання на лицьовій стороні).

• 1й. лр. 1 вив, 26 лиц, далі потрібно поміняти місцями центральні петлі, щоб уникнути негарного місця поділу, для цього знімаємо на праву спицю, не пров'язуючи 27-ю петлю, а 28-ю міняємо місцями з 29-ї, нитку перед роботою. Детально цей момент дивіться на Розгортаємо в'язання.

• 2й. вр. Зменшуємо 4 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1вив і протягуємо через попередню, 1вив і протягуємо через попередню, 1 вив і протягуємо через попередню.Таким чином зменшили 4 петлі. Далі 23 вив., 1 лиц.

• 3-й. лр. 1 вив, 22 лиц, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 4-й. вр. Зменшуємо 3 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1 вив і протягуємо через попередню, 1вив і протягуємо через попередню. Далі 20 вив., 1 лиц.

• 5й.лр. 1 вив, 19 лиц, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою.

Розгортаємо в'язання.

• 6-й. вр. Зменшуємо 3 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1вив і протягуємо через попередню, 1 вив і протягуємо через попередню. Далі 17 вив., 1 лиц.

• 7-й. лр. 1 вив, 16 лиц, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою.

Розгортаємо в'язання.

• 8-й. вр. Зменшуємо 3 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1 вив і протягуємо через попередню, 1вив і протягуємо через попередню. Далі 14 вив., 1 лиц.

• 9й. лр. 1 вив, 13 лиц, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 10й. вр. Зменшуємо 2 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1вив і протягуємо через попередню. Далі 12 вив., 1 лиц.

• 11-й. лр. 1Вив, 11 лиц, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 12-й. вр. Зменшуємо 2 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1 вив і протягуємо через попередню. Далі 10 вив., 1 лиц.

• 13-й. лр. 1вив, 9 лиц, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 14й.вр. Зменшуємо 2 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1 вив і протягуємо через попередню. Далі 8 вив., 1 лиц.

• 15й. лр. 1 вив, 7 лиц, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 16-й. вр. Зменшуємо 1 петлю. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьовою за задню стінку. Далі 7 вив., 1 лиц.

• 17-й. лр. 1 вив, 6 лиц, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 18-й. вр. Зменшуємо 1 петлю. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьовою за задню стінку. Далі 6 вив., 1 лиц.

Далі в'язати лямки із 8 петель.

• 19-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 20-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 21-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 22-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 23-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 24-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 25й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 26-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 27-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 28-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 29-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 30-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 31-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 32-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 33-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 34-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 35-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 36-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 37-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 38-й. вр. 7 вив., 1лиц.

Далі петлі лямки залишити відкритими, перенести їх на негідну нитку для подальшого зшивання трикотажним швом.

Права поличка переда (початок в'язання на лицьовій стороні).

Фіксуємо робочу нитку у центрі горловини. В'язати починаємо від центру.

• 1й. лр. Зменшуємо 4 петлі. Для цього знімаємо одну петлю, не пров'язуючи на праву спицю, 1 лиц і протягуємо через попередню, 1 лиц і протягуємо через попередню, 1 лиц і протягуємо через попередню, 1 лиц і протягуємо через попередню. Далі 24 лиц.

• 2й. вр. 23 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 3-й. лр. Зменшуємо 3 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1лиц і протягуємо через попередню, 1 лиц і протягуємо через попередню. Далі 21 лиц.

• 4-й. вр. 20 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 5й. лр. Зменшуємо 3 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьовою за задню стінку, 1 лиц, і протягуємо через попередню, 1 лиц і протягуємо через попередню. Далі – 18 лиц.

• 6-й. вр. 17 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 7-й. лр. Зменшуємо 3 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьовою за задню стінку, 1 лиц і протягуємо через попередню, 1 лиц і протягуємо через попередню. Далі – 15 лиц.

• 8-й. вр. 14 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 9й. лр. Зменшуємо 2 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьовою за задню стінку, 1 обличчя і простягаємо через попередню. Далі 13 лиц.

• 10й. вр. 12 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 11-й. лр. Зменшуємо 2 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьовою за задню стінку, 1 лиц і простягаємо через попередню. Далі 11 лиц.

• 12-й. вр. 10 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи нитку.

перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 13-й. лр. Зменшуємо 2 петлі. Для цього пров'язуємо дві петлі разом.

лицьової за задню стінку, 1 осіб та протягуємо через попередню.

Далі 9 лиц.

• 14-й. вр. 8 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 15й. лр. Зменшуємо 1 петлю. Для цього пров'язуємо дві петлі разом.

лицьової за задню стінку. Далі – 8 лиц.

• 16-й. вр. 7 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 17й. лр. Зменшуємо 1 петлю. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицевою за задню стінку. Далі – 7 лиц.

• 18-й. вр. 7 вив., 1 лиц.

Далі в'язати лямки із 8 петель.

• 19-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 20-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 21-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 22-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 23-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 24-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 25й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 26-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 27-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 28й.вр. 7 вив., 1лиц.

• 29-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 30-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 31-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 32-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 33-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 34-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 35-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 36-й. вр. 7 вив., 1лиц.

• 37-й. лр. 1 вив., 7 лиц.

• 38-й. вр. 7 вив., 1лиц.

Далі петлі лямки залишити відкритими, перенести їх на негідну нитку для подальшого зшивання трикотажним швом.

Спинка.

Спинка в'яжеться аналогічним способом, тільки в горловині розподіл петель інше.

Фіксуємо робочу нитку та приступаємо до формування пройм. Початок в'язання на лицьовій стороні.

Пройми в'яжуться так само, як і в передній частині (дивіться вище).

Після того, як сформували пройми, в'язати поворотними рядами 14см.

Пров'язавши необхідну висоту, в'яжемо полички.

На малюнку показана схема зменшень для лівої та правої полички спинки.

Цифрами зазначено кількість петель, що зменшуються в одному ряду.

Описание вязания спицами базовой майки_6

Малюнок 4.

Ліва поличка спинки (початок в'язання на лицьовій стороні).

• 1й. лр. 1 вив, 26 лиц, далі потрібно поміняти місцями центральні петлі, щоб уникнути некрасивого місця поділу, для цього знімаємо на праву спицю, не пров'язуючи 27-ю петлю, а 28-ю міняємо місцями з 29-ї, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 2й. вр. Зменшуємо 5 петель. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1вив і протягуємо через попередню, 1вив і протягуємо через попередню, 1вив і протягуємо через попередню, 1вив і протягуємо через попередню. Таким чином зменшили 5 петель. Далі 22 вив., 1 лиц.

• 3-й. лр. 1 вив, 21 лиц, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 4-й. вр. Зменшуємо 4 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1 вив і протягуємо через попередню, 1вив і протягуємо через попередню, 1 вив і протягуємо через попередню. Далі 18 вив., 1 лиц.

• 5й. лр. 1 вив, 17 лиц, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 6-й. вр. Зменшуємо 4 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1 вив і протягуємо через попередню, 1вив і протягуємо через попередню, 1 вив і протягуємо через попередню. Далі 14 вив., 1 лиц.

• 7-й. лр. 1 вив, 13 лиц, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 8-й. вр. Зменшуємо 3 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1 вив і протягуємо через попередню, 1вив і протягуємо через попередню. Далі 11 вив., 1 лиц.

• 9й. лр. 1 вив, 10 лиц, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 10й. вр. Зменшуємо 2 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1 вив і протягуємо через попередню.

Далі 9 вив., 1 лиц.

• 11-й. лр. 1 вив, 8 осіб, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 12-й. вр. Зменшуємо 2 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1 вив і протягуємо через попередню.

Далі 7 вив., 1 лиц.

• 13-й. лр. 1 вив, 6 лиц, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 14-й. вр. Зменшуємо 1 петлю. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьовою за задню стінку. Далі 6 вив., 1 лиц.

Далі в'язати лямки із 8 петель.

• 15й. лр. 1вив, 7 лиц.

• 16-й. вр. 7 вив., 1 лиц.

• 17-й. лр. 1Вив, 7 лиц.

• 18-й. вр. 7 вив., 1 лиц.

Далі петлі лямки залишити відкритими, перенести їх на бросову нитку для подальшого зшивання трикотажним швом.

Права поличка спинки (початок в'язання на лицьовій стороні).

Фіксуємо нитку у центрі горловини. В'язати починаємо від центру.

• 1й. лр. Зменшуємо 5 петель. Для цього знімаємо одну петлю, не пров'язуючи на праву спицю, 1 лиц і протягуємо через попередню, 1 лиц і протягуємо через попередню, 1 лиц і протягуємо через попередню, 1 лиц і протягуємо через попередню, 1 лиц і протягуємо через попередню. Далі 23 лиц.

• 2й. вр. 22 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 3-й. лр. Зменшуємо 4 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1 лиц і протягуємо через попередню, 1 лиц і протягуємо через попередню, 1 лиц і протягуємо через попередню. Далі – 19 лиц.

• 4-й. вр. 18 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 5й. лр. Зменшуємо 4 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьової за задню стінку, 1 лиц і протягуємо через попередню, 1лиц і протягуємо через попередню, 1 лиц і протягуємо через попередню. Далі – 15 лиц.

• 6-й. вр. 14 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 7-й. лр. Зменшуємо 3 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьовою за задню стінку, 1 лиц і протягуємо через попередню, 1 лиц і протягуємо через попередню. Далі 12 лиц.

• 8-й. вр. 11 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 9й. лр. Зменшуємо 2 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьовою за задню стінку, 1 лиц і простягаємо через попередню.

Далі – 10 лиц.

• 10й. вр. 9 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 11-й. лр. Зменшуємо 2 петлі. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьовою за задню стінку, 1 лиц і простягаємо через попередню. Далі – 8 лиц.

• 12-й. вр. 7 вив, 2 петлі зняти на праву спицю, не пров'язуючи, нитку перед роботою. Розгортаємо в'язання.

• 13-й. лр. Зменшуємо 1 петлю. Для цього пров'язуємо 2 петлі разом лицьовою за задню стінку. далі 7 лиц.

• 14-й вр. 7 вив., 1 лиц.

Далі в'язати лямки із 8 петель.

• 15й. лр. 1вив, 7 лиц.

• 16-й. вр. 7 вив., 1 лиц.

• 17-й. лр. 1вив, 7 лиц.

• 18-й. вр. 7 вив., 1 лиц.

*Після того, як зв'язали перед та спинку, необхідно зробити примірку. Якщо ви бачите, що пройма занадто глибока і видно білизну: можна розпустити кілька рядів біля лямок переда. Якщо цього недостатньо, то можна розпустити кілька рядів переда і спинки, тобто пров'язати лицьовою гладдю після пройм не 9 см, а 7 см. Ці нюанси дозволять побудувати виріб таким чином, щоб майка добре виглядала на будь-якій фігурі.

Після примірки та коригування, пошити лямки трикотажним швом петля в петлю. Тут головне правило: голка входить в ту саму петлю по два рази. Занадто сильно затягувати нитку не раджу. Після того, як деталі пошиті, приступаємо до обробки горловини. Цей момент детально розписано наприкінці опису.

Обробка горловини та пройм.

Майку я в'язала на спицях №4. Для обробки беру спиці №3 із ліскою 30 см та гачок №3.

Починати обробляти горловину краще ближче до спинки. Зафіксувати робочу нитку і з виворітного боку підніматимемо петлі.

Я раджу піднімати не з кромкових, а на ряд чи два нижче.

Для обробки горловини набирати з кожної петлі, тобто вводити спицю (якщо не виходить спицею, можна взяти гачок) у кожну петлю ряду. У тих місцях, де йде закруглення, необхідно спускатись на ряд нижче та убік.

Після того, як по всій горловині буде набрано петлі, необхідно відзначити маркером початок ряду і пров'язати по колу лицьовою гладдю 7 рядів. Після пров'язування 7-ми рядів, за допомогою гачка з'єднуватимемо обробку з основним полотном. Для цього вводимо гачок з вивороту в петлю того ряду, з якого набирали петлі, далі зняти на гачок першу петлю, підхопити робочу нитку і протягнути на виворітний бік. Наступну петлю пров'язуємо також і протягнути на виворітний бік, далі пров'язати через попередню.

Тут необхідно постійно підтягувати робочу нитку для того, щоб на лицьовій стороні виходив гарний та акуратний шов. У процесі обробки можна всі ниточки, які залишилися в місцях з'єднання, сховати в цей край, який виходить. Пров'язуємо останню петлю і ховаємо нитку.

Принцип обробки пройм - такий самий, єдиний момент у тому, що петлі на лямках необхідно набирати групами по три петлі, а четверту пропускати. У місцях, де йдуть закруглення із зменшенням – набирати з кожної петлі. Також раджу починати набирати петлі з пахвової частини. Детально цей момент дивіться на З'єднувати за допомогою гачка як і на горловині.

При такому способі обробки горловини та пройм є можливість приховати всі нерівності в місцях зменшення.

Після того, як обробили всі частини, ховаємо всі нитки.

ВТО (волого – теплова обробка).

Не рекомендується прати в'язані речі з бавовни засобами, що містять ланолін. Бажано взяти засіб для прання речей із бавовни.

Це може бути звичайний рідкий засіб для прання.

Я праю майку руками у прохолодній воді. Після прання віджимаю руками, розкладаю на рушник. Чи не скручувати і не стискати, можуть залишитися заломи на виробі! Розкласти майку на рушник і зверху промокнути іншим рушником по всій майці.

Розкласти на рівну поверхню та сушити, періодично перевертаючи.

Не рекомендується сушити на вішалці, оскільки може сильно розтягнутися.

Майка готова!

Розмір S-М (152 петлі).

Описание вязания спицами базовой майки_7

Малюнок 5.

На малюнку показана схема зменшень для лівої та правої полички переда. Цифрами відзначено кількість петель, що зменшуються в одному ряду. Для зручності нумерація рядів починається спочатку.

Описание вязания спицами базовой майки_7

Малюнок 6.

На малюнку показана схема зменшень для лівої та правої полички спинки. Цифрами зазначено кількість петель, що зменшуються в одному ряду.

Розмір М-L (160 петель).

Описание вязания спицами базовой майки_8

Малюнок 7.

На малюнку показана схема зменшень для лівої та правої полички переда. Цифрами відзначено кількість петель, що зменшуються в одному ряду. Для зручності нумерація рядів починається спочатку.

Описание вязания спицами базовой майки_9

Малюнок 8.

На малюнку показана схема зменшень для лівої та правої полички спинки. Цифрами зазначено кількість петель, що зменшуються в одному ряду.

Розмір L-XL (168 петель).

Описание вязания спицами базовой майки_10

Малюнок 9.

На малюнку показана схема зменшень для лівої та правої полички переда. Цифрами зазначено кількість петель, що зменшуються в одному ряду. Для зручності нумерація рядів починається спочатку.

Описание вязания спицами базовой майки_11

Малюнок 10.

На малюнку показана схема зменшень для лівої та правої полички спинки. Цифрами зазначено кількість петель, що зменшуються в одному ряду.