Доглядати за в'язаними виробами – як за дитиною, від вас потрібна ніжність, турбота та увага. Адже речі, зв'язані вручну як живі. Одна необережна дія може безповоротно зіпсувати багато годин праці та дорогу пряжу. Щоб цього не сталося, поговоримо про правильний догляд за в'язаними виробами, навчимося їх правильно прати, сушити, прасувати і зберігати.

Як прати в'язані речі?

Почнемо з прання в'язаних виробів. Ви можете зіткнутися з необхідністю випрати в'язану бавовну, вовну, речі з ангори або шовку. Існує два способи - ручне та машинне прання. Якщо практично всі уявляють, як прати звичайні речі, то щодо прання в'язаних речей питань часто більше, ніж відповідей. Давайте розберемося.

  1. Почнемо з режиму прання в'язаних речей. У деяких моделях пральних машин є режим вовни або шовку, якщо ні – вибирайте делікатне прання. Не змішуйте в'язані вироби з іншими речами під час прання.
  2. Вибір миючого засобу. Вибирайте миючий засіб з урахуванням вимог до пряжі. Справа в тому, що засоби для прання в'язаних виробів дбайливо очищають, не допускаючи деформування полотна та зміни його кольору.
  3. Прання виробів. Попередньо розчиніть миючий засіб у теплій воді, запобігайте попаданню крапель на виріб. Замочуйте і стирайте трикотажні речі тільки у воді температурою 30 (для синтетики 40) градусів. Уникайте перепаду температур під час прання та контрастних температур води під час полоскання.
  4. Полоскання в'язаних речей. Прополощіть в'язані вироби в бальзамах та ополіскувачах, щоб надати їм особливої ​​м'якості.
  5. Віджимання виробів ручної в'язки. Віджимайте в'язані речі без скручування та деформацій. Можна загорнути виріб у махровий рушник і щільно згорнути, щоб рушник увібрав надлишок води. Уникаємо машинного віджимання в'язаних виробів. Якщо ви стираєте речі з товстої та грубої пряжі, можна поставити режим мінімального віджиму.

Ручне прання в'язаних виробів

При ручному пранні необхідно слідувати тим же рекомендаціям, що й при машинному. Треба розчинити засіб у теплій воді, замочити виріб на 10-15 хвилин та обережно випрати. Слід приділити особливу увагу сильно забрудненим ділянкам – рукавам, комірцям та кишеням. Обережно потріть ці ділянки, не допускаючи розтягування. Якщо треба випрати ажурну, або дуже тонку річ, то просто полощіть її в теплій воді без агресивного впливу.

Після прання добре прополощіть вироби в кондиціонері або бальзамі (до речі, для цих цілей добре підходять пом'якшувальні та поживні бальзами для волосся). Злийте воду кілька разів. Обережно відіжміть виріб у махровому рушнику.

Сушимо в'язані вироби

Зазвичай саме неправильне сушіння призводить до деформації та розтягування гарного в'язаного полотна. При вертикальному сушінні річ може розтягнутися, на ній часто з'являються заломи, які неможливо усунути.
Розкладіть випрану річ на горизонтальній поверхні на рушник або покривало, розправте рукава, комір, резинки. Якщо виріб товстий і щільний, переверніть його через якийсь час, щоб просушити нижню частину.Уникайте сушіння речей, зв'язаних вручну на мотузках для білизни. Не слід сушити вироби поблизу батарей та опалювальних приладів та під прямими променями сонця.

Видалення плям на в'язаних виробах ручної роботи

Якщо на вашій улюбленій в'язаній кофтинці утворилася складна пляма, можна очистити її за допомогою солі та нашатирного спирту. Змочіть ватку в розчині нашатирного спирту з сіллю і протріть цією ваткою пляму за напрямком ворсу. Потім випрати весь виріб описаним вище способом.

Як випрати в'язаний плед

Ми рекомендуємо скористатися для прання в'язаного пледа ванною. Попередньо позбавтеся складних забруднень, якщо вони є, а потім наберіть у ванну теплу воду на 2/3 об'єму і розведіть в ній миючий засіб. Занурте у воду плед, дайте 5-10 хвилин для замочування, а потім акуратно починайте полоскати і перевертати його у воді, створюючи ефект пральної машини. Злийте кілька разів воду, додайте кондиціонер і знову прополощіть плед. Дайте стекти воді і сушіть плед у розправленому стані на горизонтальній поверхні.

Як попрасувати в'язані вироби

Якщо є потреба у відпарюванні або прасуванні в'язаних речей, краще робити це через спеціальну сітку чи марлю та на невеликій температурі. Не прасуйте гумки, щоб не розтягнути їх і не зіпсувати зовнішній вигляд. Намагайтеся висушити їх правильно, щоб не було необхідності прасувати річ.

В інтернеті ви можете знайти різні лайфхаки для догляду за в'язаними виробами. Не слід сліпо довіряти кожному з них. Спробуйте застосувати ідею на непомітній ділянці перед тим, як обробите всю річ. Нехай ваші трикотажні речі служать довго!