Прочитайте опис повністю, а потім приступайте до в'язання.

Розміри: розмір варіюється в залежності від ваших форм, так як конструкція реглану - погон - дозволяє поступово, у міру в'язання формувати потрібну, зручну та ідеальну, у кожному конкретному випадку, форму. Цифри в описі представлені для розміру 44, але це лише відправний пункт у в'язанні.

Кількість петель для набору горловини і далі вся схема погону універсальні та прораховані для всіх розмірів та візерунків.

Пряжа та інструменти: від 200гр. (водолазка без горла) або 250гр. (водолазка з горлом) кашеміру Coarsehair Loro Piana 550м/100гр і більше, залежно від обраної моделі та розміру (розмір моделі на фото - 44, більше інформації щодо збільшення розмірного ряду в тексті). На кожен наступний розмір рекомендується додавати по 50 гр. вказаної пряжі.

Спиці 3.0 на волосіні 40см, 3.5 на волосіні 40см і 60см. Спиці з ліскою 40см нам потрібні на початковому етапі для вив'язування горловини.

Щільність в'язання: в одну нитку – 26п/40р – 10см.

Візерунки: водолазка без горла: резинка 2/1 (2 виворітні, 1 лицьова схрещена), візерунок на рукавах: 4лиц/2вив (схему розподілу петель див. в основній схемі в'язання паростка). Водолазка з горлом: резинка 2/2 (в'язання горловини починається з двох виворітних петель після маркера Н, схеми візерунків 1 і 2 у додатку).

У всіх водолазках перший ряд після резинки (у водолазці без горла і горловини у водолазці з горлом) при вив'язуванні погону у маркера Н починається з прибавки лицевої петлі. У першому випадку лицевою схрещеною, у другому - з лицьовою класичною.

Опис роботи: на спиці 3.0 набрати 124п + 1 сполучна петля і замкнути за допомогою її в'язання в коло. Усього на спицях 124п.

Якщо вас цікавить варіант без горла, в'яжемо 12 рядів резинкою 1/1. Розставити маркери Н (маркер початку ряду, на схемі позначений червоним кольором), потім через 38п (спинка), далі через 18п (рукав), 50п (перед), 18п (другий рукав). Далі, змінивши спиці на розмір 3.5, в'яжемо за схемою.

Якщо ви в'яжете варіант водолазки з горлом, набираємо ту саму кількість петельної спиці 3.5 і в'яжемо 70 рядів по колу, резинкою 2/2, тільки потім переходимо в'язання за схемою, яку ви знайдете в додатку.

На схемі показаний алгоритм в'язання укорочених рядів та проміжки (кількість петель 3-6-6-3 і далі, через які укорочені ряди виконуються по периметру в'язання).

Якщо ви хочете зміцнити горло і надати водолазці «фабричний» вигляд, можна почати в'язати водолазку іншим способом. Набравши необхідну кількість петельної спиці 3.5, пров'язати 3 ряди лицьовою гладдю, а після перейти до в'язання безпосередньо погону за схемою. Відразу як ви закінчите в'язати виріб, використовуючи метод несправжньої двосторонньої кетлівки, прив'язати комір-трубу знизу-вгору. Тут все залежить від ваших смакових уподобань. У додатку наведено малюнки, як це має виглядати. Даний спосіб я описувати не стану, так як її не в'язала і це швидше бонус і їжа для роздумів, як ще ви можете оформити виріб.

Пояснення до схеми: щоб сформувати погон, перші 24 надбавки потрібно робити в КОЖНОМУ ряду (при виконанні поворотів на лицьовій та виворітній стороні), назовні від погону, щоб його ширина збереглася (18п), а ширина спинки і передаза рахунок цих добавок збільшувалася. Після закінчення додатків у спинку і перед має вийти по 98п (у розмірі 44).

Якщо вам потрібен більший розмір, я рекомендую робити трохи більше додатків вдовжину погону, але не більше 30 спереду і відповідно 36 на спині, залежно від розміру вашого плеча, який ви визначите, вимірявши його.

Погон не може бути оверсайз, саме лінія плеча - він повинен красиво сидіти на вас у цьому місці, тому ВАЖЛИВО правильно виміряти довжину погону. Ця величина повинна бути меншою за довжину вашого плеча на 2-3см. Якщо ви промацаєте плече, ваш розмір буде приблизно від кінця заокруглення шиї до виступаючої кісточки плеча, промацайте її дуже уважно. У середньому це 6-9 см. Свободу облягання ми сформуємо пізніше, за допомогою підрізів або 3 частини конструкції, яка слідує після вив'язування рукава потрібного нам розміру.

Далі, починаємо робити надбавки в рукав, але вже всередині погону, тим самим збільшуючи його ширину, формуючи рукав. Усього 28 надбавок у КОЖНОМУ 2-му ряду. Хочу нагадати, що при вив'язуванні даного виду виробу, не лінуйтеся прикладати його на себе, зменшуючи або збільшуючи вихідні (кількість добавок), наведені в цьому описі. Ви зв'язали зразок, випрали його, а значить розумієте, що з себе представлятиме ваше полотно, отже можете уявити готовий результат з ймовірністю близькою до реальності.

Після виконання всіх додатків кількість петель на рукаві повинна бути рівна74п (у розмірі 44). Відповідно, якщо вам потрібен більший розмір, робимо більше добавок, не забуваючи постійно приміряти, щоб не нав'язати зайвого.

Як тільки ви досягли бажаного розміру, все готове для відокремлення рукавів від тіла.

Свободу облягання ми сформуємо за допомогою підрізів, розрахувати які можна за вашим зразком. Скільки см ви хочете закласти на свободу облягання, стільки петель і набираємо. У базовому розмірі 44 ця величина дорівнює 10п.

Другий варіант отримати більш вільний розмір, або додати недостатньої кількості петель в тіло водолазки - це продовжити виконувати добавки так само, як ми робили в першій частині, тільки тепер необхідно це робити після того, як ми перестали вив'язувати рукав. Спосіб вив'язування той самий: назовні від рукава (див. малюнок № 1), щоб добавки не збільшили рукав, а збільшували ширину переда і спинки.

Додавши необхідну кількість петель у ширину тулуба, переходимо до підрізів.

Для того, щоб виконати підрізи, зв'яжемо контрастною ниткою 2 кіски з 20 повітряних петель. Вони знадобляться для того, щоб набрати петлі для створення додаткової площини в пахвах (ті самі підрізи).

В'яжемо новий лицьовий ряд від маркера Н і як тільки досягнемо першого маркера, беремо підготовлену кіску з повітряних петель і робочою ниткою набираємо її зворотної сторони (там де горбки) 10п. Всі 74 петлі (у вас може бути своєрідність) рукави знімаємо на додаткову волосінь, ставимо на неї стопери і даємо спокій. Далі продовжуємо в'язати тіло по колу, і з другим рукавом і підрізом робимо те саме. Тепер, коли в нас все замкнулося в коло і позначився тулуб, в'яжемо потрібну нам довжину, у кожного вона буде своя (у мене на зріст 167 см - 150 рядів).

Хочу зауважити, що в залежності від того, скільки ви додали петель у тулубі при в'язанні 3-ї частини, залежить кількість петель підрізу. Наведене вище – 10п – кількість петель без вив'язування 3-ї частини. Після надбавок у рукав зразу перейшла до вив'язування підрізів, заклавши свободу облягання в них. Прошу при прийнятті даного рішення - в'язати 3-ю частину чи ні - оцінювати свої пропорції і керуватися досвідом примірянь, щоб розуміти скільки і куди додати. Так само хочу зазначити, що при вив'язуванні підрізів і прийнятті рішення про кількість петель, керуйтеся схемою візерунка, щоб ритм його круговому в'язанні не збився, коли додаєте петлі.

Щоб зв'язати рукав, прикручуємо до волосіні, на якій були стоппери, спиці і, розпустивши кіску біля підрізу, знімаємо з неї петлі так само на спиці. Коли всі петлі рукава опинилися разом, пров'язуємо крайні петлі підрізу так, щоб виключити можливість дірок. У кожного свій улюблений спосіб для цього, так що спробуйте. Я зазвичай підхоплюю стіни довколишніх петель.

Далі в'яжемо рукав по колу вниз приблизно 200 рядів - базова величина. Повторюся, у вас може бути своя! Не забуваємо про другий рукав і готове. Ось і все, друзі! В'яжіть, насолоджуйтесь!

Додаток.

Схеми.

Н - початок в'язання (розподіл петель візерунка праворуч наліво) На схемі наведено лицьові та виворітні петлі, де - лицьова схрещена.

А - надбавки в тіло водолазки, виконуються в кожному ряду назовні від погону (від маркера), як зазначено на схемі.

Б - збільшення в рукав, виконуються в кожному 2-му ряду всередині рукава, тим самим відбувається збільшення кількості петель погону, за рахунок чого формується рукав.

В - надбавки на свободу облягання (за потребою), виконуються також як прибавки в пункті А.

Малюнок 1.

1 - базовий варіант водолазки (фото на обкладинці опису).

2 - варіант водолазки з цільною горловиною (розподіл петель у візерунку за схемою 2, резинка 2/2).

3 - варіант водолазки з горловиною, зав'язаною накладною двосторонньою петлею в кишені.

Малюнок 2.

Малюнок 3.

Після в'язання водолазки вас чекає не менш захоплюючий процес - прання.