Сукня або светр на машині, загальні рекомендації.

Сукня або Светр на машиніСукня або Светр на машині_1

Пряжа.

Пряжу для цієї сукні рекомендовано вибирати кардну.

Кардна пряжа - це пряжа, яку одержують за кардною системою прядіння. Вона не проходить гребенного начісування, а робиться з коротких волокон. Кардна пряжа має нерівномірну поверхню, вона пухнастіша, ворсистіша і пухка.

Для цієї сукні, я використовую твід з підмотом тонкого мериноса екстрафайн(1500/100,для стабільності полотна). Так само підійде, джилонг, ягня, ламбсвул. Товщина пряжі 320-400м. Щільність в'язання має бути максимальною, пряжа не повинна розпливатися.

Зразок та петельна проба.

Зразок варто в'язати великий. Мінімальна ширина 80п + 20п з кожного краю для більш точного розрахунку, висота щонайменше 100 рядів + 20 резинка.

Після того, як зв'язали зразок, дайте йому полежати близько години, потім можна знімати мірки та робити ВТО.

Виміри зразка проводяться до і після ВТО.

Петельна проба знімається лише після ВТО.

Наприклад: 100п (80 розрахункових) ÷ 28см (ширина зразка) = 2,85петель на 1см.

100рядів ÷ 20см (довжина зразка) = 5рядів в 1см.

Резинка: 100п ÷ 32см (ширина зразка) = 3,12 петель в 1см.

20рядів ÷ 4см(висота резинки) = 5рядів в 1см.

Лицьова 2,85х5 резинка 3,12х5.

Мірки.

1. Обхват стегон.

2. Обхват грудей.

3. Обхват талії (якщо талія дорівнює або більше ПРО та ОГ).

4. Загальна довжина виробу по спині, вимірюється від 7-го шийного хребця.

5. Довжина виробу від початку шиї по спині до талії. Довжина виробу по переду від центрального шва плеча до талії (вимірюється через груди, але не огинаючи її). Якщо є значна різниця по висоті, то треба робити розрахунок виточок (не забувайте враховувати сутулість). При даній свободі облягання виточки на груди рекомендовані від розміру D. Якщо різниця не велика, то можна обійтися різницею у висоті, зробленій у плечовому скосі.

6. Ширина виробу, свобода облягання мінімум 30см від об'ємної частини тіла.

7. Ширина плеч1. Від плеча до плеча.

8. Ширина горловини. Горловина для даного виробу, в середньому береться 26-29см, я беру 75% від ширини плечей, у даній моделі вона має бути ширшою за стандарт.

9. Ширина плеча2 (у виробі) = 1/2 частина ширини виробу + вихід на пройму (як правило це 3-5см) - ½ частина горловини.

10. Довжина рукава (вимірюється в трохи зігнутому стані) від пройми.

11. Обхват рукава верх (свобода облягання 10-12см) повинен дорівнювати висоті передньої та задньої частини пройми.

12. Висота пройми (перед + спина = ширина верхньої частини рукава).

13. Довжина виробу від пройми.

14. Обхват рукава низ (свобода облягання 10-12см).

15. Висота манжету, горловини, нижньої резинки.

16. Поглиблення горловин. По спині 2см. По переду, так як ми в'яжемо високу горловину дуже поглиблювати не будемо, досить 5-6см.

17. Висота виточок. Якщо є потреба, то робимо виточки. Для цієї моделі я робила б виточки для грудей від розміру D всім іншим можна компенсувати різницю при розрахунку плечового скосу.

18. Скіс плеча.

Розрахунки для тех малюнку.

Наведу приклад розрахунку на модель розмір 44 і зріст 170см.

1. ПРО - 90.

2. ОГ - 88.

3. ВІД - 64.

4. ОДІ - 113.

5. Довжина від плеча до талії до -37. Довжина від 7го шийного до талії спина 40. З мого прикладу видно, що виточки не потрібні, але є різниця по спині, її я компенсуватиму якраз у різниці скосу плеча.

6. ШІ-60см. Повний обхват 120 - 90 = 30см (свобода облягання).

7. ШП1 - 37.

8. ШГ - 28, ширина плечей 37 * 0.7 = 27.75 (округлимо до 28).

9. ШП2 30 + 5 (вихід на пройму) - 14 (1/2 горловини) = 21 (1 плече).

10. ДР - 39, міряється від пройми донизу до зап'ястя, трохи в зігнутому стані.

11. ОВР - 42.

Висота пройми та ширина верху рукава мають бути однаковими.

Рахуємо відношення висоти до ширини в петельній пробі 5 / 2.85 (Петельна проба) = 1.75, даний коефіцієнт множимо на кількість петель у ширині рукава 42см * 2,85 = 120петлі * 1.75 = 210 рядів (кількість рядів у проймі з 2х сторін). Для перевірки 210р / 2 = 105, 105 / 5 = 21см (висота нашої пройми).

Як вишивати рукав у пройму візьмемо зі шпаргалки.

4р: 3п коефіцієнт 1,33.

3р: ​​2п коефіцієнт 1,5.

2р: 1п коефіцієнт 2.

1р: 1п коефіцієнт 1.

Виходячи з того що у мене коефіцієнт 1,75, то я вишиватиму чергуючи 3:2 і 2:1, тобто на кожні 3ряди 2 петлі і на кожні 2 ряди 1 петлю. Ваші цифри можуть відрізнятись.

12. ВП - 21.

13. Ді від пройми - 82.

13. ОНР - 26.

14. ВМ - 8см, ВГ - 28, ВНР - 10.

15. УГС - 2см.

16. УГП - 5см.

17. Виточок немає.

18. Скос плечей = Для виробу 113 - висота пройми 21- дл. вид. від пройми 82см = 10см по спині і 7см по переду (спина трохи довша, тому що є сутулість).

Для початку вам необхідно намалювати технічний малюнок і проставити в нього всі наші мірки див.

Малюнок 1.

Малюнок 2.

Для виточок.

В'яжемо.

Спинка.

(Для 2х фонтур) Робимо паркан на необхідну нам кількість голок, ширини спини, перемикаємо важелі кругового в'язання, пров'язуємо 3 кругових ряди, на 0 щільності, повертаємо важелі у вихідне положення, переключаємо на щільність для резинки пров'язуємо 1 ряд, робимо розбір потрібної нам резинки щоб при складанні ваш малюнок не змінювався (у шов буде йти по 1 петлі з кожної сторони), в'яжемо висоту резинки з розрахунку. Далі переносимо всі петлі на верхню фонтуру, міняємо щільність для в'язання лицевої гладі.

(Для 1 фонтури) Опишу 3 способи в'язання резинки, 1. В'яжемо резинку на спицях, роблячи італійський набір і вішаємо полотно на машинку, 2.

Набираємо на кидову нитку в'яжемо полотно висоти резинки і перебираємо петлеуловлювачем потрібний нам малюнок, низ пров'язуємо 1 ряд резинкою 1х1, 2 ряди підлогою і закриваємо голкою.

3)В'яжемо полотно з кидової нитки, а резинку в'яжемо після ззбірки, по колу, закриваємо низ голкою.

В'яжемо лицевою гладдю до висоти виходу на пройму. Далі робимо добавки на пройму кожні 2 ряди, відступаючи від краю 3 петлі, так само дивимося в розрахунках, необхідна кількість добавок.

В'яжемо пройму, в проймі не дов'язуючи 4 ряди робимо по 2 надбавки кожні 2 ряди, з кожної сторони плеча, відступаючи з краю 2 петлі (я це роблю, для того, щоб уникнути галочки на переході з плеча на рукав).

Далі не дов'язавши 2 ряди з розрахунку, перемикаємо важелі часткового в'язання і переходимо на вив'язування скоса плеча, так само дивимося в розрахунках (скос повинен бути).

Коли вийшли по висоті до початку горловини, в'язання залишається лише по одній стороні. Вив'язуємо горловину одночасно з плечем.

Після завершення першої половини робимо згладжуючий ряд і переходимо на аналогічне вив'язування плеча і горловини на другій половині (не забувайте, що частина плеча у вас вже не дов'язано).

Коли ви пров'язали всі укороти по плечу і горловині, переходимо до закриття, закриваємо лише горловину, а петлі плечей переносимо на кидову нитку. Більш детальний процес зв'язування ви знайдете за посиланням.

Передню частину в'яже монологічно спині, тільки розрахунки по горловині беремо передній частині і скіс плеча теж може відрізнятися.

Тільки горловину закривається раніше і відразу, без ступінчастим закриттям. У відео я показую як це зробити.

Рукави.

Набір петель з розрахунку, метод набору, резинки у вас такі ж як на основному полотні. Далі робите надбавки з ваших розрахунків, петлі останнього ряду я раджу залишати відкритими, так шов при складанні виходить менш товстим і акуратним.

Складання. Опишу послідовність складання та обробки.

1. Збираємо тільки одну сторону, плечі (петлі ми залишаємо відкритими), ми збираємо навішуючи лицевою стороною один до одного і закриваємо петлеуловлювачем через колок, для тих у кого немає шпильок, перекидаємо плече передньої частини і плечі задньої частини на спиці закриваємо методом 3х.

2. Вточуємо рукав. Тут у кожного свій розрахунок, якщо дослідили його мало, спробуйте наколоти рукав на пройму, вам буде простіше.

3. Далі, бічний шов. Для того щоб шов не був занадто товстим, зшиваємо деталі між першою і другою петлею, з зовнішньої сторони, В КОЖНУ петлю!

Рукав зшивається аналогічно.

4. Наступним етапом у нас йде горловина, її або кеттлюємо, або просто пришиваємо по колу, попередньо пров'язавши і залишивши на машинки.

5. Збираємо друге плече, рукав, бічний шов і шов рукава.

6. Кишені. Для кого вони актуальні, правильніше їх пришити після ВТО, щоб бачити їх остаточне місце розташування. Для твіда це проблематично, пропоную розрахувати їх місце розташування і прокласти кидну нитку перед ВТО.

ВТО. Вто ви робите в залежності від ваших умов, якщо після всіх маніпуляцій в машині ваш зразок не змінився, то сукню теж можна сміливо закидати в машину. Для перевірки, зразок варто прати разом з великим рушником.