Футболка - Топ "ROMA" покроковий опис.
Розміри виробу:
Топ в'яжеться по фігурі. Параметри виробу залежатимуть від попадання в задану щільність, яка регулюється підбором розміру спиць. Схема №1 топа ROMA з детальними розмірами, див:
Рекомендації щодо пряжі:
Льон, Шовк, Бавовна, добре підійде стрічкова пряжа середньої товщини, пряжа у вигляді ланцюжка, фактурна пряжа та ін. Цю та багато інших видів пряжі можна знайти у магазині пряжі "Саквояж".
Пряжу можна підібрати самостійно, орієнтир -100-115м/50гр.
Витрата – 400г/450г/500г залежно від розміру.
Інструменти:
- Кругові спиці №5 або №5,5 на волосіні 80-120см і на волосіні 40см відповідного діаметра, залежно від вашої щільності. Також потрібні спиці на 0,5 -1мм менше підібраного вами розміру, вони можуть бути на довгій волосіні або на короткій.
- Гачок 4-5мм.
- Голка з широким вушком з тупим кінцем.
- Голка з широким вушком з гострим кінцем.
- Ножиці.
- Сантиметрова стрічка.
Щільність в'язання полотна малюнок – ЛИЦЬОВА ГЛАДЬ:
Після ВТО (волого-теплової обробки) 18,8п х 25 ряду = 10см х 10см. Обов'язково випрайте зразок!
Вам необхідно обов'язково потрапити у задану густину. Вона регулюється розміром спиць.
Перед початком робіт обов'язково прочитайте опис до кінця, зв'яжіть зразок, зробіть йому ВТО, потім приступайте до в'язання виробу.
порядок виконання робіт.
РОЗМІР 42-44.
1. На спицях №5 або №5,5 набираємо 168 петель плюс 1 петля для з'єднання в'язання в коло Змикаємо петлі для кругового в'язання.
2. В'яжемо візерунком 6 рапортів (в ширину) за схемою:
Парні ряди в'яжемо по малюнку, тобто петлі лицьові пров'язуємо лицьовими, накиди - лицьовими. Хусткова в'язка при круговому в'язанні: перший ряд лицьовими, другий - виворітними. Три петлі разом із нахилом праворуч на схемі позначені кольором, вліво без кольору. Не забуваєте пров'язувати останній 16 ряд візерунка!
3. Повторюємо малюнок 6 разів, пров'язавши 96 рядів кругового в'язання. Потім необхідно пров'язати за схемою візерунка ще 8 рядів. Разом 104 ряди. У 105 ряду розділяємо петлі на петлі спинки та переда. 168 петель ділимо на 2 частини 83 петлі (спинка) та 85 петель (перед). Розділяємо, починаючи з 1 петлі першого рапорту пров'язуємо 83 петлі і розгортаємо полотно на виворітний бік.
Схема візерунка при поворотному в'язанні:
Рапорт візерунка 28 петель, його ми повторюємо 3 рази. При поворотному в'язанні парні ряди в'яжемо за малюнком: виворотні петлі – виворітними, накиди – виворітними.
Хусткова в'язка - всі ряди в'яжуться лицьовими. Три петлі разом із нахилом праворуч на схемі позначені кольором, вліво без кольору.
4. Спинка. Оскільки при поворотному в'язанні у схемі візерунка з'являються 4 кромкові (2 на спинку і перед) і 2 петлі візерунка. Нам потрібно буде додати 6 петель: 4 на спинці, 2 петлі з боку переду. Добавки робимо в лицьових рядах (з наступного лицьового після поділу полотна - в 107 ряду) праворуч і зліва полотна між кромковою та першою/останньою петлею полотна. 108 ряд пров'язуємо за малюнком. У 109 ряду робимо ще 2 надбавки аналогічним способом. Разом 87 петель. Поки не зроблені збільшення схеми візерунка не відповідаєють в першому і останньому рапорті візерунка, не забуваємо про це, в'яжемо по малюнку (починаємо в'язати з другої петлі візерунка, закінчуємо 28). Далі спинку в'яжемо за візерунком, поки загальна кількість рапортів у висоту не складе 9 і 144 ряди відповідно. Потім пров'язуємо 4 ряди хусткової в'язки. Усього 148 рядів. Петлі не закриваємо, залишаємо на спиці або перезнімаємо на кидову нитку.
5. Перед. Необхідно додати 2 петлі. Добавки робимо в лицьовому ряду (у наступному лицьовому після поділу полотна - в 107 ряду) праворуч і зліва полотна між кромковою та першою/останньою петлею полотна. 108 ряд пров'язуємо за малюнком. Разом 87 петель. Поки не зроблено збільшення схеми візерунка не відповідає в першому і останньому рапорті візерунка, не забуваємо про це, в'яжемо по малюнку (починаємо в'язати з другої петлі візерунка, закінчуємо 28). Далі перед в'яжем за візерунком, поки загальна кількість рапортів у висоту не складе 9 і 144 ряди відповідно. Потім пров'язуємо 4 ряди хусткової в'язки. Усього 148 рядів. Петлі незакриваємо, залишаємо на спиці.
6. Зшиваємо плечі горизонтальним трикотажним швом виворітними петлями. Для цього на відкритих петлях спинки та переда відзначаємо по 23 петлі зліва та праворуч. Це петлі плеча, зшиваємо їх.
7. Горловина. Петлі спинки, що залишилися, і переда (по 41 з кожного боку) перезнімаємо на спицю з довжиною волосіні 40 см. У місці зшивання плечей піднімаємо по 3 петлі з кожного боку. Пров'язуємо 4 ряди хусткової в'язки, закриваємо петлі класичним способом.
8. Рукави. Вив'язуватимемо окат рукава, імітуючи втачний рукав. На спицях меншого діаметра на один розмір, піднімаємо петлі рукава. У вас має вийти 52 петлі рукава. Рукав в'яжем хустковою в'язкою, при поворотному в'язанні всі ряди пров'язуються петлями. Вив'язуємо окат рукава укороченими рядами, починаючи з 8 центральних петель. Додаючи по 1 одній петлі з кожного боку. В'яжемо таким чином, поки на додатковій спиці не залишиться 4 петлі. Змикаємо в'язання у коло. Додаємо 2 петлі.В'яжемо хустковою в'язкою ще 4 ряди, переходимо на лицьову гладь, в'яжемо 8 рядів, закриваємо петлі. 9. Ховаємо кінчики! Виріб готовий, вітаємо!
Порядок виконання робіт.
РОЗМІР 46-48.
1. На спицях №5 або №5,5 набираємо 180 петель плюс 1 петля для з'єднання в'язання у коло. Змикаємо петлі для кругового в'язання. Пров'язуємо 4 ряди хусткової в'язки. Перший ряд лицьовими петлями, другий виворітними, повторюємо ще раз. Це пров'язуємо до візерунка, далі за схемою візерунка.
2. В'яжемо візерунком 6 рапортів (в ширину) за схемою:
Парні ряди в'яжемо по малюнку, тобто петлі лицьові пров'язуємо лицьовими, накиди - лицьовими. Хусткова в'язка при круговому в'язанні: перший ряд лицьовими, другий - виворітними. Три петлі разом із нахилом праворуч на схемі позначені кольором, вліво без кольору. Не забувайте пров'язувати останній 18 ряд візерунка!
3. Повторюємо малюнок 5 разів, пров'язавши 94 ряди кругового в'язання. Потім необхідно пров'язати за схемою візерунка ще 12 рядів. Разом 106 рядів. У 107 ряду розділяємо петлі на петлі спинки та переда. 180 петель ділимо на 2 частини: 89 петель (спинка) та 91 петля (перед). Розділяємо, починаючи з 1 петлі першого рапорту пров'язуємо 89 петель і розгортаємо полотно на виворітний бік.
Схема візерунка при поворотному в'язанні:
Рапорт візерунка 30 петель, його ми повторюємо 3 рази. При поворотному в'язанні парні ряди в'яжемо за малюнком: виворотні петлі – виворітними, накиди – виворітними.
Хусткова в'язка - всі ряди в'яжуться лицьовими. Три петлі разом із нахилом праворуч на схемі позначені кольором, вліво без кольору.
4. Спинка. Оскільки при поворотному в'язанні у схемі візерунка з'являються 4 кромкові (2 на спинку і перед) і 2 петлі візерунка. Нам потрібно буде додати 6 петель: 4 на спинці, 2 петлі з боку переду. Добавки робимо в лицьових рядах (з наступного лицьового після поділу полотна - в 109 ряду) праворуч і зліва полотна між кромковою та першою/останньою петлею полотна. 110 ряд пров'язуємо за малюнком. У 111 ряду робимо ще 2 надбавки аналогічним способом. Разом петлі. Поки не зроблені збільшення схема візерунка не відповідає в першому і останньому рапорті візерунка, не забуваємо про це, в'яжемо по малюнку (починаємо в'язати з другої петлі візерунка, закінчуємо 28). Далі спинку в'яжемо за візерунком, поки загальна кількість рапортів у висоту не складе 8 і 148 рядів відповідно. Потім пров'язуємо 8 рядів хусткової в'язки. Усього 156 рядів. Петлі не закриваємо, залишаємо на спиці або перезнімаємо на кидову нитку.
5. Перед. Необхідно додати 2 петлі. Добавки робимо в лицьовому ряду (у наступному лицьовому після поділу полотна - в 109 ряду) праворуч і зліва полотна між кромковою та першою/останньою петлею полотна. 110 ряд пров'язуємо за малюнком. Разом 93 петлі. Поки не зроблено збільшення схеми візерунка не відповідає в першому і останньому рапорті візерунка, не забуваємо про це, в'яжемо по малюнку (починаємо в'язати з другої петлі візерунка, закінчуємо 28). Далі перед в'яжем за візерунком, поки загальна кількість рапортів у висоту не становитиме 8 та 148 рядів відповідно. Потім пров'язуємо 8 рядів хусткової в'язки. Усього 156 рядів.
Петлі не закриваємо, залишаємо на спиці.
6. Зшиваємо плечі горизонтальним трикотажним швом виворітними петлями. Для цього на відкритих петлях спинки та переда відзначаємо по 25 петель зліва та праворуч. Це петлі плеча, зшиваємо їх.
7. Горловина. Петлі спинки, що залишилися, і переда (по 43 з кожного боку) перезнімаємо на спицю з довжиною волосіні 40 см. У місці зшивання плечей піднімаємо по 3 петлі з кожного боку. Пров'язуємо 4 ряди хусткової в'язки, закриваємо петлі класичним способом.
8. Рукави. Вив'язуватимемо окат рукава, імітуючи втачний рукав. На спицях меншого діаметра на один розмір, піднімаємо петлі рукава. У вас має вийти 58 петель рукава. Рукав в'яжем хустковою в'язкою, при поворотному в'язанні всі ряди пров'язуються петлями. Вив'язуємо окат рукава укороченими рядами, починаючи з 10!! центральних петель. Додаючи по 1 одній петлі з кожного боку. В'яжемо таким чином, поки на додатковій спиці не залишиться 4 петлі.
Змикаємо в'язання у коло. Додаємо 2 петлі.В'яжемо хустковою в'язкою ще 4 ряди, переходимо на лицьову гладь, в'яжемо 8 рядів, закриваємо петлі.
9. Ховаємо кінчики! Виріб готовий, вітаємо!
Порядок виконання робіт.
РОЗМІР 50-52.
1. На спицях №5 або №5,5 набираємо 192 петлі плюс 1 петля для з'єднання в'язання у коло. Змикаємо петлі для кругового в'язання.
2. В'яжемо візерунком 6 рапортів (в ширину) за схемою:
Парні ряди в'яжемо по малюнку, тобто петлі лицьові пров'язуємо лицьовими, накиди - лицьовими. Хусткова в'язка при круговому в'язанні: перший ряд лицьовими, другий - виворітними. Три петлі разом із нахилом праворуч на схемі позначені кольором, вліво без кольору. Не забувайте пров'язувати останній 20 ряд візерунка!
3. Повторюємо малюнок 5 разів, пров'язавши 100 рядів кругового в'язання. Потім необхідно пров'язати за схемою візерунка ще 8 рядів. Разом 108 рядів. У 109 ряду розділяємо петлі на петлі спинки та переда. 192 петлі ділимо на 2 частини 95 петлі (спинка) та 97 петель (перед). Розділяємо, починаючи з 1 петлі першого рапорту пров'язуємо 95 петель і розгортаємо полотно на виворітний бік. Схема візерунка при поворотному в'язанні:
Рапорт візерунка 32 петлі, його ми повторюємо 3 рази. При поворотному в'язанні парні ряди в'яжемо за малюнком: виворотні петлі – виворітними, накиди – виворітними.
Хусткова в'язка - всі ряди в'яжуться лицьовими. Три петлі разом із нахилом праворуч на схемі позначені кольором, вліво без кольору.
4. Спинка. Оскільки при поворотному в'язанні у схемі візерунка з'являються 4 кромкові (2 на спинку і перед) і 2 петлі візерунка. Нам потрібно буде додати 6 петель: 4 на спинці, 2 петлі з боку переду. Добавки робимо в лицьових рядах (з наступного лицьового після поділу полотна - в 111 ряду) праворуч і зліва полотна між кромковою та першою/останньою петлею полотна. 112 ряд пров'язуємо за малюнком. У 113 ряду робимо ще 2 надбавки аналогічним способом. Разом 99 петель. Поки не зроблено збільшення схема візерунка не відповідає в першому і останньому рапорті візерунка, не забуваємо про це, в'яжемо по малюнку (починаємо в'язати з другої петлі візерунка, закінчуємо 28). Далі спинку в'яжемо за візерунком, поки загальна кількість рапортів у висоту не складе 8 і 160 рядів відповідно. Потім пров'язуємо 4 ряди хусткової в'язки. Усього 164 ряди. Петлі не закриваємо, залишаємо на спиці або перезнімаємо на кидову нитку.
5. Перед.Необхідно додати 2 петлі. Добавки робимо в лицьовому ряду (у наступному лицьовому після поділу полотна - в 111 ряду) праворуч і зліва полотна між кромковою та першою/останньою петлею полотна. 112 ряд пров'язуємо за малюнком. Разом 99 петель. Поки не зроблено збільшення схеми візерунка не відповідає в першому і останньому рапорту візерунка, не забуваємо про це, в'яжемо по малюнку (починаємо в'язати з другої петлі візерунка, закінчуємо 28). Далі передв'яжемо за візерунком, поки загальна кількість рапортів у висоту не складе 8 і 160 рядів відповідно. Потім пров'язуємо 4 ряди хусткової в'язки. Усього 164 ряди. Петлі не закриваємо, залишаємо на спиці.
6. Зшиваємо плечі горизонтальним трикотажним швом виворітними петлями. Для цього на відкритих петлях спинки та переда відзначаємо по 27 петлі зліва та праворуч. Це петлі плеча, зшиваємо їх.
7. Горловина. Петлі спинки, що залишилися, і переда (по 45 з кожного боку) перезнімаємо на спицю з довжиною волосіні 40 см. У місці зшивання плечей піднімаємо по 3 петлі з кожного боку. Пров'язуємо 4 ряди хусткової в'язки, закриваємо петлі класичним способом.
8. Рукави. Вив'язуватимемо окат рукава, імітуючи втачний рукав. На спицях меншого діаметра на один розмір, піднімаємо петлі рукава. У вас має вийти 64 петлі рукава. Рукав в'яжем хустковою в'язкою, при поворотному в'язанні всі ряди пров'язуються петлями. Вив'язуємо окат рукава укороченими рядами, починаючи з 12! центральних петель. Додаючи по 1 одній петлі з кожного боку. В'яжемо таким чином, поки на додатковій спиці не залишиться 4 петлі.
Змикаємо в'язання у коло. Додаємо 2 петлі.
В'яжемо хустковою в'язкою ще 4 ряди, переходимо на лицьову гладь, в'яжемо 8 рядів, закриваємо петлі.
9. Ховаємо кінчики! Виріб готовий, вітаємо!
Доповнення. Якщо ви захочете зв'язати виріб із довгим рукавом. Ви можете продовжити в'язати хустковою в'язкою рукав, доки його довжина не досягне кистей (приміряємо виріб в процесі в'язання). Після цього переходимо на в'язання резинкою 1х1 (одна лицьова, 1 виворітна). Оскільки бавовни не тримають резинку, вона виконуватиме декоративну функцію. Пров'язати резинкою 6-8 рядів, закрити петлі. Або як варіант, зробити ряд убавок, пров'язати ще 4 ряди і закрити (хустковою в'язкою). Для виробу з довгим рукавом пряжі потрібно буде купити на 2 мотки по 50 гр більше.
10. Правила догляду за в'язаними виробами.
Прання в'язаних виробів.
- Прати в'язаний виріб потрібно лише вручну.- В'язаний виріб потрібно піддавати якомога меншому механічному впливу. Для цього не тріть його сильно і ретельно під час прання.
- Для прання в'язаних виробів використовуйте м'які миючі засоби (рекомендуємо рідкі засоби) для вовни або делікатних речей.
- Температура води має бути близько тридцяти градусів.
Різка зміна температури при пранні (від гарячої до холодної і навпаки) може призвести до усадки виробу.
- Для прання кольорових виробів ніколи не використовуйте пральні порошки, що містять відбілювачі.
Сушіння в'язаних виробів.
- Випрати виріб акуратно, грудкою, не розтягуючи в різні боки, витягніть з води і загорніть у сухий махровий рушник. Дайте зтікти зайвій волозі, для цього можна залишити виріб у рушник на 5-10хв.
- Потім викладіть виріб на горизонтальній поверхні (на сухому рушнику).
- Не можна сушити в'язані речі у підвішеному вигляді (на мотузці або плічках).
- Категорично забороняється сушити в'язані вироби із вовни на батареях.
- Вироби з бавовни досить довго сохнуть.
Зберігання в'язаних виробів.
- Прасувати вироби з вовни рекомендується через вологу бавовняну тканину помірно нагрітою праскою (до 130 градусів).
- Прасувати можна вироби з гладким малюнком. Рельєфні візерунки не відпарюють праскою, інакше вони витягнуть або стануть плоскими.
- Вироби з бавовни краще прасувати не до кінця висохлими.
В'язані речі зберігають у складеному вигляді на полиці у шафі.
Не рекомендується вішати в'язані вироби на плічка!
Забираючи речі на тривалий термін, необхідно випрати, добре висушити і використовувати спеціальні засоби проти молі.
Дотримуйтесь цих нехитрих правил, і ваш в'язаний виріб буде радувати Вас дуже довго.