Опис капюшона "HONEY HOOD".

Капюшон "HONEY HOOD"Капюшон "HONEY HOOD" 1Капюшон "HONEY HOOD" 2

• В'язання починається зі снуда (снуд в'яжеться знизу по колу на кругових спицях). Каптур в'яжеться поворотними рядами. Макушка зшивається трикотажним швом.

• Опис для класичного способу пров'язування петель "за передню стінку".

Будьте уважні, якщо Ви в'яжете "бабусиним способом".

Щільність та зразок.

В'яжемо зразок: на вибрані Вами спиці наберіть 30 петель і зв'яжіть у висоту приблизно 40 рядів лицьовою гладдю поворотними рядами (у лицьовому ряду – усі петлі лицьові, у виворітному – виворітні) або круговими рядами (всі петлі лицьові).

Праємо зразок при температурі не вище 30 градусів шампунем або спеціальним засобом, далі необхідно прополоскати зразок, розкласти горизонтально на рушник, дати висохнути.

Вимірюємо наш зразок завширшки та у висоту (зразок необхідно розправити і зовсім трохи розтягнути завширшки, спеціально повторю – зовсім небагато, просто розправити). Ділимо набрану кількість петель на ширину зразка см і кількість зв'язаних рядів на висоту зразка см і множимо обидва числа на 10 (отримуємо дві щільності: кількість петель в 10 см зразка і кількість рядів в 10 см зразка). Це і є щільність.

Щільність.

16-17 петель – 10см.

25-26 рядів - 10см.

Капюшон "HONEY HOOD" 3

Малюнок 1.

Розміри Ширина снуда (1) 21/24/27/30см; Ширина капюшона з надбавками без обв'язки (2) 16/19/22/25см; Від першої убавки у лиц. до лінії верхівки 20,5/22,5/24/26см; Висота виробу зі снудом (3) 34,5/35,5/38/40см.

Пряжа.

Angora Biagioli Modesto у три нитки / Китайська Норка (синя етикетка) у три нитки.

Найкращий вибір пряжі для в'язання у магазині пряжі "Саквояж".

Витрата: 100 г на 50-52, 150 г на 53-55/55-57см, 200 г на 55-57 оверсайз.

✓ Навесну можна пов'язати капюшоніз Aquarelle Infinity Design, Katia Concept Cotton Merino, Air Infinity Design, Drops Air.

Витрата: 100 г на 50-52, 150 г на 53-55/55-57см, 200 г на 55-57 оверсайз.

Капюшон "HONEY HOOD" Таблиця розмірів

Таблиця розмірів.

Потрібні інструменти.

Кругові спиці 40см (для в'язання снуда) і 60-80см (для в'язання каптура поворотними рядами), в розмірах від 53см снуд і каптур можна в'язати на кругових спицях 60см.

Трикотажна голка/гачок для заправлення кінчиків.

Ножиці.

Сантиметр для зняття мірок.

Початок в'язання.

Набираємо кількість петель, вказану в таблиці + 1 петлю для з'єднання в коло. З'єднуємо в'язання у коло.

Першу петлю з лівої спиці переносимо на праву, надягаємо на неї останню набрану петлю (перша петля залишається на спиці). Підтягуємо ниточки (нитка від клубка і кінчик тягнемо в різні боки):

В'язання починається з першої петлі на лівій спиці. Вішаємо маркер на праву спицю – позначаємо початок ряду (маркер НР).

Капюшон "HONEY HOOD"  5

Малюнок 1.1

Далі в'яжемо візерунок.

• Настановний ряд – 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., *1 лиц., 1 петлю зняти з накидом* – візерунок між зірочками повторюємо до останньої петлі, останню петлю пров'язуємо 1 особу.

• 1 ряд – 1 петлю зняти (нитку за роботою), 1 вив., 1 петлю зняти (нитку за роботою), *1 петлю (лицьову) зняти з накидом, петлю та накид пров'язати разом виворітною* – візерунок між зірочками повторюємо до останньої петлі , останню петлю (лицьову) зняти з накидом.

• 2 ряд – 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., *петлю, яка знаходиться зліва від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, виворітну пров'язуємо лицьовий* – візерунок між зірочками повторюємо до останньої петлі з накидом. Петлю ліворуч від накиду пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю.

• 3 ряд – 1 петлю снять (нить за работой), 1 изн., 1 петлю снять (нить за работой), *петлю и накид провязать вместе изнаночной, 1 петлю (лицевую) снять с накидом* – узор между звездочками повторяем до последней петли с накидом, петлю и накид провязываем вместе изнаночной.

• 4 ряд – 1 лиц., 1 петлю снять (нить перед работой), 1 лиц., *изнаночную провязываем лицевой, петлю, которая находится слева от накида, провязываем лицевой, накид переносим на правую спицу* – узор между звездочками повторяем до последней петли, последнюю изнаночную провязываем лицевой петлей.

Далі повторюємо 1-4 ряди 11/12/13/14 разів. В'яжемо у висоту 12/14/16/17див.

Закінчуємо перед початком каптуру 3 рядом (в'яжемо останній 3-й ряд).

Зараз на спицях 82/94/106/118 петель, рахуючи накиди. Нитка можна відрізати.

Капюшон.

Не пров'язуючи, переносимо на праву робочу спицю 37/43/49/55 петель.

Далі беремо нову нитку та закриваємо петлі робочою спицею.

Пров'язуємо лицьову петлю зліва від накиду лицьової, накид знімаємо на праву спицю, надягаємо другу петлю на правій спиці на першу, вив.петлю пров'язуємо лицьовою, надягаємо другу петлю на правій спиці на першу, пров'язуємо лицьову петлю зліва від накиду лицьової, надягаємо другу петлю на правій спиці на першу, накид знімаємо на праву спицю, надягаємо другу петлю на правій спиці на першу, н. петлю пров'язуємо лицьовою, надягаємо другу петлю на правій спиці на першу, пров'язуємо лицьову петлю зліва від накиду лицьової, надягаємо другу петлю на правій спиці на першу, накид знімаємо на праву спицю, надягаємо другу петлю на правій спиці на першу, з. петлю пров'язуємо лицьовою, надягаємо другу петлю на правій спиці на першу, пров'язуємо лицьову петлю зліва від накиду лицьової, надягаємо другу петлю на правій спиці на першу, накид знімаємо на праву спицю, надягаємо другу петлю на правій спиці на першу, н. петлю пров'язуємо лицьовою, надягаємо другу петлю на правій спиці на першу. Вважаємо за кількістю дій «одягаємо другу петлю на правій спиці на першу», лише 11 разів.

Одна петля на робочій спиці, ліворуч на волосіні до маркера НР залишається 33/39/45/51 петель.

Закрили петлі.

Далі в'яжемо капюшон поворотними рядами, роблячи убавки в лиц (у кромкових петель в лицьовому ряду) і ззаду (у маркера НР). Ряди з надбавками виділені червоним.

1 ряд (лицьовий ряд) – три петлі (лицьову, накид та виворітну) пров'язуємо разом однієї лиц.. петлею з нахилом вліво, *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. петлю пров'язуємо лицьовою* -візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, накид «до себе», 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., накид «від себе», *вив. петлю пров'язуємо лицьовою, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, три петлі (виворітну, лицьову та накид) пров'язуємо разом однієї лиц.. петлею з нахилом вправо, 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

2 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив., *вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, наступну петлю знімаємо разом з накидом (накид «від себе», зняти петлю)* – візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 лиц. схрещ. (за задню стінку), 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц. схрещ. (за передню стінку), * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю і накидпров'язуємо лицьовою* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

3 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), дві петлі пров'язуємо разом однієї лиц.. петлею з нахилом вліво, *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, виворітну пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц.,

*виворітну пров'язуємо лицьовою, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, дві петлі пров'язуємо разом однієї лиц.. петлею з нахилом вправо, 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

4 ряд ​​(виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив.

*вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою, наступну петлю знімаємо разом з накидом (накид «від себе», зняти петлю)* – візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

5 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), дві петлі пров'язуємо разом однієї лиц.. петлею з нахилом вліво, *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, виворітну пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку передроботою), 1 лиц. пров'язуємо лицьовий* – візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, дві петлі пров'язуємо разом однієї лиц.. петлею з нахилом вправо, 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

6 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив.

*вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою, наступну петлю знімаємо разом з накидом (накид від себе, зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовий, 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), *вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою, петлю знімаємо разом з накидом (накид від себе, зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, вив.петлю та накид пров'язуємо лицьовою, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

7 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), дві петлі пров'язуємо разом однієї лиц.. петлею з нахилом вліво, *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, , накид «до себе», 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., накид «від себе», *вив. пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* -візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, дві петлі пров'язуємо разом однієї лиц.. петлею з нахилом вправо, 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

У цьому лицьовій низці убавки в лиц. закінчилися. Якщо ви в'яжете оверсайз і хочете отвір для обличчя ширше, то в 9-му лицьовому ряду можна зробити по одній убавці на початку та в кінці ряду.

8 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив.

*вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, наступну петлю знімаємо разом з накидом (накид «від себе», зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, 1 лиц. схрещ. (за задню стінку), 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц. схрещ. (за передню стінку), * петлю знімаємо разом з накидом (накид від себе, зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

9 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц., * Вив.пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, виворітну пров'язуємо лицьовий, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою) , 1 лиц., * Вив. пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, вив. пров'язуємо лицьовий, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

10 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив., * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, петлю знімаємо разом з накидом (накид від себе, зняти петлю), 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (Нитка передроботою), * петлю знімаємо разом з накидом (накид від себе, зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, петлю знімаємо разом з накидом (накид від себе, зняти петлю), 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

11 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц.

*петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

12 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив.

*вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою, наступну петлю знімаємо разом з накидом (накид від себе, зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовий, 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), *вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю)* – візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

13 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц., * Вив. пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, вив. пров'язуємо лицьовий, накид «до себе», 1 лиц.., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц.., накид «від себе».

*вив. пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, вив. пров'язуємо лицьовий, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

14 ряд ​​(виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив., * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15раз, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), 1 лиц.скрещ. (за задню стінку), 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц. схрещ.(за передню стінку), * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

15 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц. *петлю, яка знаходиться зліва від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив.пров'язуємо лицьовий* – візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., * Вив. пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

16 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив.

*вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою, наступну петлю знімаємо разом з накидом (накид «від себе», зняти петлю)* – візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

17 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц., * Вив. пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., *петлю, яка знаходиться зліва від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

18 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив., * петлю знімаємо разом з накидом (накид «від себе», зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), *вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, петлю знімаємо разом з накидом (накид від себе, зняти петлю)

* - візерунок між зірочками повторюємо.

10/12/14/16 разів, петлю знімаємо разом з накидом (накид від себе, зняти петлю), 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

19 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц., *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 10/2/14/16 разів, накид «до себе», 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., накид «від себе», *вив. пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накидпереносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16раз, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

20 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив.

*вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю* – візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 лиц. схрещ. (за задню стінку), 1 петлю зняти ( нитку перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц. схрещ.(за передню стінку), *петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. накид пров'язуємо лицьовою* – візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

21 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц., * Вив. пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок міжзірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, вив. пров'язуємо лицьовий, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., *вив.пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, вив. пров'язуємо лицьовий, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

22 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив., * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою* – візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

23 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц. *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, петлю, яка знаходиться зліва від накиду, пров'язуємо лицьовий, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

24 ряд ​​(виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив.*вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовий, 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), *вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

25 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц., * Вив. пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, вив. пров'язуємо лицьовий, накид «до себе», 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., накид «від себе» *вив. пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, вив. пров'язуємо лицьовий, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

26 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив. *петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою – візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, петлю знімаємо разом із накидом (накід «від себе», зняти петлю), 1 лиц. схрещ. (за задню стінку), 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц. схрещ. (за передню стінку), * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання. У цьому ряду надбавки ззаду закінчилися.

Капюшон "HONEY HOOD" 6

Малюнок 2.

Далі в'яжемо каптур поворотними рядами без добавок і убавок до верхівки.

27 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц. *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив.пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 11/13/15/17 разів, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., *вив. пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 11/13/15/17 разів, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

28 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив. *вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою, наступну петлю знімаємо разом з накидом (накид «від себе», зняти петлю)* – візерунок між зірочками повторюємо 11/13/15/17 разів, 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою* - візерунок між зірочками повторюємо 11/13/15/17 разів, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

29 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц. пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 11/13/15/17 разів, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц. , *петлю, яка знаходиться зліва від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 11/13/15/17 разів, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

30 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив., * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив.петлю і накид пров'язуємо лицьовою* - візерунок між зірочками повторюємо 11/13/15/17 разів, 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), *вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою, петлю знімаємо разом з накидом (накид «від себе», зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 11/13/15/17 разів, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

Далі повторюємо у висоту 27-30 ряди. Від початку убавок у лиц. (закритих петель) до убавок верхівки 18/19/21/23 см. Якщо хочеться отвір у лиц. вільніше, додайте 1-2 см до висоти. Перед убавками верхівки в'яжемо останній 28-й ряд.

Макушка/Убавки.

Ряди з убавками виділені червоним.

1 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц. пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, три петлі (вив., Лиц. і накид) пров'язуємо разом однієї вив. петлею з нахилом вправо, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., три петлі (лиц., накид та вив.) пров'язуємо разом однієї вив. петлею з нахилом вліво, *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

2 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив., * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьової* – візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., *вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою, петлю знімаємо разом з накидом (накид «від себе», зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 10/12/14/16 разів, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

3 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц., *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* – візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, дві петлі разом пров'язуємо однією вив. петлею з нахилом вправо, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., дві петлі разом пров'язуємо однією вив. петлею з нахилом вліво, *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

4 ряд ​​(виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив. *вив

. петлю і накид пров'язуємо лицьовою, наступну петлю знімаємо разом з накидом (накид «від себе», зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, вив. петлю і накид пров'язуємо лицьової, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., *вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю)* – візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

5 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц.пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, дві петлі пров'язуємо разом однієї вив. петлею з нахилом вправо, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., дві петлі пров'язуємо разом однієї вив. петлею з нахилом вліво, *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

6 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив., * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою* – візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., *вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 9/11/13/15 разів, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

7 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц., *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* – візерунок між зірочками повторюємо 8/10/12/14 разів, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, дві петлі разом пров'язуємо однією вив. петлею з нахилом вправо, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., дві петлі разом пров'язуємо однією вив. петлею з нахилом вліво, *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 8/10/12/14 разів, петлю, яка знаходиться зліва від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

8 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив., *вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою, наступну петлю знімаємо разом з накидом (накид «від себе», зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 8/10/12/14 разів, вив.петлю та накид пров'язуємо лицьовою, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц. *вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 8/10/12/14 разів, вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

9 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц. пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 8/10/12/14 разів, дві петлі пров'язуємо разом однієї вив. петлею з нахилом вправо, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., дві петлі пров'язуємо разом однієї вив. петлею з нахилом вліво, *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 8/10/12/14 разів, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

10 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив., * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою* - візерунок між зірочками повторюємо 8/10/12/14 разів, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., *вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 8/10/12/14 разів, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

11 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц., *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* – візерунок між зірочками повторюємо 7/9/11/13 разів, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, дві петлі разом пров'язуємо однією вив. петлею з нахилом праворуч, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., дві петлі разом пров'язуємо однією вив. Петлей з нахилом вліво, * петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицевою, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 7/9/11/13 разів, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

12 ряд (виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив., *вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою, наступну петлю знімаємо разом з накидом (накид «від себе», зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 7/9/11/13 разів, вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц. *вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю)* – візерунок між зірочками повторюємо 7/9/11/13 разів, вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

13 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц., *зн.пров'язуємо лицьовий, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю* - візерунок між зірочками повторюємо 7/9/11/13 разів, дві петлі пров'язуємо разом однієї вив. петлею з нахилом вправо, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитку перед роботою), 1 лиц., дві петлі пров'язуємо разом однієї вив. петлею з нахилом вліво, *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 7/9/11/13 разів, 1 лиц., 1 вив. (кромкова), розгортаємо в'язання.

14 ряд ​​(виворітний ряд) – першу петлю знімаємо (нитку за роботою), 1 вив., * петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю), вив. петлю і накид пров'язуємо лицьовою* – візерунок між зірочками повторюємо 7/9/11/13 разів, 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., 1 петлю зняти (нитка перед роботою), 1 лиц., *вив. петлю та накид пров'язуємо лицьовою, петлю знімаємо разом з накидом (накід «від себе», зняти петлю)* - візерунок між зірочками повторюємо 7/9/11/13 разів, 1 вив., 1 лиц. (кромкова), розгортаємо в'язання.

У наступному ряду буде одна додаткова убавка центральної виворотної петлі між двома знятими петлями, не пропустіть!

15 ряд (лицьовий ряд) – першу петлю знімаємо (нитку перед роботою), 1 лиц., *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накидпереносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* – візерунок між зірочками повторюємо 6/8/10/12 разів, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, дві петлі пров'язуємо разом однією вив.петлею з нахилом управо, 1 лиц., дві петлі разом однієї особі. з нахилом праворуч, дві петлі пров'язуємо разом однієї вив. петлею з нахилом вліво, *петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, вив. пров'язуємо лицьовий* - візерунок між зірочками повторюємо 6/8/10/12 разів, петлю, яка знаходиться ліворуч від накиду, пров'язуємо лицьовий, накид переносимо на праву спицю, 1 лиц., 1 вив. (кромкова).

Капюшон "HONEY HOOD" 7

Малюнок 3.

Забавки на маківці закінчилися. Далі зшиватимемо верхівку трикотажним швом.

Відрізаємо робочу нитку, залишаючи кінчик приблизно 70см. Вдягаємо нитку в голку, зшиваємо петлі з лицьового боку.

Робоча нитка звисає з верхньої спиці (з дальньої до вас).

1. вводимо голку в першу петлю на нижній спиці спереду назад (наче в'яжемо лицьову петлю), скидаємо її зі спиці, вводимо голку в наступну петлю ззаду вперед (наче в'яжемо виворітну), простягаємо нитку.

2. вводимо голку в першу петлю на верхній спиці ззаду вперед (ніби в'яжемо виворітну), скидаємо її зі спиці, потім вводимо голку в наступну петлю на верхній спиці спереду назад (як в'яжемо лицьову), простягаємо нитку.

Далі повторюємо пункти 1-2, зшиваючи усі петлі. Петля з накидом вважається як одна петля. Кінчик нитки виводимо на виворітний бік і заправляємо.

Обв'язка спицями на один розмір менше, ніж в'язали капюшон, набираємо петлі по отвору капюшона. Зверніть увагу на фото нижче, відступаємо від краю одну кромочну і один стовпчик лицьових петель. По краях набираємо петлі так: з двох поспіль петель піднімаємо дві петлі, одну пропускаємо. У закритих петлях та убавках у обличчя піднімаємо петлі з кожної петлі. Так як обв'язку ми в'яжемо резинкою 1 * 1, потрібно набрати парну кількість петель.

*У розмірі 55-57 у мене виходить 98-100 петель.

В'яжемо резинкою 1*1 (1 лиц., 1 вив.) за колом 5,5-6,5см. Якщо хочеться «обв'язування» у обличчя ширше, можна додати ще 1-2см.

Капюшон "HONEY HOOD" 8

Малюнок 4.

Відрізаємо нитку, залишаючи кінчик нитки приблизно 200см (вчетверо довше, ніж отвір каптура). Пришиватимемо петлі трикотажним швом (петлі, які знаходяться на спицях, зшиваємо з «горбками» набірного ряду обв'язки на виворітному боці).

Зшиваємо петлі. Кінчики ниток, які знаходяться поруч із обв'язкою, заправляємо до неї. Інші кінчики ховаємо на виворітному боці.

Далі в'яжемо шнурок.Шнурок можна в'язати: • спицями: беремо панчішні спиці (обоюдогострі спиці) (діаметр спиці такий, яким в'язали візерунок), можна навіть взяти на половину розміру більше, щоб зменшити витрату, якщо не вистачає пряжі на шнурок. Або в'язати на спицях з довгим лісом (60см). Набираємо на спиці 3 петлі, пересуваємо їх на інший кінець спиці та пров'язуємо лицьовими, знову пересуваємо на інший кінець спиці та знову пров'язуємо. В'яжемо шнурок бажаної довжини (107см) і закриваємо. Можна зав'язати кінчики шнурка у вузлики. • спеціальним шнуроплетом, що набагато швидше та зручніше, ніж спицями. В'яжемо шнурок бажаної довжини (107см). Шнурок вставляємо всередину обв'язки (прямо в петлі, у виворітну петлю між двома лицьовими).

Капюшон готовий!

Готовий капюшон перемо з шампунем або спеціальним засобом для прання вовни або дитячих виробів за температури не вище 30 градусів. Потім необхідно ретельно прополоскати, щоб ніяких засобів не залишилося на виробі. Загорнути в рушник (вона вбере зайву вологу), розкласти горизонтально на рушник і дати висохнути.

Рекомендації щодо прання ангори/норки. Виріб із пряжі з пухом нірки або ангору (щоб розпушити сильніше) можна прати руками (мінімум два рази), з кожним разом вона сильніше пушиться. Або в пральній машинці в ручному режимі за температури не вище 40 градусів і з віджимом 600 оборотів. Важливо, щоб у барабані не було інших речей, інакше вона звалюється. Після того, як виріб висохне, його можна начесати щіткою для взуття або волосся з м'яким ворсом і після цього продути феном, щоб здути зайвий пух і розпушувати волоски.