Шапка "BINI" покроковий опис.
Розміри виробу:
1 розмір - обхват голови 54-56см.
2 розмір - обхват голови 56-58см.
Матеріали, інструменти:
- 1 моток напівтовстої пряжі у магазині пряжі "Саквояж" 100% вовна, метраж 120г/120м.
- Або 3 мотка LanaGrossaSuperbingo 50г - 55м.
- Або будь-яка відповідного метражу.
-Кругові спиці №5,5 або №6 на волосіні 40см, залежно від вашоїщільності.
- Панчішні спиці №5,5-6 (бажано).
-Голка з широким вушком.
-Ножиці.
-Сантиметрова стрічка.
- Маркери 4шт.
Основні поняття:
Лицьова гладь - у круговому в'язанні в'яжеться лицевими петлями за передню стінку.
Убавка дволицевих з нахилом вліво - першу петлю знімаємо на праву спицю не пров'язаною, другу петлю в'яжемо лицевою і першу петлю накидаємо на другу.
Убавка двухлицевою з нахилом вправо - пров'язати 2 петлі разом за передню стінку.
Убавка двох виворітних з нахилом вліво - пров'язати 2 петлі разом лицьовою за передню стінку.
Убавка двох виворітних з нахилом вправо - ввести праву спицю відразу в дві петлі в напрямку зліва направо і пров'язати їх разом з виворітною. Якщо перевернути в'язання на лицьову сторону, то ці петлі будуть аналогічні двом лицевим петлям, пров'язаних разом з нахилом вліво.
Щільність в'язання полотна:
Після ВТО (волого-теплової обробки) 15,8 п х 25 рядів = 10см х 10см. Обов'язково випрайте зразок!
Вам необхідно обов'язково потрапити в задану щільність. Вона регулюється розміром спиць.
Перед початком робіт обов'язково прочитайте опис до кінця, зв'яжіть зразок, зробіть йому ВТО, тільки потім приступайте до в'язання виробу.
Класичнабіні з відворотом і без відвороту.
Параметри шапки у готовому вигляді після ВТО:
1 розмір - 21,5см ширина та 30см висота з відворотом, без відвороту 24см.
2 розмір - 22,8 ширина та 31см висота з відворотом, без відвороту 25см.
Порядок виконання роботи:
1. На кругові спиці діаметром 5,5 мм (або ті, які вибрали під свою щільність) набираємо 68/72 петель (для 1 і 2 розміру відповідно) плюс 1 для з'єднання.
2. Змикаємо набрані петлі в коло.
3. В'яжемо лицевою гладдю 24/25см у висоту, якщо шапочка з відворотом. Якщо без відвороту 18/19см.
4. Далі починаємо формувати маківку. Для цього необхідно розділити петлі на чотири рівні частини, першу петлю в кожній частині відзначити маркером. Це буде петля, навколо якої формуватимуться убавки. Для зручності можна перейти на панчішні спиці, розподіливши рівномірно петлі по спицях.
5. Убавки робимо наступним чином:
- перший ряд убавок: *1 лицьова (позначена маркером), 2 петлі разом з нахилом вправо; 12/13 лицьових петель; 2 петлі разом з нахилом вліво*. Повторюємо від * до * ще 3 рази.
Усього 4 клина.
- другий ряд убавок - пров'язуємо всі петлі лицьовими.
6. Чергувати перший і другий ряд убавок до тих пір, поки на спицях не залишиться 8-12 петель. Обрізаємо нитку, за допомогою голки пропускаємо робочу нитку крізь залишені петлі, стягуємо маківку. Закріплюємо, ховаємо кінчик.
Класична біні з фіксованим відворотом.
Параметри шапки у готовому вигляді після ВТО:
1 розмір - 21,5см ширина та 30см висота з відворотом, без відвороту 24см.
2 розмір - 22,8 ширина та 31см висота з відворотом, без відвороту 25см.
Порядок виконання роботи:
1. На кругові спиці діаметром 5,5 мм (або ті, які вибрали під свою щільність) набираємо 68/72 петель (для 1 і 2 розміру відповідно) плюс 1 для з'єднання).
2. Змикаємо набрані петлі в коло.
3. 1 ряд: лицьовою гладдю 34/36 петлі і 34/36 петлі виворітною гладдю. Повторювати малюнок протягом довжини шапки. В'язати таким чином 24/25см у висоту для шапки з відворотом, якщо без відвороту 18/19см.
4. Далі починаємо формувати маківку.Для цього необхідно розділити петлі на чотири рівні частини.
Петлю, навколо якої формуватимуться убавки відзначити маркером. Для зручності можна перейти на панчішні спиці, розподіливши рівномірно петлі по спицях.
5. Убавки робимо наступним чином:
- перший ряд убавок: 6/7 лицьових, 2 петлі разом з нахилом вліво, 1 лицьова (її відзначаємо маркером), 2 петлі разом з нахилом вправо 12 лицьових петель; 2 петлі разом з нахилом вліво; 1 лицьова (її відзначаємо маркером), 2 петлі разом з нахилом вправо, 6/7 лицьових петель.
Далі робимо убавки у виворітній частині петель аналогічним чином: 6/7 виворітних, 2 петлі разом виворітною з нахилом вліво, 1 виворітна (її відзначаємо маркером), 2 петлі разом виворітною з нахилом вправо, 12 виворітних петель; 2 петлі разом виворітною з нахилом вліво; 1 виворітна (її відзначаємо маркером), 2 петлі разом виворітною з нахилом вправо, 6/7 виворітних петель.
- другий ряд убавок – пров'язуємо всі петлі за малюнком лицьовими та виворітними петлями.
6. Чергувати перший і другий ряд убавок до тих пір, поки на спицях не залишиться 8-12 петель. Обрізаємо нитку, за допомогою голки пропускаємо робочу нитку крізь залишені петлі, стягуємо верхівку. Закріплюємо нитку, ховаємо кінчик.
Класична біні із фіксованим відворотом.
Параметришапки у готовому вигляді після ВТО:
1 розмір-21,5см ширина і 24см висота.
2 розмір - 22,8 ширина та 25см висота.
Порядок виконання роботи:
1. На кругові спіцидіаметром 5,5мм (або ті, які вибрали під свою щільність) набираємо 68/72 петель (для 1 і 2 розміру відповідно) плюс 1 для з'єднання.
2. Змикаємо набрані петлі в коло.
3. В'яжемо лицевою гладдю 14,5/15см у висоту, далі фіксуємо набірний край. Для цього вивертаємо набірний край всередину шапки і починаємо пров'язувати разом лицьову петлю з лівої спиці в'язання і підняту петлю з набірного краю.
Важливий момент: з'єднати першу петлю ряду з першою петлею набірного краю. Пров'язати в такий спосіб весь ряд.
4. Далі продовжуємо в'язати лицевою гладдю, поки висота шапки не складе 18/19см.
5. Далі починаємо формувати маківку. Для цього необхідно розділити петлі на чотири рівні частини, першу петлю в кожній частині відзначити маркером.Це буде петля, навколо якої формуватимуться убавки. Для зручності можна перейти на панчішні спиці, розподіливши рівномірно петлі по спицях.
6. Убавки робимо наступним чином:
- перший ряд убавок: *1 лицьова (позначена маркером), 2 разом лицьовою з нахилом вправо; 12/13 лицьових петель; 2 петлі разом лицьовою з нахилом вліво *. Повторюємо від * до * ще 3 рази.
Усього 4 клина.
- другий ряд убавок – пров'язуємо всі петлі лицьовими петлями.
7. Чергувати перший і другий ряд убавок до тих пір, поки на спицях не залишиться 8-12 петель. Обрізаємо нитку, за допомогою голки пропускаємо робочу нитку крізь залишені петлі, стягуємо верхівку. Закріплюємо нитку, ховаємо кінчик.