Опис в'язання жилету "SIENA".

Жилет "SIENA"Жилет "SIENA"_1

Розміри виробу:

Таблиця розмірів жилету сієна

Таблиця 1.

Схема в'язання жилету "SIENA"

Малюнок 1.

Рекомендації щодо пряжі:

Будь-яка пряжа метражу 50г/80-110м, спиці: 5-5,5 мм, 5-10 мотків, 250-500г, в залежності від розміру. У магазині пряжі "Саквояж" ви знайдете пряжу для реалізації будь-яких ваших творчих задумів.

Інструменти:

- Кругові спиці №5 та 4,5 на волосіні 60см.

- Гачок 3-4мм.

- Голка з широким вушком з тупим кінцем.

- Голка з широким вушком з гострим кінцем.

- Ножиці.

- Сантиметрова стрічка.

Щільність в'язання полотна:

Зв'яжіть зразок лицьовою гладдю приблизно 15см завширшки і стільки ж у висоту. Проведіть ВТО (волого-теплову обробку) зразка.

Щільність в'язання для влучення в опис: 17 петель х 20-23 рядів, 10х10см.

Перед початком робіт обов'язково прочитайте опис до кінця, потім приступайте до в'язання виробу.

порядок виконання робіт.

1. На спицях № 4,5 набираємо 188, 204, 216, 232, 244 петель (залежно від розміру) плюс 1 петля для з'єднання в'язання у коло. Змикаємо петлі для кругового в'язання.

2. В'яжемо резинкою 2х2 (2 лицьові, 2 виворітні) 12/12/13/14/14 рядів.

3. Далі переходимо на спиці №5. І в'яжемо лицьовою гладдю 30/31/32/33/34 см (разом із резинкою).

4. Поділяємо петлі порівну на спинку і перед по 94, 102, 108, 116, 122 петель і починаємо в'язати поворотними рядами.

5. Спинка. Першу петлю пров'язуємо лицьовою (потім вона буде кромковою), 10 виворітних петель, потім 72, 80, 86, 94, 100 петель лицьової гладі, 10 виворітних петель, 1 лицьова (потім вона буде кромкова).

Розгортаємо в'язання на виворітний бік.

Кромкова (знімаємо не пров'язуючи) 10 петель лицьових, 72, 80, 86, 94, 100 петель виворітної гладі, 10 лицьових петель, кромкова (пров'язуємо виворітною). Розгортаємо в'язання на лицьову сторону, пров'язуємо всі петлі лицьовою гладдю.

Розвертаємо на виворітний бік, всі петлі виворітними.

6. Далі в'яжемо таким чином 22/23/24/25/26см, чергуючи 2 ряди виворітних, 2 ряди лицьових у планці пройми.

7. Починаємо формувати плечовий скіс та горловину.

Необхідно записати, яка у вас кількість рядів вийшла від поділу на спинку і до цього моменту. Ця інформація стане в нагоді при в'язанні переда.

Одночасно вив'язуємо плечові скоси та горловину спинки, використовуючи спосіб укорочених рядів. Ми не дов'язуватимемо певну кількість петель до кінця ряду.

Плечі складаються з 6 відрізків, 5 точок розвороту. Для кожного розміру вказано кількість петель. Горловина складається з 5 точок розвороту, кількість петель відрізків представлена ​​на схемі.

Жилет "SIENA"_2

Малюнок 2.

- У першому лицьовому ряду пров'язуємо 88/96/102/109/114 петлі спинки, не дов'язуючи 6/6/6/7/8 петель. Розгортаємо в'язання на виворітний бік. Першу петлю знімаємо з лівої спиці на праву і затягуємо робочу нитку за роботою, утворюючи при цьому подвійну петлю.

- У другому виворітному ряду пров'язуємо 35/38/40/42/43 петлі, розгортаємо в'язання на лицьову сторону. Першу петлю знімаємо з лівої спиці на праву і затягуємо робочу нитку за роботою, утворюючи при цьому подвійну петлю.

- У третьому лицьовому пров'язуємо 30/32/34/35/35 петлі, розгортаємо в'язання на виворітну строну. Першу петлю знімаємо з лівої спиці на праву і затягуємо робочу нитку за роботою, утворюючи при цьому подвійну петлю. Далі в'яжемо таким чином, не дов'язуючи певну кількість петель з боку плеча та горловини, керуюсь схемою та таблицею.

Жилет "SIENA"_3

Таблиця 2.

- В 11 лицьовому ряду пров'язуємо всі петлі плеча 31/34/36/39/41, при цьому пров'язуємо разом подвійну лицьову, розгортаємо в'язання на виворітний бік.

- 12 виворітний ряд - пров'язуємо петлі лівого плеча, горловини при цьому пров'язуємо разом подвійну виворітну (пров'язуємо так само, як і лицьову, тільки виворітною), петлі правого плеча, не дов'язуючи 6/6/6/7/8 петель. Це буде перший ряд укорочених порад для правого плеча. Розгортаємо в'язання в наявності сторону. Першу петлю знімаємо з лівої спиці на праву і затягуємо робочу нитку за роботою, утворюючи при цьому подвійну петлю.

- Далі в'яжемо аналогічним чином лівому плечу, тільки в лицьовому ряду не дов'язуємо петлі горловини, у виворітному - плеча. Пров'язавши всі укорочені ряди, пров'язуємо виворітний ряд при цьому пров'язуємо разом подвійну виворітну. Потім пров'язуємо останній лицьовий ряд. Пров'язуємо всі петлі правого плеча, горловини та лівого плеча, при цьому пров'язуємо разом подвійну лицьову. Петлі горловини потрібно перезняти на бросову нитку, петлі плечей залишити на спиці.

8. Перед. Необхідно приєднати робочу нитку праворуч до петель, що залишилися, і почати в'язати з лицьового боку.

Першу петлю пров'язуємо лицьовою (потім вона буде кромковою), 10 виворітних петель, потім 72, 80, 86, 94, 100 петель лицьової гладі, 10 виворітних петель, 1 лицьова (потім вона буде кромкова). Розгортаємо в'язання на виворітний бік. У цьому ряду ми розділимо перед на ліву та праву поличку. Кромкова (знімаємо не пров'язуючи) 10 петель лицьових, 35, 39, 42, 46, 49 виворітних. Дві центральні петлі переносимо на шпильку або бросову нитку.

Приєднуємо робочу нитку з нового мотка. І пров'язуємо петлі лівої полички. 35, 39, 42, 46, 49 виворітних, 10 петель лицьових, кромкова.

Далі в'яжемо ліву та праву поличку одночасно.

Планку пройми в'яжемо аналогічно, чергуючи 2 виворітних ряду та 2 лицьові.

У наступному лицьовому ряду робимо першу убавку для формування горловини.

Пров'язуємо 2 разом лицьову з нахилом вліво на лівій поличці, і 2 разом лицьовою з нахилом вправо на правій поличці. Пров'язуємо разом четверту та п'яту петлі, рахуємо від краю горловини, без урахування кромкової.У рекомендованій пряжі даного опису представлені пряжі з різною щільністю по висоті.

Далі ви повинні дотримуватися розрахунків, які відповідають вашій щільності по рядах.

Жилет "SIENA"_4

Таблиця 3.

У таблиці потрібно знайти свій розмір та щільність у рядах.

Наприклад, розмір 46-48, 22 ряду в 10 см. Убавок – 16, темп зменшень - 15 у кожному 4 ряду, 1 у кожному 2 ряду.

Таким чином, визначено з яким темпом і скільки зменшень ви повинні зробити в кожній поличці.

Плечові скоси починаємо формувати в тому ж ряду, що і на спинці. Не забуваємо продовжувати робити зменшення в горловині.

Жилет "SIENA"_5

Малюнок 3.

Після виконання всіх укорочених рядів, та ряду пров'язування подвійної лицьової та подвійної виворітної, необхідно пров'язати ще 2 ряди. У вас має бути на спицях по 31/34/36/39/41 петель.

8. Зшивання плечей. Зшиваємо плечі горизонтальним трикотажним швом по відкритих петлях виворітними та лицьовими петлями (або тільки лицьовими, як вам більше сподобається з естетичної точки зору).

Розташовуємо плечі один навпроти лицьовою стороною і вишиваємо петлі.

9. Горловина. Візерунок резинка 2х2 (2 лицьові, 2 виворітні).

Знімаємо з шпильки на спицю №5 дві петлі залишені з боку переда. Приєднуємо робочу нитку. Пров'язуємо ці дві петлі лицьовими. Далі набираємо з кромкових петель петлі горловини. Темп набору петель: 3 петлі з кожної кромкової, четверту із з'єднання кромкових петель. Таким чином, з 3 кромкових петель має вийти 4 петлі горловини. Потім перезнімаємо з бросової нитки петлі горловини спинки на спицю і пров'язуємо їх лицьовими петлями. Потім продовжуємо набирати петлі із кромкових. Загальна кількість петель має бути кратно 4 плюс 2 петлі, які ми перезнімали на шпильку.

В'яжемо перший ряд горловини: 2 лицьові (центральні) петлі, 2 петлі разом виворітної, 1 виворітна, * 2 лицьові, 2 виворітні *, повторюємо від * до * поки на спиці не залишиться 5 петель до початку ряду; 2 лицьові, 1 виворітна, 2 петлі разом виворітною.

Другий ряд горловини: 2 лицьові (центральні) петлі, 2 петлі разом виворітної, * 2 лицьові, 2 виворітні *, повторюємо від * до * поки на спиці не залишиться 4 петлі до початку ряду; 2 лицьові, 2 петлі разом виворітною.

В'яжемо таким чином 5 см, продовжуючи робити убавки в кожному ряду, пров'язуючи по дві петлі разом зліва та праворуч від двох центральних лицьових петель. Закриваємо петлі класичним способом. Обрізаємо нитку, ховаємо кінчики.Виріб готовий!

Правила догляду за в'язаними виробами.

Прання в'язаних виробів.

- Прати в'язаний виріб потрібно лише вручну.

- В'язаний виріб потрібно піддавати якомога меншому механічному впливу. Для цього не тріть його сильно і ретельно під час прання.

- Для прання в'язаних виробів використовуйте м'які миючі засоби (рекомендуємо рідкі засоби) для вовни або делікатних речей.

- Температура води має бути близько тридцяти градусів.

Різка зміна температури при пранні (від гарячої до холодної і навпаки) може призвести до усадки виробу.

- Для прання кольорових виробів ніколи не використовуйте пральні порошки, що містять відбілювачі.

Сушіння в'язаних виробів.

- Випрати виріб акуратно, грудкою, не розтягуючи в різні боки, витягніть з води і загорніть у сухий махровий рушник. Дайте зтікти зайвій волозі, для цього можна залишити виріб у рушнику на 5-10хв.

- Потім викладіть виріб на горизонтальній поверхні (на сухому рушнику).

- Не можна сушити в'язані речі у підвішеному вигляді (на мотузці або плічках).

- Категорично забороняється сушити в'язані вироби із вовни на батареях.

- Вироби з бавовни досить довго сохнуть.

Зберігання в'язаних виробів.

- Прасувати вироби з вовни рекомендується через вологу бавовняну тканину помірно нагрітою праскою (до 130 градусів).

- Прасувати можна вироби з гладким малюнком. Рельєфні візерунки не відпарюють праскою, інакше вони витягнуть або стануть плоскими.

- Вироби з бавовни краще прасувати не до кінця висохлими.

В'язані речі зберігають у складеному вигляді на полиці у шафі.

Не рекомендується вішати в'язані вироби на плічка!

Запираючи речі на тривалий термін, необхідно випрати, добре висушити і використовувати спеціальні засоби проти молі.

Дотримуйтесь цих нехитрих правил, і ваш в'язаний виріб буде радувати Вас дуже довго.