Опис. Простий у виконанні топ в'яжеться єдиним полотном знизу вгору лицьовою гладдю, у роботі будуть використані наступні навички: лицьові та виворітні петлі, зшивання трикотажним швом петля в петлю, в'язання шнура i-cord.

Розмірний ряд: S (40-42) ОГ 80 – 86см, М (44-46) ОГ 88 – 94см, L (48-50) ОГ 96 – 104см.

Для роботи Вам знадобляться:

- Будь-яка літня пряжа з вмістом бавовни/льону/шовку/будь-які суміші, що підходить за складом та метражем приблизно 245м/100гр. Витрата 150 - 250 грам, залежно від розміру;

- Спиці кругові 3,5мм, довжина лески 60-80см, панчішні спиці 3,5мм;

- Голка трикотажна для зшивання;

- Маркери;

- Сантиметрова стрічка;

- Ножиці.

Спочатку потрібно зв'язати зразок лицьовою гладдю, це обов'язково! Моя щільність в'язання після ВТО у квадраті 10*10см – 20 петель * 28 рядів, в'яжемо в одну нитку.

Початок роботи.

Перед тим як приступити до в'язання, рекомендую переглянути весь МК від початку до кінця, тоді в процесі роботи не виникне зайвих питань.

На кругові спиці 3,5мм набираємо звичайним способом 140п для розміру S - 148п, М - 164п, L + 1п для з'єднання в коло.

З'єднуємо в'язання, стежимо за тим, щоб набірний край не перекрутився і в'яжемо лицьовою гладдю по колу.

Пров'язавши у висоту для розміру S - 36см, М - 38см, L - 40см, приступаємо до розподілу виробу на 4 частини, для цього знадобляться маркери. Але висота до формування пройми може бути й іншою, тобто тією, що відповідає вашому бажанню. Топ може бути вкорочений або подовжений.

Малюнок 1. Переходимо до формування чашечок нашого топу.

Для розміру S вішаємо маркер через кожні 35п, для розміру M через 37п, для розміру L через 41п. Разом у нас вийшло 4 частини з рівною кількістю петель.

Перша чашечка.

1-й ряд: 1 петлю знімаємо, далі в'яжемо лицьовою гладдю до тих пір, поки до маркера не залишиться 3 петлі, пров'язуємо 2 петлі разом з нахилом вправо, остання петля виворітна. Тепер наше в'язання перестає бути круговим, приступаємо до поворотного в'язання.

2-й ряд: першу петлю знімаємо, пров'язуємо виворітними петлями до кінця ряду, остання кромкова петля, завжди її пров'язуємо виворітною.

3-й ряд: першу петлю знімаємо, дві петлі разом з нахилом вліво, далі в'яжемо лицьовою гладдю, поки до кінця ряду не залишиться 3 петлі, пров'язуємо 2 петлі разом з нахилом вправо, остання петля виворітна.

4-й ряд: так само як 2-й ряд.

5-й ряд: першу петлю знімаємо, пров'язуємо лицьовими петлями, поки до кінця ряду не залишиться 3 петлі, 2 петлі пров'язуємо разом з нахилом вправо, остання петля виворітна.

6-й ряд: так само як 4-й ряд.

7-й ряд: першу петлю знімаємо, пров'язуємо дві петлі з нахилом вліво, далі в'яжемо всі петлі лицьовими, доки до кінця ряду не залишиться 3 петлі. Дві разом пров'язуємо з нахилом праворуч, остання петля виворітна.

8-й ряд: так само як 6-й ряд.

Далі повторюємо в'язання з 3-го по 8-й ряди, поки на спицях не залишиться 6 петель.

Переходимо до в'язання лямочки. Перезнімаємо на панчішні спиці 6 петель і в'яжемо методом i-cord 11 рядів у висоту, далі перезнімаємо петлі на маркер або нитку, залишаємо трохи пряжі, щоб по необхідності ще додати висоту для лямочки. Права чашка готова.

Ліва чашечка.

Вона в'яжеться так само як і права, тільки в дзеркальному відображенні.

1-й ряд: першу петлю знімаємо, вводимо нитку, пров'язуємо 2 петлі разом з нахилом вліво, далі пров'язуємо всі петлі лицьовими, остання петля перед маркером кромкова, її пров'язуємо виворітною.

2-й ряд: першу петлю знімаємо, всі петлі до кінця ряду пров'язуємо виворітними.

3-й ряд: першу петлю знімаємо, дві разом з нахилом вліво, далі пров'язуємо всі петлі лицьовими, поки до кінця ряду не залишиться 3 петлі, дві разом з нахилом вправо, остання петля виворітна.

4-й ряд: так само як 2-й ряд.

5-й ряд: першу петлю знімаємо, дві разом з нахилом вліво, далі всі петлі лицьовими, остання петля виворітна.

6-й ряд: так само як 4-й ряд.

7-й ряд: так само як 3-й ряд.

8-й ряд: так само як 6-й ряд.

Далі повторюємо в'язання з 3-го по 8-й ряди, поки на спицях не залишиться 6 петель. Далі в'яжемо лямочку таким самим способом і з такою ж кількістю рядів у висоту, як на правій чашці.

Чашки спинки в'яжуться так само, як ліва і права чашки переду.

Коли будуть готові всі 4 частини, потрібно буде приміряти топ на себе і ще додати висоти рівною кількістю рядів на 4 лямочки, або приступати до зшивання.

Зшивання трикотажним швом петля в петлю.

Ваш топ готовий! Залишилось заправити кінчики, зробити ВТО.

Ручне прання у теплій воді з використанням рідкого засобу для прання трикотажних виробів. Якщо у складі вашої пряжі є льон, то прополоскати потрібно мінімум 5 разів, інакше топ стоятиме колом.

Важливо! Сушимо топ тільки у горизонтальному положенні на сухому рушнику, розправивши його і надавши правильну форму, періодично перевертаючи. Після того як топ висохне, відпарюємо сильним струменем пари з виворотного боку.