Перед початком в'язання, рекомендую прочитати уважно весь опис!

Достатньо вміти в'язати лицьові та виворітні петлі. Розмір XS-M (ширина по спинці 60см), M-XL (ширина по спинці 65см), довжину в'яжете за своїм бажанням, я в'язатиму 65см. Обидва розміри оверсайз, все залежить від того, яку свободу облягання ви любите.

Головне перед початком в'язання Обов'язково зв'яжіть зразок лицьовою гладдю. Щоб зрозуміти потрапляєте ви в мою щільність в'язання чи ні, якщо ні, то спробуйте поміняти номери спиць (якщо у вас виходить тугіше, ніж в мене, тоді потрібно взяти спиці на розмір більше, ніж в мене).

Щільність в'язання: лицьовою гладдю на спицях № 8 10см = 13 рядів 10см = 10 петель. Я в'яжу досить вільно, щоб мохер на шовку розкрився його не потрібно в'язати туго!

Як розрахувати скільки в'язати до пройми: на пройму залишаємо приблизно для розміру XS-M 20см; M-XL 22см, під час носіння він ще додасть 5см, тому вам потрібно заміряти потрібну вам довжину і відняти пройму (20-22см) та сантиметри на витяг (5см) (для довжини 65см (розмір M-ХL) в мене приблизно виходить довжина тушки = 38см).

НАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1.Пряжа із вмістом МОХЕРА, метражем100г/200 - 250м. В'яжемо в 2 нитки!

Витрата: XS-M: 500-600г, M-ХL: 600 - 700г. Витрата залежить від довжини, яку ви в'язатимете, щоб вам було простіше порахувати, приблизно на 30см основного полотна йде 200г пряжі.

2. Кругові спиці на волосіні 80-100см №6 та №8.

3. Гудзики (діаметр 28мм).

4. Гачок №5-6 (для зшивання плечових швів).

5. Гачок №3.5-4 (потрібно для того, щоб сховати нитки).

6. Лічильник рядів.

7. Маркер.

8. Ножиці.

9. Пряжа, приблизно такої ж товщини як наша основна нитка (використовуватимемо як додаткову нитку для тимчасового зняття петель зі спиці.).

Основний візерунок: напівпатентна резинка.

Рапорт візерунка становить 2 ряди.

1-й ряд (виворітний): кромкова, *виворітну знімаємо разом з накидом, лицьова *, повторюємо від * і до * до кінця ряду, кромкова.

2-й ряд (лицьовий): кромкова, * лицеву пров'язуємо разом з накидом, виворітна *, повторюємо від * і до * до кінця ряду, кромкова.

РОЗМІР XS-M.

Весь виріб практично в'яжеться поворотними рядами, тому першу і останню петлю кожного ряду пров'язуємо кромковими: першу петлю знімаємо не пров'язуючи, останню в'яжемо виворітною за задню стінку.

На спиці №6 набираємо 117 петель і приступаємо до в'язання резинки 1х1 наступним чином:

1-й ряд: кромкова, * 1зн, 1 осіб *, в'яжемо до кінця ряду повторюючи від * і до *, кромкова.

2-й ряд: по малюнку. В'яжемо всього 4 ряди резинки.

Малюнок 1. Далі переходимо на спиці №8 (або на той номер, на якому потрапили в мою щільність) і приступаємо до вив'язування основного полотна.

1-й ряд (виворітний): кромкова, *виворітну знімаємо разом з накидом, лицьова *, повторюємо від * і до * до кінця ряду, кромкова.

2-й ряд (лицьовий): кромкова, * лицеву пров'язуємо разом з накидом, виворітна * повторюємо від * і до * до кінця ряду, кромкова.

Таким чином, продовжуємо в'язати потрібну вам довжину до пройми.

Малюнок 2. Далі починаємо розділяти на полички та спинку, розподіляємо петлі: 1 петлю на спинці ми залишимо на облягання ворота, тому 117-1 = 116п, 116/4 частини (дві передні полички та спинка (як дві полички) = 29 петель кожна частина). Виходить по 29п на ліву та праву полички та 59 петель на спинку.

Права поличка.

У перших п'яти рядах кожної полички робитимемо убавки по краю.

1-й ряд (лицьовий): кромкова, убавка з нахилом вліво (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за задню стінку) далі в'яжемо 25 петель за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

2-й ряд (виворітний): кромкова, в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», останні 3 петлі цього ряду пров'язуємо наступним чином: виворітну знімаємо разом з накидом, лицьова, кромкова.

3-й ряд (лицьовий): кромкова, убавка з нахилом вліво (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за задню стінку) далі в'яжемо петлі за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

4-й ряд (виворітний): кромкова, в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», останні 3 петлі цього ряду пров'язуємо наступним чином: лицьову, виворітну знімаємо разом з накидом, кромкова.

5-й ряд (лицьовий): кромкова, убавка з нахилом вліво (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за задню стінку) далі в'яжемо петлі за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.6-й ряд (виворітний): кромкова, в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», останні 3 петлі цього ряду пров'язуємо наступним чином: виворітну знімаємо разом з накидом, лицьова, кромкова.

7-й ряд (лицьовий): кромкова, убавка з нахилом вліво (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за задню стінку) далі в'яжемо петлі за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

8-й ряд (виворітний): кромкова, в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», останні 3 петлі цього ряду пров'язуємо наступним чином: лицьову, виворітну знімаємо разом з накидом, кромкова.

9-й ряд (лицьовий): кромкова, убавка з нахилом вліво (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за задню стінку), далі в'яжемо петлі за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

На спицях 24 петлі.

Малюнок 3. 10-й ряд (виворітний): кромкова, в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», останні 3 петлі цього ряду пров'язуємо наступним чином: виворітну знімаємо разом з накидом, лицьова, кромкова.

11-й ряд (лицьовий) (у цьому ряду убавки вже не робимо!): кромкова, в'яжемпетлі по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова. вийде 28 рядів (тут для зручності можете використовувати лічильник рядів).

Знімаємо наші 24 петлі правої полички на дод. нитку, робочу нитку обрізаємо.

Малюнок 4. Спинка: 

Приступаємо до в'язання 59 петель спинки. Петлі, що залишилися (виходить петлі лівої полички) я залишаю на цій же спиці, просто їх не пров'язую.

1-й ряд (лицьовий): кромкова, в'яжемо 57 петель за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

2-й ряд (виворітний): кромкова, в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

Далі продовжуємо в'язати, чергуючи 1-й та 2-й ряди, всього на спинці має вийти 30 рядів.

Далі цією ж ниткою, якою в'язали спинку, зшиваємо петлі правої полички і спинки, для цього переносимо петлі правої полички з дод. нитки на іншу спицю (можна на спиці №6, якими ми пров'язували резинку) і прикладаємо з виворітного боку «віч-на-віч» спинки і правої полички і починаємо по 2 петлі зшивати гачком №5-6, останні дві петлі спинки пров'язуємо разом з однією петлею правої полички (нитка, що залишилася від полички зв'язуємо з ниткою якою зшивали плече). ПРИ ЗШИВАННІ ПЕТЛІ ТУГО НЕ ЗАВАЖУЄМО, ЩОБ НЕ СТЯНУТИ ПЛЕЧЕ!

Далі цією ж ниткою закриваємо 9 петель по спинці на комір, останню петлю, яка залишилася від закриття, переносимо на спицю з петлями спинки, що залишилися, після закриття (потрібно щоб на спиці з петлями спинки залишилося всього 25 петель) і знімаємо їх на дод. нитку або відразу на спиці №6 (якщо вони не заважатимуть вам під час в'язання). Нитка, якою зшивали залишаємо довшою, щоб нам потім вистачило ще пошити ліву поличку зі спинкою.

Починаємо в'язати ЛІВУ ПОЛИЧКУ.

У перших п'яти рядах кожної полички робитимемо убавки по краю.

1-й ряд (лицьовий): кромкова, в'яжемо 25 петель за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», убавка з нахилом вправо (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за передню стінку), кромкова.

2-й ряд (виворітний): перші 3 петлі цього ряду в'яжемо наступним чином: кромкова, лицьова, виворітну знімаємо разом з накидом, далі в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

3-й ряд (лицьовий): кромкова, в'яжемо петлі за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка» поки на лівій спиці не залишиться 3 петлі, убавка з нахилом вправо (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за передню стінку), кромкова.

4-й ряд (виворітний): перші 3 петлі цього ряду в'яжемо наступним чином: кромкова, виворітну знімаємо разом з накидом, лицьова, далі в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

5-й ряд (лицьовий): кромкова, в'яжемо петлі за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка» поки на лівій спиці не залишиться 3 петлі, убавка з нахилом вправо (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за передню стінку), кромкова.

6-й ряд (виворітний): перші 3 петлі цього ряду в'яжемо наступним чином: кромкова, лицьова, виворітну знімаємо разом з накидом, далі в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

7-й ряд (лицьовий): кромкова, в'яжемо петлі по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка» поки на лівій спиці не залишиться 3 петлі, убавка з нахилом вправо (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за передню стінку), кромкова.

8-й ряд (виворітний): перші 3 петлі цього ряду в'яжемо наступним чином: кромкова, виворітну знімаємо разом з накидом, лицьова, далі в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

9-й ряд (лицьовий): кромкова, в'яжемо петлі по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка» поки на лівій спиці не залишиться 3 петлі, убавка з нахилом вправо (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за передню стінку), кромкова.

На спицях 24 петлі.

10-й ряд (виворітний): перші 3 петлі цього ряду в'яжемо наступним чином: кромкова, лицьова, виворітну знімаємо разом з накидом, далі в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

11-й ряд (лицьовий) (у цьому ряду убавки вже не робимо!): кромкова, в'яжемо петлі по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова. вийде 28 рядів (тут для зручності можете використовувати лічильник рядів).

Знімаємо наші 24 петлі правої полички на дод. нитку, робочу нитку обрізаємо. Тепер нам потрібно пошити 25 петель спинки і 24 петлі лівої полички, що залишилися, для цього з виворітного боку прикладаємо «обличчя» лівої полички і спинки і зшиваємо (тією ж ниткою, що закривали 8 петель горловини на спинці перші петлі пров'язуємо наступним чином: 2 петлі зі спинки з однією петлею лівої полички! Далі по 2 петлі разом гачком №5-6.

Перед тим як приступити до набіру петель на планку, я рекомендую надіти кардиган на себе і іприблизно маркерами відзначити на правій поличці місця, де ви плануєте зробити отвори під гудзики (в мене приблизно виходить 4-5 гудзиків, між ними відстань приблизно 5-6см).

Малюнок 5. ПЛАНКА.

Прив'язуємо нитку з виворітного боку до нижнього краю правої полички і починаємо піднімати по 2 петлі з кожної кромки на спиці №6 (або на розмір менше від тих, на яких в'язали основне полотно) для планки, піднімаємо петлі таким чином до плечового шва.

По краю горловини з кожної петлі піднімаємо по одній петлі. Далі знову піднімаємо по 2 петлі з кожної кромки.Планку намагаємося в'язати тугіше, ніж петлі основного полотна! В'яжемо всього 3 ряди резинкою 1х1, в 4 (лицьовому) ряду почнемо формувати отвори під гудзики наступним чином (якщо ви хочете планку не таку широку, то отвори під гудзики можна почати формувати в другому ряду, тоді у вас всього вийде 5 рядів, в 6 закриття петель): пров'язуємо по малюнку до того місця де ви приблизно планували розмістити гудзик і пров'язуємо 2 рази по 2 петлі разом (якщо ваш гудзик менше діаметра 28 мм, то можна пров'язати 1 раз 2 петлі разом), таким чином пров'язуємо через однакову відстань формуючи отвори під гудзики.

У наступному ряді (виворітному) пров'язуємо до місця де ми робили убавки і тут набираємо дві петлі за допомогою накидів.

У наступному ряду (лицьовому) усі петлі в'яжемо по малюнку, а ті, які піднімали так само пров'язуємо по малюнку, лише схрещеними за задню стінку.

Далі в'яжемо ще один ряд (виворітний), всього на планці має вийти 7 рядів, у 8 закриваємо петлі планки класичним способом гачком №5.

Далі паралельно нашим отворам пришиваємо гудзики на лівій стороні планки. Якщо дозволяють отвори в гудзику, то краще це зробити основною ниткою якою в'язали саме виріб.

Малюнок 6. РУКАВА.

На спиці №8 довжиною волосіні 80см набираємо по проймі з кромкових петель всього 44 петлі рукава, наступним чином: з однієї кромкової 2 петлі підняли, з наступної кромкової одну петлю і зверніть увагу як на відео я піднімаю першу петлю ряду, так само піднімаємо петлю в кінці ряду.

Рукав в'язатимемо поворотними рядами, після зшивати (не забуваємо про кромочні в кінці і початку ряду!).

1-й ряд (виворітний): у цьому ряду пров'язуємо всі петлі схрещеними (за задню стінку) кромкова, * 1 лицьова, 1 виворітна *, повторюємо від * і до * до кінця ряду, кромкова.

2-й ряд (лицьовий): кромкова, * лицева, виворітна *, повторюємо від * і до *, кромкова.

Приступаємо до напівпатентного візерунка.

3-й ряд (виворітний): кромкова, *лицьова, виворітну знімаємо разом з

накидом*, повторюємо від * і до*, кромкова.

4-й ряд (лицьовий): кромкова, * лицеву пров'язуємо разом з накидом, споконвічна * повторюємо від * і до *, кромкова. рядів (довжину рукава можете регулювати самі, приміряючи кардиган на себе).

В останньому лицьовому ряду перед початком в'язання резинки беремо спиці №6 (або на розмір менше, ніж ви в'язали основне полотно кардигану) і пров'язуємо весь ряд по дві петлі разом лицьової, кромкові на початку і кінці ряду знімаємо (всього на спицях має вийти 23 петлі) .

Приступаємо до в'язання манжетів.

Пров'язуємо резинкою 1х1 (лицьова, виворітна) 7 рядів, в 8-му ряду закриваємо петлі еластичним способом за допомогою гачка (головний зміст цього способу: що перед лицьовою петлею робимо накид, заводячи спицю перед ниткою, а перед виворітною петлею робимо накид, заводячи нитку)

Зшиваємо рукав будь-яким зручним для вас способом, я це роблю з виворітного боку гачком за кромкові петлі.

Другий рукав в'яжемо і зшиваємо аналогічно першому.

Заправляємо всі ниточки. Я використовую клей для в'язаних виробів, щоб закріпити кінчики. Якщо у вас його немає, нічого страшного просто заправте.

РОЗМІР M-XL.

Весь виріб практично в'яжеться поворотними рядами, тому першу та останню петлю кожного ряду пров'язуємо кромковими: першу петлю знімаємо не пров'язуючи, останню в'яжемо виворітною за задню стінку.

На спиці №6 набираємо 129 петель і приступаємо до в'язання резинки 1х1 наступним чином:

1-й ряд: кромкова, * 1зн, 1 осіб *, в'яжемо до кінця ряду повторюючи від * і до *, кромкова.

2-й ряд: на малюнку.

В'яжемо всього 4 ряди резинки. Далі переходимо на спиці №8 (або на той номер, на якому потрапили в мою щільність) і приступаємо до вив'язування основного полотна.

1-й ряд (виворітний): кромкова, *виворітну знімаємо разом з накидом, лицьова *, повторюємо від * і до * до кінця ряду, кромкова.

2-й ряд (лицьовий): кромкова, * лицеву пров'язуємо разом з накидом, виворітна * повторюємо від * і до * до кінця ряду, кромкова. Таким чином, продовжуємо в'язати потрібну вам довжину до пройми. Далі починаємо розділяти на полички та спинку, розподіляємо петлі: 1 петлю на спинці ми залишимо на облягання ворота, тому 129-1= 128п, 128/4 частини (дві передні полички та спинка (як дві полички) = 32 петлі кожна частина). Виходить по 32п на ліву та праву полички та 65 петель на спинку.

Права поличка.

У перших п'яти рядах кожної полички робитимемо убавки по краю.

1-й ряд (лицьовий): кромкова, убавка з нахилом вліво (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за задню стінку) далі в'яжемо 28 петель за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

2-й ряд (виворітний): кромкова, в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», останні 3 петлі цього ряду пров'язуємо наступним чином: виворітну знімаємо разом з накидом, лицьова, кромкова.

3-й ряд (лицьовий): кромкова, убавка з нахилом вліво (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за задню стінку), далі в'яжемо петлі за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

4-й ряд (виворітний): кромкова, в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», останні 3 петлі цього ряду пров'язуємо наступним чином: лицьову, виворітну знімаємо разом з накидом, кромкова.

5-й ряд (лицьовий): кромкова, убавка з нахилом вліво (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за задню стінку), далі в'яжемо петлі за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.6-й ряд (виворітний): кромкова, в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», останні 3 петлі цього ряду пров'язуємо наступним чином: виворітну знімаємо разом з накидом, лицьова, кромкова.

7-й ряд (лицьовий): кромкова, убавка з нахилом вліво (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за задню стінку), далі в'яжемо петлі за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

8-й ряд (виворітний): кромкова, в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», останні 3 петлі цього ряду пров'язуємо наступним чином: лицьову, виворітну знімаємо разом з накидом, кромкова.

9-й ряд (лицьовий): кромкова, убавка з нахилом вліво (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за задню стінку), далі в'яжемо петлі за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

На спицях 27 петель.

10-й ряд (виворітний): кромкова, в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», останні 3 петлі цього ряду пров'язуємо наступним чином: виворітну знімаємо разом з накидом, лицьова, кромкова.

11-й ряд (лицьовий) (у цьому ряду убавки вже не робимо!): кромкова, в'яжемо петлі по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

Далі продовжуємо в'язати, чергуючи 10-й та 11-й ряди, всього на поличці має вийти 30 рядів (тут для зручності можете використовувати лічильник рядів). Знімаємо наші 27 петель правої полички на дод. нитку, робочу нитку обрізаємо.

Спинка.

Приступаємо до в'язання 65 петель спинки. Петлі, що залишилися (виходить петлі лівої полички) я залишаю на цій же спиці, просто їх не пров'язую.

1-й ряд (лицьовий): кромкова, в'яжемо 63 петлі за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

2-й ряд (виворітний): кромкова, в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова. Далі продовжуємо в'язати, чергуючи 1-й і 2-й ряди, всього на спинці повинно вийти 32 ряди.

Далі цією ж ниткою, якою в'язали спинку, зшиваємо петлі правої полички і спинки, для цього переносимо петлі правої полички з дод. нитки на іншу спицю (можна на спиці №6, якими ми пров'язували резинку) і прикладаємо з виворітного боку «віч-на-віч» спинки і правої полички і починаємо по 2 петлі зшивати гачком №5-6, останні дві петлі спинки пров'язуємо разом з однією петлею правої полички (нитка, що залишилася від полички зв'язуємо з ниткою якої зшивали плече).

ПРИ ЗШИВАННІ ПЕТЛІ ТУГО НЕ ЗАТЯГУЄМО, ЩОБ НЕ СТЯНУТИ ПЛЕЧЕ!

Далі цією ж ниткою закриваємо 9 петель по спинці на комір, останню петлю, яка залишилася від закриття переносимо на спицю з петлями спинки, що залишилися після закриття (потрібно щоб на спиці з петлями спинки залишилося всього 28 петель) і знімаємо їх на дод. нитку або відразу на спиці №6 або 5 (якщо вони не заважатимуть вам під час в'язання). Нитка, якою зшивали залишаємо довшою, щоб нам потім вистачило ще пошити ліву поличку зі спинкою.

Починаємо в'язати ЛІВУ ПОЛИЧКУ.

У перших п'яти рядах кожної полички робитимемо убавки по краю.

1-й ряд (лицьовий): кромкова, в'яжемо 28 петель за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», убавка з нахилом вправо (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за передню стінку), кромкова.

2-й ряд (виворітний): перші 3 петлі цього ряду в'яжемо наступним чином: кромкова, лицьова, виворітну знімаємо разом з накидом, далі в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

3-й ряд (лицьовий): кромкова, в'яжемо петлі за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка» поки на лівій спиці не залишиться 3 петлі, убавка з нахилом вправо (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за передню стінку), кромкова.

4-й ряд (виворітний): перші 3 петлі цього ряду в'яжемо наступним чином: кромкова, виворітну знімаємо разом з накидом, лицьова, далі в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

5-й ряд (лицьовий): кромкова, в'яжемо петлі за малюнком дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка» поки на лівій спиці не залишиться 3 петлі, убавка з нахилом вправо (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за передню стінку), кромкова.

6-й ряд (виворітний): перші 3 петлі цього ряду в'яжемо наступним чином: кромкова, лицьова, виворітну знімаємо разом з накидом, далі в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

7-й ряд (лицьовий): кромкова, в'яжемо петлі по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка» поки на лівій спиці не залишиться 3 петлі, убавка з нахилом вправо (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за передню стінку) , кромкова.

8-й ряд (виворітний): перші 3 петлі цього ряду в'яжемо наступним чином: кромкова, виворітну знімаємо разом з накидом, лицьова, далі в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

9-й ряд (лицьовий): кромкова, в'яжемо петлі по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка» поки на лівій спиці не залишиться 3 петлі, убавка з нахилом вправо (петлі повинні бути розгорнуті так, щоб нам було зручно їх пров'язати за передню стінку), кромкова.

На спицях 27 петель.

10-й ряд (виворітний): перші 3 петлі цього ряду в'яжемо наступним чином: кромкова, лицьова, виворітну знімаємо разом з накидом, далі в'яжемо по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова.

11-й ряд (лицьовий) (у цьому ряду убавки вже не робимо!): кромкова, в'яжемо петлі по малюнку дотримуючись візерунка «напівпатентна резинка», кромкова. Далі продовжуємо в'язати, чергуючи 10-й та 11-й ряди, всього на поличці має вийти 30 рядів (тут для зручності можете використовувати лічильник рядів).

Знімаємо наші 27 петель правої полички на дод. нитку, робочу нитку обрізаємо.

Тепер нам потрібно пошити 28 петель спинки і 27 петель лівої полички, що залишилися, для цього з виворітного боку прикладаємо «віч-на-віч» лівої полички і спинки і зшиваємо (тією ж ниткою, що закривали 8 петель горловини на спинці) перші петлі пров'язуємо наступним чином: 2 петлі зі спинки з однією петлею лівої полички! Далі по 2 петлі разом гачком №5-6.

Перед тим як приступити до набіру петель на планку, я рекомендую надіти кардиган на себе і приблизно маркерами відзначити на правій поличці місця, де ви плануєте зробити отвори під гудзики (в мене приблизно виходить 4-5 гудзиків, між ними відстань приблизно 5-6см).

Планка.

Прив'язуємо нитку з виворітного боку до нижнього краю правої полички і починаємо піднімати по 2 петлі з кожної кромки на спиці №6 (або на розмір менше від тих, на яких в'язали основне полотно) для планки, піднімаємо петлі таким чином до плечового шва.

По краю горловини з кожної петлі піднімаємо по одній петлі. Далі знову піднімаємо по 2 петлі з кожної кромки. Планку намагаємося в'язати тугіше, ніж петлі основного полотна!

В'яжемо резинку 1х1 (перший ряд у нас виходить з виворітного боку, всі петлі (крім петель горловини) у цьому ряду пров'язуємо схрещеними за задню стінку).В'яжемо всього 3 ряди резинкою 1х1, в 4 (лицьовому) ряду почнемо формувати отвори під гудзики наступним чином (якщо ви хочете планку не таку широку, то отвори під гудзики можна почати формувати в другому ряду, тоді у вас всього вийде 5 рядів, в 6 закриття петель): пров'язуємо по малюнку до того місця, де ви приблизно планували розмістити гудзик і пров'язуємо 2 рази по 2 петлі разом (якщо ваш гудзик менше діаметра 28 мм, то можна пров'язати 1 раз 2 петлі разом) таким чином пров'язуємо через однакову відстань формуючи отвори під гудзики.

У наступному ряді (виворітному) пров'язуємо до місця де ми робили убавки і тут набираємо дві петлі за допомогою накидів.

У наступному ряду (лицьовому) усі петлі в'яжемо по малюнку, а ті, які піднімали так само пров'язуємо по малюнку, лише схрещеними за задню стінку.

Далі в'яжемо ще один ряд (виворітний), всього на планці має вийти 7 рядів, у 8 закриваємо петлі планки класичним способом гачком №5.

Далі паралельно нашим отворам пришиваємо гудзики на лівій стороні планки. Якщо дозволяють отвори в гудзику, то краще це зробити основною ниткою якою в'язали саме виріб.

РУКАВА.

На спиці №8 довжиною волосіні 80см набираємо по проймі з кромкових петель всього 48 петель рукава, наступним чином: з однієї кромкової 2 петлі підняли, з наступної кромкової одну петлю і зверніть увагу як на відео я піднімаю першу петлю ряду, таким же чином піднімаємо петлю в кінці ряду.

Рукав в'язатимемо поворотними рядами, після зшиваємо (Не забуваємо про кромкові наприкінці та на початку ряду!).

1-й ряд (виворітний): у цьому ряду пров'язуємо всі петлі схрещеними (за задню стінку) кромкова, * 1 лицьова, 1 виворітна *, повторюємо від * і до * до кінця ряду, кромкова.

2-й ряд (лицьовий): кромкова, * лицева, виворітна *, повторюємо від * і до *, кромкова.

Приступаємо до напівпатентного візерунка.

3-й ряд (виворітний): кромкова, * лицева, виворітну знімаємо разом з накидом *, повторюємо від * і до *, кромкова.

4-й ряд (лицьовий): кромкова, * лицеву пров'язуємо разом з накидом, виворітна * повторюємо від * і до *, кромкова.

Далі в'яжемо, чергуючи 3-й та 4-й ряди, всього до резинки має вийти приблизно 37-39 рядів (довжину рукава можете регулювати самі, приміряючи кардиган на себе).

В останньому лицьовому ряду перед початком в'язання резинки беремо спиці №6 (або на розмір менше, ніж ви в'язали основне полотно кардигану) і пров'язуємо весь ряд по дві петлі разом лицьової, кромкові на початку і кінці ряду знімаємо (всього на спицях має вийти 25 петель.

Приступаємо до в'язання манжетів.

Пров'язуємо резинкою 1х1 (лицьова, виворітна) 7 рядів, в 8-му ряду закриваємо петлі еластичним способом за допомогою гачка (головний зміст цього способу: що перед лицьовою петлею робимо накид, заводячи спицю перед ниткою, а перед виворітною петлею робимо накид, заводячи за нитку).

Зшиваємо рукав будь-яким зручним для вас способом, я це роблю з виворітного боку гачком за кромкові петлі

Другий рукав в'яжемо і зшиваємо аналогічно першому. Заправляємо всі ниточки. Я використовую клей для в'язаних виробів, щоб закріпити кінчики. Якщо у вас його немає, нічого страшного, просто заправте.

Рекомендації щодо догляду за виробом:

- я рекомендую для волого теплової обробки виробу з мохера звертатися до ХІМЧИСТКИ!

- якщо вирішите прати самостійно (виріб може втратити в обсязі), то тільки ручне прання, в рідкому засобі при температурі 30 градусів. Сушити горизонтально!

- після ворс можна підняти щіткою (я використовую звичайну щітку для начісів, купувала в магазині з косметикою для догляду за волоссям), злегка підчісуючи виріб, тільки не варто це робити занадто часто! Ще добре піднімає ворс парогенератор!

- якщо раптом потрапили під дощ і промокли (що звичайно не бажано, як і для будь-якої вовни та хутра), то сушити виріб потрібно розклавши на рівній горизонтальній поверхні.

- Спочатку виріб може рясно лізти, але не лякайтеся, для натуральної мохерової вовни це НОРМАЛЬНО.